Borussia Dortmund 2 - 0 Schalke 04 Gelsenkirchen

Borussia Dortmund

2

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

• Koniec tego spotkania. Borussia Dortmund po golach Lewandowskiego i Santany wygrywa z Schalke 2-0. Trzeba pochwalić wszystkich trzech Polaków za bardzo dobrą grę.

• Łukasz Piszczek w swoim zwyczaju z prawej flanki dogrywa płaską piłkę do Lewego, napastnik BVB z bliskiej odległości oddaje strzał, ale Unnerstall broni na refleks.

• Plac gry opuszcza również Goetze, za niego Owomoyela. A sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Z boiska schodzi Jakub Błaszczykowski, w jego miejsce Grosskreutz.

• Papadopoulos oddaje bardzo dobry strzał z dystansu, Weidenfeller z lekkimi problemami wybija piłkę.

• Schalke nie potrafi znaleźć sposobu na defensywę BVB. Linia obrony dowodzona przez Hummelsa gra bardzo pewnie.

• Kolejna roszada w Schalke. Na murawę za Holtbego wkracza Jurado.

• Zmiana w drużynie Schalke. Marica za Baumjohana.

• Żółta kartka dla Sebastiana Kehla.

• Pierwsza roszada w Borussii. Barriosa zmienia Kagawa.

• Piszczek dobrze zagrywa w pole karne, jednak w tym zamieszaniu BVB traci piłkę.

• Jeśli Schalke chce walczyć o punkty to musi się zdecydować na zmiany. Na ławce Schalke m.in. Jurado.

• Kapitalna akcja Błaszczykowskiego i Lewandowskiego, w końcowej fazie tej akcji Lewy świetnie zagrał do Barriosa, jednak Paragwajczyk za słabo uderzał na bramkę gości. Piękna akcja Polaków.

• Groźny faul Leitnera, który powinien zostać ukarany żółtą kartką.

• Na innych boiskach : bramki zdobyły drużyny Augsburga i Leverkusen.

• Mimo, że to jest dopiero 67 minuta, na trybunach gospodarzy świetna zabawa i gorąca feta.

• Lewandowski otrzymuje piłkę przed polem karnym, odwraca się i groźnie uderza, piłka jednak po rękach Unnerstalla mija bramkę Schalke.

• W czasie zamieszania w polu karnym Błaszczu z główki dogrywa piłkę na 11 metr, tam Hummels przejmuje piłkę i zagrywa do Barriosa, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz Schalke. Ale to nie koniec akcji, futbolówka po interwencji trafia pod nogi Santany, a ten strzela gola.

• GOOOOOOOOOL !!!!!!!!! BVB strzela drugą bramkę.

• Goetze niesamowicie mija jednym zwodem dwóch rywali, jednak jego strzał nie trafia do bramki, mamy rzut rożny.

• Kehl świetnie wyprowadza akcję, przedziera się przez linie pomocy, na lewej flance pokazuje się Błaszczykowski, do niego zagranie, ale strzał Jakuba mocno niecelny.

• Rzut rożny dla Borussii. Goetze dobrze wrzuca piłkę, jednak w zamieszaniu faulowany zostaje bramkarz Schalke.

• Akcja BVB, pierwsza taka groźna w tej połowie kończy się niecelnym strzałem Kehla.

• Pierwsza zmiana w Schalke. Za Draxlera wchodzi Pukki.

• Baumjohan ponownie centruje piłkę w pole karne, zagranie bardzo groźne, z którym problemy mieli obrońcy BVB. Chwile później kolejna groźna akcja Schalke. Do prostopadłej piłki ze środka pola wybiegł Holtby i strzelił minimalnie niecelnie.

• Rzut rożny dla Schalke, najwyżej do zagranej piłki wyskakuje Hummels i wybija piłkę głową na aut.

• Lewandowski świetnie zagrywa ze skrzydła piłkę pod pole karne, tam wychodzi Barrios, jednak Paragwajczyk na spalonym.

• Draxler wypuścił piłkę na prawej flance, do futbolówki dobiega Baumjohan, jednak jego dośrodkowanie mija bramkę Weidenfellera.

• Początek drugiej połowy jak na razie dobry, Schalke i Borussia walczą o piłkę wyprowadzając ciekawe akcje, które jednak kończą się po faulach.

• Schalke rozpoczyna drugą odsłonę gry.

• Przypominamy, że relacje live z tego meczu możecie śledzić też w naszej nowej aplikacji mobilnej! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]

• Koniec I połowy spotkania. Borussia po golu Roberta Lewandowskiego prowadzi 1-0 na Signal Iduna Park.

• Schmelzer kilka metrów przed polem karnym otrzymuje piłkę od Goetzego, po przejęciu piłki oddaje strzał. Piłka ląduje wysoko nad bramką.

• Drugi żółty kartonik dla gracza Schalke. Tym razem nie przepisowo rywala zatrzymywał Papadopoulos.

• Jones ucierpiał w starciu z Kehlem, na murawie pojawiają się służby sanitarne, jednak z pomocnikiem Schalke jest już dobrze.

• Chwilę później centrą na centrę odpowiada Schalke, jednak zagranie Holtbego również nie celne.

• Dośrodkowanie z lewej flanki Goetzego, jednak nikt nie zamykał tej akcji Niemca.

• Blaszczykowski mocno poturbowany jednak interwencja Fuchsa pod nogami Polaka była czysta.

• Doigrał się Jones, jego częste faule skumulowały się w żółtą kartkę którą otrzymuję po kolejnej złej interwencji, tym razem faulował Leitnera.

• Nieustępliwie walczy Raul pod polem karnym Borussi, jednak po odbiorze piłki źle zagrywał, a piłka ostatecznie w rękach Weidenfellera.

• Mecz nam się zrobił bardzo jednostronny, groźne akcje gospodarzy mijają się z powolnym rozgrywaniem piłki przez piłkarzy w żółtych koszulkach.

• Ależ akcja Błaszczykowskiego. Polak dobrym sprintem minął rywala, wrzucił piłkę w pole karne, akcje zamykał Goetze, lecz piłkę z linii bramkowej wybija Matip. Szansa stu procentowa nie wykorzystana.

• Baumjohan nie przepisowo zatrzymywany na prawej flance, rzut wolny egzekwuje Draxler, ale ponownie piłka jak kilka minut wcześniej ląduje w rękawicach Weidenfellera.

• Zmiana wyniku również w Berlinie, Leverkusen strzela kontaktowego gola. Strzelcem bramki Derdiyok. W Dortmundzie dobrze pod polem karnym Gotze, lecz jego podanie nie dochodzi do Bariossa. Jak dotąd słaby mecz Paragwajczyka.

• Z innych Niemieckich boisk: Hoffenheim prowadzi na własnym boisku z Freiburgiem 1-0 po golu Fimino.

• Po kilku składnych akcjach Borussii gra nam się nie co uspokoiła, Schalke próbuje znaleźć sposób na przedarcie pod pole karne Weidenfellera, ale pressing gospodarzy jak na razie skuteczny.

• Indywidualna akcja Gotzego, dobrze Niemiec przedziera się pod pole karne, ale na szczęście gości nie radzi sobie w dryblingu z Matipem.

• Dobrze zapowiadająca się akcja, Lewandowski biegnie w stronę bramki gości, szuka podaniem Barriosa, lecz zagranie Lewego nie znajduje adresata.

• Stały fragment gry dla Schalke po faulu Santany, piłka po dośrodkowaniu Draxlera ląduje w rękach bramkarza Borussii.

• Po wrzutce z rzutu wolnego z prawej strony idealnie wyszedł do piłki Lewandowski, i strzałem głową umieścił ją w bramce. Bardzo ładna bramka reprezentanta Polski.

• Goooooooool! Lewandowski!

• Błaszczykowski leży na murawie, spóźnione wejście Fuchsa kończy się faulem.

• Faul na Błaszczykowskim, ale bez kartki. Upiekło się Fuchsowi.

• Groźnie zapowiadająca się kontra Borussii skończyła się niedokładnym uderzeniem Błaszczykowskiego. Wcześniej Barrios nie opanował podania Goetze w pole karne.

• Schalke na razie ma problemy, żeby przedostać się z piłką pod pole karne gospodarzy. Dosyć jednostronny pojedynek w pierwszych 10 minutach.

• Goetze wypuścił prostopadłą piłkę do Błaszczykowskiego, ale za mocno i zdążył przechwycić ją bramkarz gości.

• Błąd w obronie gości, nieporozumienie Papadopulosa z Unnerstalem skończyło się wybiciem piłki w trybuny przez bramkarza Schalke.

• Błaszczykowski po podaniu Piszczka uderzył mocno z narożnika pola karnego, ale piłka przeszła nad bramką.

• Strata Piszczka na rzecz Draxlera, ale naprawiają jego błąd koledzy.

• Błaszczykowski wyprowadzał akcję prawą stroną, ale został powstrzymany faulem.

• Uderzył na bramkę z dystansu Goetze, ale bardzo niecelnie.

• Schmelzer uderzył ładnie nad murem, ale piłka przeszła tuż obok słupka. Unnerstall spokojnie odprowadził ją wzrokiem.

• Lewandowski faulowany przez Papadopulosa przed polem karnym, będzie dobra okazja do strzału.

• Początek spotkania, od środka Borussia.

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę początek spotkania.

• Borussia przystępuje do spotkania po porażce z Arsenalem w Lidze Mistrzów, jednak kibice z pewnością bardziej pamiętają zwycięstwo z Realem sprzed tygodnia. Opromienieni tamtym zwycięstwem gospodarze dzisiaj będą chcieli zgarnąć kolejny ligowy komplet punktów.

• Witamy w relacji ze spotkania Borussii Dortmund z Schalke 04 Gelsenkirchen. W wyjściowym składzie Mistrzów Niemiec trójka Polaków. Zapowiada się emocjonujące spotkanie!