Liga Mistrzów, 1/4 finału - pierwszy mecz

2

Juventus Turyn

0

• Zmiana. Za Mandzukicia wchodzi Gomez.

• Powinno być 3:0. Pierwsze uderzenie Mullera broni Buffon, dobitka wędruje nad bramką!

• Prostopadłe podanie do Giovinco minimalnie za mocne- Neuer uprzedza zawodnika Starej Damy.

• Wydaje się, że już nic się nie zmieni w dzisiejszym spotkaniu. Tempo gry wyraźnie spadło- Bayern jest zadowolony z wyniku- Juventus nie potrafi znaleźć sposobu, by zagrozić rywalowi.

• Kolejny kartonik- Luiz Gustavo ukarany za symulowanie.

• Kilkudziesięciometrowy rajd Mullera zakończony niecelnym strzałem.

• Bayern Monachium - Juventus TurynBayern Monachium - Juventus Turyn

• Żółta kartka dla Lichtsteinera, który nie zagra w rewanżu.

• Zmiana. Pogba za Peluso.

• .Bayern uspokoił grę- nic dziwnego- wynik dla niemieckiego klubu jest bardzo dobry.

• Dwukrotnie na bramkę uderzał Vidal- dwa razy broni Neuer. Pierwsza w tym meczu tak dobra sytuacja Juventusu.

• Żółta kartka dla Vidala za zagranie ręką na linii pola karnego.

• Jednocześnie Giovinco zmienia Quagliarellę.

• Zmiana. Vucinic za Matriego.

• Gianluigi Buffon "wypluwa " piłkę po strzale Luiza Gustavo. Do piłki dopada Mandżukić, który zgrywa do stojącego przed pustą bramką Mullera. Bayern prowadzi już 2:0.

• Bayern Monachium - Juventus Turyn

• 2-0! Muller!

• Póki co druga połowa dużo spokojniejsza niż pierwsze 45 minut. Miejmy nadzieję, że to nie zwiastuje końca emocji.

• Piłkarze Starej Damy ciągle nie mają nic do powiedzenia w tym starciu- potrzebna jest szybka zmiana stylu gry włoskiej drużyny.

• Kolejne uderzenie Alaby- tym razem ten piłkarz uderzał z rzutu wolnego- piłkę na bok wybija bramkarz reprezentacji Włoch.

• Żółty kartonik dla Chielliniego.

• Alaba chciał strzelić drugiego gola z dystansu w dzisiejszym meczu- tym razem jednak uderza bardzo niecelnie.

• Bawarczycy spokojnie rozgrywają piłkę- Juventus niespecjalnie im w tym przeszkadza.

• Prostopadła piłka do Mandzukicia, który w bardzo dobrej sytuacji mocno uderza w stronę bramki. Kunsztem wykazuje się Buffon, który efektownie broni strzał rywala.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Bayern dominował w pierwszych 45 minutach i jedna bramka straty to najniższy wymiar kary dla Starej Damy. Jeśli piłkarze mistrza Włoch nie zmienią niczego przed rozpoczęciem drugiej połowy to już po pierwszym meczu będą mogli odłożyć marzenia o awansie do półfinału Champions League.

• Koniec I połowy. Bayern- Juventus 1:0. Wracamy za 15 minut.

• Po dośrodkowaniu z kornera Pirlo głową uderzał Bonucci- piłka szybuje ponad bramką Bayernu.

• Sędzia dolicza 2 minuty.

• Żółta kartka dla Mandżukicia za faul na Vidalu.

• Uderzenie Schweinsteigera z 14 metrów przechodzi ponad bramką.

• Stały fragment gry wykonany bardzo niecelnie przez Andrea Pirlo. Juventus nie może odnaleźć swojego stylu gry.

• Płaskie wbicie Riberyego z lewej strony boiska- piłka zmierza do Mandzukicia, który pada w polu karnym. Gwizdek sędziego jednak milczy. Nie będzie rzutu karnego.

• I kolejny strzał- tym razem próbował Arjen Robben. Broni Gigi Buffon.

• Uderzenie Mandżukicia głową niecelne.

• Cóż za szansa na 2:0! Muller wykłada piłkę Robbenowi, a ten uderza z pierwszej piłki. Futbolówka przechodzi minimalnie obok słupka. Miażdżąca przewaga wicemistrzów Niemiec.

• Piłka po strzale Schweinsteigera ze stałego fragmentu gry przechodzi centymetry nad bramką!

• Ostry faul Vidala na Riberym w pobliżu pola karnego. Będzie rzut wolny dla Bawarczyków.

• Kolejna akcja Bayernu zakończona wyjściem poza pole gry piłki. Błąd popełnił Robben.

• Coraz większa przewaga gospodarzy- czy przyjezdni przetrzymają ten napór?

• Kolejne groźne uderzenie- tym razem Ribery uderza minimalnie niecelnie.

• Strzał Robbena z najwyższym truden broni Buffon!

• I mamy pierwszą zmianę. W miejsce kontuzjowanego Kroosa wchodzi Arjen Robben.

• Kroos odnosi kontuzję- to może być coś poważnego.

• Potężne uderzenie z dystansu Vidala, bramkarz Bayernu z najwyższym trudem wybija na rzut rożny.

• Uderzenie Pirlo przechodzi kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Neuera.

• Rzut wolny dla turyńczyków z 35 metrów.

• Szybka akcja Mullera, jednak zawodnik Bayernu zagrywa bardzo niedokładnie wzdłuż pola karnego. Buffon rozpocznie od bramki.

• Niedokładne zagranie Alaby, będzie kolejny korner dla Starej Damy.

• Juventus stara się szybko odpowiedzieć, lecz póki co gra bardzo niedokładnie.

• Pierwszy rzut rożny dla Juve- obrońcy Bayernu wybijają piłkę.

• David Alaba strzela z 30 metrów i Buffon jest bezradny! Cóż za początek!

• Gol! 1-0 ! Alaba!

• I rozpoczęli!

• Obie jedenastki już na murawie. Rozbrzmiewa hymn Champions League!

• Do rozpoczęcia spotkania zostało 10 minut. Równocześnie będzie rozgrywany inny mecz 1/4 Champions League. Paris Saint-Germain podejmie u siebie drużynę FC Barcelona.

• Allianz Arena wypełniona po brzegi- kibice zgromadzeni na stadionie liczą, iż ich ulubieńcy zdobędą pokaźną zaliczkę przed rewanżem.

• Obie drużyny są już o kroczek od zdobycia tytułów mistrzowskich swoich krajów i rozgrywki Ligi Mistrzów mają dla nich szczególne znaczenie. Nie mam wątpliwości- czeka nas 180 minut wielkiej piłki w tym dwumeczu.

• "W ostatnim sezonie udowodniliśmy, że możemy znajdować się wśród najlepszych w całej Europie. Chcemy zagrać w tegorocznym finale na Wembley. Jednakże najpierw będziemy musieli wygrać rywalizację z Realem czy Barceloną w półfinale"

Arjen Robben wydaje się być pewny awansu do 1/2 finału LM.

• "Każdy chce zagrać w takim meczu. Jesteśmy bardzo podekscytowani, ponieważ zmierzymy się z jednym z najsilniejszych klubów w Europie. Bayern rozgrywa świetny sezon, ale postaramy się osiągnąć dobry rezultat na wyjeździe. Oni mają świetnych graczy, jak Ribbery, Robben i Muller, ale jeśli jesteśmy dobrze przygotowani taktycznie, to dojdziemy do głosu. Myślę, że czeka nas świetny mecz"

Tak o tym spotkaniu mówi Alessandro Matri.

• Ostatni pojedynek miał miejsce 8 grudnia 2009 roku w Turynie. Bayern wygrał wtedy pewnie 4:1

• Obie drużyny spotykały się sześciokrotnie w rozgrywkach LM. 2 razy wygrał Bayern, 3-krotnie zwyciężał Juventus, raz padł remis.

• Mecz ten jest określany jako hit spotkań ćwierćfinałowych tegorocznej edycji Champions League. Miejmy nadzieję, że zawodnicy nas nie zawiodą i dzisiejszego wieczora będzie nam dane obejrzeć świetne widowisko z dużą ilością sytuacji bramkowych.

• Znamy już składy obu zespołów. Ławka rezerwowych Bayernu: Starke, Robben, Shaqiri, Pizarro, Boateng, Gomez i Tymoshczuk. Rezerwowi Juventusu: Storari, Marrone, Padoin, Pogba, Asamoah, Vucinic i Giovinco.

• Witamy w relacji na żywo ze starcia dwóch ikon europejskiego futbolu. Czy na Allianz Arena Juventus zdoła pokonać faworyzowany Bayern, który zdominował krajowe podwórko i pragnie powetować sobie zeszłoroczną porażkę w finale Ligi Mistrzów, wygrywając w tegorocznej edycji? Na relację live z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński