Belgia

2

Rumunia

0

• +4' Koniec meczu! Belgia pokonuje Rumunię (2:0). Zatem wszystkie drużyny w grupy E mają... po 3 punkty. Ostatnia kolejka fazy grupowej zapowiada się więc pasjonująco!

• +2' Rumunia jeszcze walczy o kontaktowo-honorową bramkę. Strzał po rykoszecie przelatuje nad bramką.

• +1' Aż się prosiło, by Romelu Lukaku zagrał prostopadle na wolne pole do rozpędzonego Kevina De Bruyne. Ten zwolnił, by był na spalonym i... wtedy dostał piłkę. Uzasadnione miał pretensje do RL9 kapitan Belgów.

• Szymon Marciniak dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Andrei Ratiu kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już piłkarz Rakowa Częstochowa - Bogdan Racovitan.

• Romelu Lukaku uderza z ostrego kąta! Florin Nita odbija piłkę nogą sprzed linii bramkowej!

• Kevin De Bruyne zabrał piłkę rywalowi i chciał ruszyć w stronę bramki Rumunii! Szymon Marciniak widział jednak, że to najpierw on faulował rywala.

• A teraz Z LINII BRAMKOWEJ piłkę wybija Timothy Castagne!

• NIE MA GOLA DLA BELGÓW!!!

Yannick Carrasco dostaje podanie na prawą stronę pola karnego i zamiast uderzać, zagrywa przed bramkę do Romelu Lukaku! Ten za szybko wbiegł w pole bramkowe, z czego skorzystali rumuńscy obroncy!

• Nie jest przypadkiem, że reprezentację Belgii określa się mianem "Diabłów" Kibic Belgii

• Denis Alibec zmienia Denisa Dragusa.

• Jeszcze Szymon Marciniak czekał na komunikat z wozu VAR, czy przypadkiem nie było spalonego. Po chwili wskazuje na środek boiska!

• TYM RAZEM NIE MA WĄTPLIWOŚCI!!!

Dalekie wybicie Koena Casteelsa z rzutu wolnego! Piłkę za siebie "trącił" rumuński obrońca i skorzystał z tego Kevin De Bruyne, który wbiegł w pole karne. Ten wpisuje się na listę strzelców uderzeniem obok wychodzącego z bramki Florina Nity!

• GOL DLA BELGII! STRZELCEM KEVIN DE BRUYNE!!!

• Kontra Belgów przerwana nieudanym podaniem do Romelu Lukaku. Od razu piłka znalazła się blisko pola karnego Belgów, ale dośrodkowanie Nicusora Bancu nie tylko nie dotarło do adresata, lecz także był spalony.

• Zeno Debast zmienia Arthura Theate, który "kołowrotkiem" sygnalizował niedyspozycję.

• Razyan Marin uderza z dystansu wyraźnie obok bramki Belgów.

• ... a za Jeremy'ego Doku melduje się Yannick Carraasco.

• Orel Mangala zmienia niewidocznego po przerwie Youriego Tielemansa...

• NIE MA GOLA DLA RUMUNÓW!!!

Dennis Man marnuje "setkę" uderzeniem z pola karnego wprost w Koena Casteelsa!

• ... a Iahis Hagi zastępuje Valentina Mihailę.

• Darius Otariu zmianie Mariusa Marina...

• Florin Nita paruje strzał... klatką piersiową po atomowym uderzeniu Romelu Lukaku!

• Marius Marin z żółtą kartką.

• CENTYMETRY!!! Spalony Lukaku

• A JEDNAK! PO INTEWENCJI VAR GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY! SPALONY!!!

• FENOMENALNE prostopadłe podanie Kevina De Bruyne do rozpędzonego Romelu Lukaku, Ten zostawił w blokach dwóch rywali i płaskim uderzeniem posyła piłkę do siatki!

Szeroko ustawiony na lewej stronie Jeremy Doku urwał się w stronę pola karnego. Ograł tam rywala, po czym uderza z pola karnego w boczną siatkę tuż obok bliższego spojenia!

• Dzieje się też na trybunach! Sektor rumuńskich kibiców

• Nicusor Bancu upomniany żółtą kartką za faul.

• Andrei Nita znalazł się niespodziewanie na "dziewiątce"! W ostatniej chwili piłkę wyłuskał Jan Vertonghen! Gdyby się spóźnił, to albo był remis, albo czerwona kartka i rzut karny!

• A teraz po rzucie wolnym okazję mieli Belgowie. Strzał pewnie broni Florentin Nita

• Romelu Lukaku rozrzuca do lewej strony, skąd Kevin De Bruyne podaje odrobinę za mocno na dalszy słupek do Jeremy'ego Doku!

• Pokazuje: jestem!

Kibic z Belgii

• W odpowiedzi z dystansu uderza Valentin Mihaila. Posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Leandro Trossard zmienia Dodiego Lukebakio.

• Kevin De Bruyn dostaje kolejny raz piłkę na 17. metrze. Płaski strzał nie zaskoczył czujnego Florina Nitę!

• Denis Dragus agresywnie ruszył na Jana Vertonghena. Spóźniony zahaczył doświadczonego rywala. Szymon Marciniak nie sięga do kieszonki.

• Sztab medyczny Belgów zajmuje się Jeremym Doku. Przez moment gospodarze będą grać w "dziesiątkę".

• KEVIN DE BRUYNE!!!

Kapitalnie na jeden-dwa kontakty pograli teraz piłkarze Domenico Tedesco! Kevin De Bruyne uderza technicznie zza linii 16. metra nieznacznie OBOK DALSZEGO (PRAWEGO) SŁUPKA!

• Jeremy Doku ścigał się na lewej stronie z Andreiem Ratiu. Wrzuca z linii końcowej przed bramkę gdzie piłkę "podbija' Florin Nita, przez co była poza zasięgiem Romelu Lukaku!

• Belgowie spokojnie rozgrywają piłki w środku pola. Chcą wybić z rytmu rywali.

• Ożywiły się sektory zajmowane przez rumuńskich kibiców, gdy do prostopadłego podania ruszył Valentin Mihaila! Ten "zabrał się" z piłką w pole karne, skąd uderza tuż nad poprzeczką!

• Dennis Man zdecydował się na strzał z dystansu. Koen Casteels pewnie łapie piłkę do "koszyczka".

• Rumunia zaczyna drugą połowę! Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie!

• Wracamy do Kolonii, gdzie kończy się przerwa w meczu grupy E, gdzie Belgia prowadzi z Rumunią (1:0). W pierwszej odsłonie działo się pod obiema bramkami. Liczymy, że i w drugiej będzie podobnie.

• +1' Po doliczeniu minuty Szymon Marciniak zaprasza obie drużyny na przerwę. Po bramce Youriego Tielemensa już w 2. minucie Belgia prowadzi z Rumunią (1:0).

• Atak Rumunów prawą stroną przynosi rzut rożny. Po dośrodkowaniu strzał szybuje wysoko nad bramką.

• W odpowiedzi ciut za późno do piłki wystartował Denis Dragus. Koen Casteels przejechał się po murawie kilka metrów, by ją złapać.

• Płaski strzał Kevina De Bruyne z pola karnego nie sprawił problemu rumuńskiemu bramkarzowi.

• Denis Dragus wystrzelił do prostopadłego podania jak z procy między belgijskich stoperów! Zabrakło mu centymetrów, by "dzióbnąć" piłkę obok wychodzącego z bramki Koena Casteelsa!

• Co tu się dzieje w Kolonii! Kontra za kontrę i prosty straty oraz błędy. Prostopadłe podanie do Denisa Dragusa zostało w porę odczytane, a Dodi Lukebakio zwlekał ze strzałem. Zyskał "tylko" rzut rożny.

• Kolejna próba Dennisa Mana. Zbiega z prawej strony do środka wzdłuż linii 16. metra. Płaskim uderzeniem w stronę prawego (bliższego) rogu chciał pokonać Koena Casteelsa, ale ten pewnie broni.

• Mają teraz dobry moment rumuńscy piłkarze. Udaje im się częściej utrzymywać przy piłce; strzał Dennisa Mana w ostatniej chwili blokuje Jan Vertonghen.

• Dodi Lukebakio upomniany żółtą kartką za faul.

• 72% Posiadanie piłki 28%

• I na potwierdzenie moich słów - Youri Tielemans przedarł się środkiem, po czym rozciąga grę do prawej strony, gdzie był Dodi Lukebakio. Jego strzał - po "złamaniu" akcji do lewej nogi - poszybował nad poprzeczką dzięki rykoszetowi.

• Sporo problemów mają Rumuni z dynamicznymi skrzydłowymi reprezentacji Belgii.

• Florin Nita paruje uderzenie Jeremy'ego Doku z ostrego kąta!

• Strzał Youriego Tielemansa złapany w "stopklatce"

• Jeremy Doku niczym jeździec bez głowy. Dostał bardzo dobrą piłkę, po czym ruszył w pole karne. Zakiwał się, a Andrei Ratiu wybija na rzut rożny.

• Nie dość, że dośrodkowanie Kevina De Bruyne było bardzo nieudane, to jeszcze Wout Faes - w walce o pozycję - faulował rywala. Nie uszło to uwadze Szymonowi Marciniakowi.

• Pograli teraz na prawej stronie Timothy Castagne i Youri Tielemans. Po podaniu zwrotnym pierwszy z wymienionych podaje w pole karne do Romelu Lukaku, ale Radu Dragusin wybija na uwolnienie.

• Po szybkim wznowieniu lewą stroną urwał się Valentin Mihalia. Przedarł się w "szesnastkę", gdzie będąc na wprost trzech rywali zabrakło mu pomysłu na finalizację akcji. Stracił równowagę, nie oddając strzału/podania. Dodatkowo ucierpiał i na murawie są już rumuńscy medycy.

• Kevin De Bruyne wrzuca z lewego narożnika na dalszy słupek. Zbyt blisko bramki - Florin Nita łapie pewnie piłkę.

• Jeremy Doku przedarł się w pole karne, mijając 2-3 rywali. Zwlekał z uderzeniem i traci piłkę na wysokości narożnika pola bramkowego.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Belgów. Kontra została przerwana za linią środkową faulem na Dodim Lukebadio.

• Niezłe dośrodkowanie na dalszy słupek. Belgowie wybijają za linię końcową.

• Razyan Marin faulowany ok. 25 metrów od bramki Koena Casteelsa.

• Po rzucie rożnym strzał Belgów wysoko nad poprzeczką.

• Dodi Lukebadio uderza z pola karnego w stronę dalszego (lewego) rogu. Wyciągnięty jak struna Florin Nita zbija na rzut rożny!

• Belgijski kibic

• Timothy Castagne powstrzymany na prawej stronie.

• Zdaniem Szymona Marciniaka Dodi Lukebakio faulował Mariusa Marina. "Ostemplował" stopę Rumuna.

• NIE MA GOLA DLA BELGII!!!

Romelu Lukaku przejmuje piłkę w centralnej części pola karnego, będąc tyłem do bramki. ""Przestawił" Andreię Buncę jak krzesło w salonie, ale jego strzał po rykoszecie mija lewy słupek!

• Niepewna interwencja Florina Nity po wrzutce z prawej stronie. Koniuszkami palców musnął piłkę.. trafiając w głowę Andreia Ratiu.

• [GOL] 2' YOURI TEIELEMANS (1:0)

• Jeremy Doku wystawia piłkę przed pole karne do Youriego Tielemansa. Jego plasowane uderzenie zostało w porę zablokowane.

• Goście całym zespołem na swojej połowie. Belgowie spokojnie rozgrywają w środku pola.

• Przerwa w grze. Dodi Lukebakio został skoszony przez Nicusora Bancu przy linii bocznej.

• Gubią się piłkarze Edwarda Iordanescu przed swoim polem karnym. Naciskany Nicusor Bancu wybija nerwowo za linię boczną.

• Kevin De Bruyne zameldował się na "dziewiątkę" i niemal od razu została skierowana do niego piłka. Nie "skleił" odpowiednio futbolówki w polu karnym.

• Mocne prostopadłe podanie na wolne pole do rozpędzonego Romelu Lukaku. Ten nie poradził sobie z Andrei Buncą.

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na dalszy słupek do Radu Dragusina. Ten wyskoczył wysoko i z bliska uderza głową, ale Koen Casteels przenosi piłkę NAD POPRZECZKĄ!

• Rumunia rzuciła się do szybkiego odrobienia straty. Najpierw uderzenie Valentina Mihaili było niecelne, a po chwili udało się wywalczyć rzut rożny.

• Jak zaczął, tak skończył!

Youri Tielemenas wyłuskał piłkę w środku pola i podaje do lewej strony, gdzie był Jeremy Doku. Ten "łamie" akcję do środka, po czym zagrywa do Romelu Lukaku. Ten wystawia Youriemu Tielemansowi, a ten mierzonym płaskim uderzeniem pokonuje Florina Nitę!

• BELGIA PROWADZI! YOURI TIELEMANS!!!

• Kevin De Bruyne przedarł się środkiem, wykorzystując mnóstwo przestrzeni. Prostopadłe podanie w pole karne do Romelu Lukaku przecina Andrei Bunca.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka spotkanie ze środka zaczynają Belgowie!

• Kapitanami są Kevin De Bruyne i Nicolae Stanciu. Kapitanowie

• ... a teraz Belgii.

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

Ale najpierw hymny - Rumunii...

• Mecz Belgia - Rumunia będzie pierwszym spotkaniem na Euro 2024 dla polskich sędziów. Arbitrem głównym będzie Szymon Marciniak. Na liniach pomagać mu będą Tomasz Listkiewicz i Adam Kupsik, natomiast sędzią technicznym będzie Litwin Donatas Rumšas. System VAR obsługiwać będą Tomasz Kwiatkowski, Bartosz Frankowski oraz Słoweniec Nejc Kajtazović.

• Skład Rumunii

• Plany Belgów będzie chciała pokrzyżować reprezentacja Rumunii, która kilka dni temu zagrała świetnie spotkanie przeciwko Ukrainie. Zwycięstwo 3:0 poszło w świat i pokazało, że należy liczyć się z Rumunami na tym turnieju. Ewentualny nawet punkt w meczu z Belgią, zapewni im awans do 1/8 finału.

• Skład Belgii

• Reprezentacja Belgii fatalnie rozpoczęła Euro 2024. W swoim pierwszym meczu grupowym Czerwone Diabły sensacyjnie przegrały ze Słowacją 0:1 i teraz stają przed dużym wyzwaniem w starciu z rozpędzonym przeciwnikiem. Winy z poprzedniego spotkania będzie chciał odkupić Romelu Lukaku, który ponownie marnował okazję za okazją.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• W pierwszym meczu grupy E Belgia niespodziewanie uległa Słowacji (0:1). By nie podzielić losu Polski w postaci pożegnania się z turniejem EURO 2024 już na fazie grupowej, piłkarze Domenico Tedesco muszą dzisiaj wygrać. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem Rumunię poniosło efektowne zwycięstwo nad Ukrainą (3:0) i żywiołowy doping.

Mecz Belgia - Rumunia poprowadzi Szymon Marciniak...