Mecz Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin online. Walczą o...

Mecz Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin online. Walczą o europejskie puchary. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja w tv na żywo

• Stal - Pogoń (piątek 17.05, godz. 18),
    • Cracovia - Raków (niedziela 19.05, godz. 12:30).

• Giannis Papanikolaou - 4
    • Ben Lederman - 3 (Peter Barath - bez oceny)
    • Jean Carlos Silva - 3 (Dawid Drachal - bez oceny)
    • John Yeboah - 4 (Bartosz Nowak - 3)
    • Władysław Koczerhin - 3 (Ivi Lopez - 3)
    • Ante Crnac - 4

• Valentin Cojocaru - 3
    • Leo Borges - 2 (Wojciech Lisowski - bez oceny)
    • Benedikt Zech - 3
    • Mariusz Malec - 3 (Danijel Loncar - 3)
    • Leonardo Koutris - 1 (Kacper Smoliński - bez oceny)
    • Fredrik Ulvestad - 3
    • Wahan Biczachczjan - 2 (Marcel Wędrychowski - 3)
    • Adrian Przyborek - 3 (Patryk Paryzek - 3)
    • Alexander Gorgon - 3
    • Kamil Grosicki - 4
    • Efthymis Koulouris - 2
  • +5' Koniec meczu. Raków Częstochowa pokonuje Pogoń Szczecin (2:1) i wskakuje na najniższy stopień podiumTabela PKO Ekstraklasy

• +5' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla będącego już na ławce rezerwowych Leonardo Koutrisa. Grek w emocjach powiedział kilka mocnych słów.

• +3' Alexander Gorgon upomniany żółtą kartką za faul.

• +2' Danijel Loncar przerywa kontrą Rakowa. Prawą stroną nie udało się przedrzeć Iviemu Lopezowi.

• Piotr Lasyk dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Vladan Kovacević spokojnie łapie piłkę po uderzeniu Fredrika Ulvestada

• Pogoń w komplecie na boisku! Heroiczna postawa Wojciecha Lisowskiego, który po zderzeniu z Jeanem Carlosem Silvą głowami wrócił na boisko z opatrunkiem.

• Dobre przyjęcie Kamila Grosickiego. Akcja zapowiadała się groźnie, ale zabrakło przed bramką Efthymisa Koulourisa i Patryka Paryzka.

• Jean Carlos Silva ma opatrunek na głowie. Zastępuje go Dawid Drachal,

Z kolei Wojciech Lisowski raczej nie wróci do gry. A to oznacza, że ostatnie kilka minut "Portowcy" będą grać w "dziesiątkę".

• Strasznie to wygląda Zderzenie Jeana Carlosa Silvy z Wojciechem Lisowskim

• OJOJOJ! Wygląda to bardzo groźnie! Do górnej piłki wyskoczyli Jean Carlos Silva i Wojciech Lisowski, którzy zderzyli się głowami! Od razu zawodnicy, którzy byli blisko poszkodowanych, wezwali pilnie medyków do wbiegnięcia na murawę!

• 5 400 widzów w Częstochowie. Prawie komplet.

• ... a za Leonardo Koutrisa melduje się Kacper Smoliński.

• Wojciech Lisowski zmienia Leo Borgesa...

• Peter Barath zmienia Bena Ledermana.

• Piękny gol kapitana Kamil Grosicki

• Dośrodkowanie z bocznego sektora na dalszy słupek do Alexandra Gorgona, który głową zgrywa do Kamila Grosickiego! Ten bez wahania uderza prostym podbiciem nie do obrony! Vladan Kovacević był bezradny!

• POGOŃ ŁAPIE KONTAKT! GOL KAMILA GROSICKIEGO!!!

• Bardzo nieudane dośrodkowanie Iviego Lopeza.

• ...a za Adriana Przyborka melduje się Patryk Paryzek.

• Marcel Wędrychowski zmienia Wahana Biczachczjana...

• Aż się prosiło, by Bartosz Nowak zagrał mocno na prawą stronę do rozpędzonego Frana Tudora. Wybrał Ante Crnaca, który zgubił piłkę w "szesnastce". Wykorzystał to Valentin Cojocaru.

• "Żółtko" na koncie Leonardo Koutrisa. Po chwili zrobiło się zbiegowisko przy arbitrze i Greku.

To 4. upomnienie Leonardo Koutrisa w tym sezonie. Nie zagra w spotkaniu otwierającym 33. kolejkę PKO Ekstraklasy ze Stalą Mielec (piątek 17 maja, godz. 18).

• (Poza boiskiem) Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin, upomniany żółtą kartką za dyskusje.

• ... a za Władysława Koczerhina melduje się Ivi Lopez.

• Bartosz Nowak zmienia Johna Yeboaha...

• Strzał Fredrika Ulvestada zza linii 16. metra został zablokowany. Dobitka Alexandra Gorgona poszybowała wysoko nad bramką.

• Kolejne za krótkie dośrodkowanie w "szesnastkę" "Medalików". Tym razem siły zabrakło Wahanowi Biczachczjanowi.

• Ante Crnac upomniany żółtą kartką za faul. Do bramki Rakowa ok. 28 metrów.

• Adrian Przyborek przewraca się w polu karnym Rakowa. Nie "pomógł" mu w tym Zoran Arsenić.

• Przerwa w grze. Fredrik Ulvestad staranował Bena Ledermana. Ten musiał przyłożyć lód do głowy.

• Danijel Loncar wślizgiem wybija piłkę spod nóg Johna Yeboaha! Obrońca Pogoni sporo ryzykował - minimalny błąd i gospodarze mieliby drugi rzut karny!

• Takie okazje trzeba wykorzystywać! Pudło Efthymisa Koulourisa

• EFTHYMIS KOULOURIS MARNUJE "SETKĘ"!!!

To powinien być gol kontaktowy! Grek przejmuje piłkę w "szesnastce" po kiksie kolegi, by z kilku metrów uderzyć nad poprzeczką!

• Dobre dośrodkowanie Leonaro Koutrisa w pole karne do Efthymisa Koulourisa. Gospodarze wybijają przed pole karne do Wahana Biczachczjana. Jego strzał został zablokowany.

• Benedikt Zech upomniany żółtą kartką za przytrzymywanie za rękę rozpędzonego Johna Yeboaha.

• Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Władysława Koczerhina. Ukrainiec uderza z ostrego kąta w stronę bliższego rogu, ale Valentin Cojocaru nie dał się zaskoczyć!

• Do odbitej piłki przed pole karne dopada Władysław Koczerhin. Ten uderza wysoko nad bramką.

• Goście przerywają atak Rakowa wybiciem na rzut rożny.

• Z lekkim poślizgiem ruszyła druga odsłona!

• Na meczu obecny jest m.in. trener Górnika Jan Urban. Dzisiaj jego drużyna straciła zwycięstwo ze Stalą Mielec w ostatnich sekundach meczu.... Jan Urban

• Opóźnia się rozpoczęcie spotkania. Kibice Rakowa... odpalili też fajerwerki

• Danijel Loncar wychodzi na drugą połowę za Mariusza Malca.

• Wracamy do Częstochowy, gdzie kończy się przerwa w meczu Raków - Pogoń. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą (2:0).

Co nas czeka po zmianie stron?

• Ciężko się gra po Pucharze Polski. Już powoli zapominamy o tym, co się wydarzyło, bo takie jest życie. My dalej jesteśmy ludźmi, tak jak każdy, i tak się zdarza. Wiadomo, że to boli, ale musimy iść dalej... a teraz przegrywamy 0:2 z Rakowem. Nie weszliśmy dobrze w ten mecz. Raków zakłada na nas świetny presing i ciężko nam wyjść spod niego

- powiedział w przerwie Adrian Przyborek, pomocnik Pogoni Szczecin.

• +2' Koniec pierwszej połowy. Raków Częstochowa prowadzi z Pogonią Szczecin (2;0). Bramki strzelili Giannis Papanikolaou i Ante Crnac.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Dalekie wybicie z własnej "szesnastki" na Johna Yeboaha, który głową zgrywa do Władysława Koczerhina. Ten pognał sam na dwóch rywali, po czym odgrywa za mocno do kolegi. Dodatkowo Ukrainiec był na spalonym.

• Odrobinę za mocne podanie Władysława Koczerhina w pole karne. Ante Crnac nie sięgnął piłki.

• Leonardo Koutris podłączył się do akcji ofensywnej. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Vladana Kovacevicia. Ten spokojnie wznawia grę z "piątki".

• "Obrona Częstochowy" nabiera nowego znaczenia

• Fran Tudor upomniany żółtą kartką za skoszenie w środku pola Fredrika Ulvestada.

To 8. "żółtko" Chorwata w tym sezonie, więc nie zagra w następnej kolejce z Cracovią (niedziela 19 maja, godz. 12:30).

• Ben Lederman podaje na 15. metr do Władysława Koczerhina, który przyjęciem piłki i lekkim dotknięciem urwał się Mariuszowi Malcowi. Ukrainiec uderza płasko ok. pół metra obok dalszego (lewego) słupka!

• Składna akcja Rakowa prawą stroną. Dośrodkowanie w pole bramkowe do wbiegającego Ante Crnaca, ale odrobinę zbyt blisko bramki. Valentin Cojocaru łapie piłkę.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Fredrika Ulvestada w pole karne. Vladan Kovacević spokojnie łapie piłkę.

• Bramkarz Rakowa nie dał się zaskoczyć... Stratosowi Svarnasowi Parada Vladana Kovacevicia

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Rakowa.

• NIE MA GOLA DLA POGONI!!!

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne i Stratos Svarnas chciał wybić piłkę, ale po jego główce leciała w stronę bramki! Vladan Kovacević zdążył "zebrać się" i zbić za linię końcową!

• [GOL] 20' ANTE CRNAC (2:0)

• Ciekawie zapowiadała się akcja piłkarzy Jensa Gustafssona. Strzał jednak był bardzo niecelny (wysoko nad bramką Vladana Kovacevicia).

• Władysław Koczerhin zbiega z lewej strony w "szesnastkę". Osaczony przez trzech rywali nie podał dokładnie do Ante Crnaca czy Bena Ledermana.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Frana Tudora z rzutu wolnego. Valentin Cojocaru pewnie łapie piłkę.

• Mariusz Malec upomniany żółtą kartką za faul na Ante Crnacu blisko pola karnego Pogoni. A zaczęło się od Vladana Kovacevicia, który był również na przedpolu jak jego vis a vis.

• Valentin Cojocaru interweniuje poza polem karnym. W porę uprzedził nadbiegającego rywala.

• Najłatwiejsza bramka w karierze? Ante Crnac

• Znowu "udział" w bramce dla mistrza Polski brał Leo Borges. Na prawej stornie pola karnego Brazylijczyk chciał ograć efektownie Johna Yeboaha, ale ten się dobrze zastawił i ruszył z piłką w stronę bramki. Mocno (płasko) wstrzelił w pole bramkowe, skąd Ante Crnac z bliska kieruje futbolówkę do siatki!

• RAKÓW PODWYŻSZA! ANTE CRNAC!!!

• Rzut wolny dla Pogoni z prawej strony. Kamila Grosickiego stać na zdecydowanie lepsze dośrodkowanie...

• [GOL] 8' GIANNIS PAPANIKOLAOU (1:0)

• Ciekawie zapowiadała się akcja piłkarzy Dawida Szwargi. Zepsuł ją jednak niecelnym strzałem John Yeboah.

• Atak Pogoni przynosi rzut rożny. "Medaliki" radzą sobie z dośrodkowaniem Kamila Grosickiego.

• Valentin Cojocaru spokojnie łapie piłkę za mocno kierowaną do Johna Yeboaha.

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Pogoni. Akurat w tym sektorze nie było żadnego zawodnika Rakowa.

• Ante Crnac nie opanował piłki po podaniu z lewej strony.

• Giannis Papanikolaou uderza w sposób sygnalizowany w środek bramki! Valentin Cojocaru odbija piłkę przed siebie i był już bezradny wobec dobitki Greka!

• GOL! GIANNIS PAPANIKOLAOU!!!

• Bezdyskusyjna "jedenastka" Ręka Leo Borgesa

• RZUT KARNY DLA RAKOWA! Dośrodkowanie z lewej strony ręką "blokuje" Leo Borges!

• Benedikt Zech w asyście medyków opuszcza boisko. W gotowości jest Danijel Loncar, ale zmiana nie będzie konieczna.

• Szczecinianie wybijają piłkę przed pole karne, skąd na uderzenie bez przyjęcia zdecydował się Fran Tudor. Blokuje Benedikt Zech, któremu lekko "wykręciło" stopę. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Władysław Koczerhin w roli lewoskrzydłowego chciał zagrać płasko na bliższy słupek. Leo Borges wybija na rzut rożny.

• John Yeboah faulowany przez Wahana Biczachczjana ok. 30 metrów od bramki gości. Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie z lewej strony nie dociera do żadnego z adresatów.

• Szybki przechwyt "Portowców" i od razu podanie do rozpędzonego Kamila Grosickiego. Ten nie poradził sobie z Zoranem Arseniciem.

• Na gwizdek Łukasza Kuźmy spotkanie zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Fran Tudor i Kamil Grosicki.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej obie drużyny podzieliły się punktem po remisie (1:1). Na bramkę Bartosza Nowaka odpowiedział Alexander Gorgon.

Jak będzie dzisiaj?

• Mecz Raków - Pogoń poprowadzi sędzia Łukasz Kuźma (Białystok). Na stadionie przy Limanowskiego zasiądzie 5,5 tys. widzów. Będzie około 300 gości.

• Skład Pogoni Szczecin

• Łatwo o to jednak nie będzie. Raków zajmuje dopiero siódme miejsce i do trzeciego Lecha traci trzy punkty. Pogoń jest czwarta - ma tylko oczko mniej od poznańskiego zespołu.

W zeszłej kolejce Raków przegrał w Lubinie 0:2 z Zagłębiem. Pogoń wyszarpała zwycięstwo z Puszczą Niepołomice dzięki bramce Leonardo Koutrisa.

• Skład Rakowa Częstochowa

• To pierwszy mecz Rakowa po informacji, że trener Dawid Szwarga opuści zespół wraz z końcem sezonu. W jakim stanie go pozostawi przed spodziewanym powrotem Marka Papszuna? W Częstochowie wszyscy życzyliby sobie brązowego medalu i co za tym idzie eliminacji Ligi Konferencji.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Już tylko 25 minut dzieli nas od jednego z hitów 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Raków Częstochowa zmierzy się z Pogonią Szczecin, a więc siódma z piątą ekipą. Zwycięstwo pozwoli przedłużyć szanse na grę w europejskich pucharach.

Mecz Raków - Pogoń poprowadzi Łukasz Kuźma...

Raków - Pogoń LIVE! Jeszcze walczą o europejskie puchary
1/4
przejdź do galerii

Raków - Pogoń LIVE! Jeszcze walczą o europejskie puchary ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin zakończy sobotę z PKO Ekstraklasą. Ustępujący mistrz Polski podejmie przegranego w finale Pucharu Polski, a stawką będzie przedłużenie szans w walce o podium, czyli europejskie puchary. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24. Transmisja w telewizji na dwóch kanałach równocześnie.

Mecz Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin: szansa na podium

To pierwszy mecz Rakowa po informacji, że trener Dawid Szwarga opuścił zespół wraz z końcem sezonu. W jakim stanie go pozostawi przed spodziewanym powrotem Marka Papszuna? W Częstochowie wszyscy życzyliby sobie brązowego medalu i co za tym idzie eliminacji Ligi Konferencji.

Gdzie oglądać mecz Raków - Pogoń? Transmisja i stream w internecie

Dawid Szwarga, trener Rakowa: - Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, aby wygrać z Puszczą i to był ten pierwszy krok. Wiemy jednak, że wciąż nie jesteśmy w idealnej sytuacji. Musimy po prostu dalej wygrywać. Moją rolą jest, aby drużynę do tego przygotować i to właśnie robię. Trzymamy się razem i pracujemy tak ciężko, jak potrafimy, aby się przygotować do tego meczu. Będziemy gotowi na Raków, ale musimy otwarcie mówić, że sytuacja nie jest idealna.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - Zmierzymy się z drużyną, która ma bardzo jasno określony swój sposób gry, która potrafi dobrze grać kombinacyjnie w trzeciej tercji, jest groźna w fazach przejściowych, głównie za sprawą Kamila Grosickiego. Ta ekipa ma również swoje mankamenty, momenty w meczu, kiedy nie funkcjonuje na takim poziomie, jak choćby ich gra w ataku. To będziemy się starali wykorzystać.

Nie zagrają w meczu Raków - Pogoń
Raków: Tudor, Arsenić, Berggren, Gryszkiewicz, Otieno, Rondić, Plavsić, Sahinović
Pogoń: Kurzawa

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Pogoń - Raków 1:1 (Ekstraklasa, 12.11.2023)
Pogoń - Raków 0:2 (Ekstraklasa, 05.03.2023)

Mecz Raków - Pogoń: transmisja i stream w internecie

Widowisko pokażą Canal+ 4K oraz Canal+ Sport 3. Komentują Marcin Rosłoń, Kamil Kosowski. Stream w internecie dzięki stronie oraz aplikacji mobilnej Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy!