Celtic Glasgow

0

NK Maribor

1

• Nieprawdopodobne! Słoweńcy wygrywają na Celtic Park 1:0 po bramce Tavaresa i wskakują do Ligi Mistrzów!!! Celtic za burtą!

• KONIEC! MARIBOR W LIDZE MISTRZÓW!!!

• Handanović ratuje Maribor! Van Dijk opanował piłkę 6 metrów od bramki rywala, ale trafił wprost w bramkarza!

• Schodzi z boiska Tavares, w jego miejsce Dervisevic.

• Van Dijk zablokowany, kontra Mariboru, ale goście marnują akcję '4 na 2'!

• Cztery minuty nadziei dla Celtiku.

• Kolejna kartka, teraz dla Boerrigtera.

• Żółta kartka dla Van Dijka za faul na Stojanoviciu.

• Tavares miał piłkę na zakończenie tego meczu, ale po podaniu Bohara uderzył w idealnej sytuacji nad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Tavaresa.

• Handanović dopadł do piłki w polu karnym po nieczystym strzale Commonsa.

• Zmiana w Mariborze. Bohar za Vrsicia.

• Kapitalna okazja dla Ambrose'a, który po centrze Stokesa z trzech metrów uderzył głową minimalnie obok bramki!

• Przesadził teraz sędzia karząc kartką Stojanovicia. Rzut wolny dla Celtiku.

• Mogło być 0:2, ale Gordon broni techniczny strzał Mendy'ego!

• Katastrofalne błędy obrońców Celtiku, ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy i Tavares strzałem z kilkunastu metrów zdobywa gola!!! Teraz to Maribor jest bliżej awansu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! TAVARES!!!

• Stokes zagrał w pole karne do Commonsa, ale ten oddał bardzo niecelny strzał prawą nogą.

• Trzecia zmiana w Celtiku. Boerrigter za Lustiga.

• Maribor wreszcie gra odważniej. Zostało im dwadzieścia minut na zdobycie gola.

• Żaden z piłkarzy Mariboru nie dopadł teraz do kąśliwej wrzutki Vilera z lewego skrzydła.

• Stojanović ograł Izaguirre, ale jego zagranie nie dotarło pod bramkę Gordona.

• Szansa dla Mariboru! Vrsić poradził sobie z Lustigiem w polu karnym, ale z ostrego kąta huknął w Gordona!

• Schodzi z boiska Berget, a w jego miejsce wchodzi Matthews.

• Commons z dystansu huknął nad bramką Handanovicia.

• Ibraimi zagrywał w pole karne do Vrsicia, ale ten nie opanował piłki.

• Maribor po przerwie nie istnieje. Celtikowi dużo dobrego zrobiła zmiana Commonsa, dzięki której gospodarze potrafią dłużej utrzymać się przy piłce i groźniej zaatakować.

• Piłkę we własnym polu przejął Handanović i próbował uruchomić kontrę, ale zupełnie mu to nie wyszło.

• Kolejny korner dla mistrzów Szkocji.

• Po centrze Stokesa wybija piłkę głową Mendy.

• Celtic przycisnął. Będzie rzut rożny dla The Bhoys.

• Poprzeczka! Przedarł się lewą stroną Commons i zagrał przed bramkę, gdzie nogę dostawił McGregor, ale trafił tylko w poprzeczkę!

• Stokes dośrodkował w pole karne, gdzie przedłużył to zagranie głową Commons, ale Handanović zdołał uprzedzić przed bramką Van Dijka.

• Teraz żółta kartka dla Rajcevicia.

• Do centry Stokesa doszedł Ambrose, ale uderzył w polu karnym nieczysto i niecelnie.

• Z rzutu rożnego nic ciekawego nie wynikło, a Suler ogląda kartkę za przerwanie kontry gospodarzy.

• Korner dla gości po akcji Mertelja.

• I już kartka dla Commonsa za protesty.

• Zagranie w pole karne do Bergeta, który jednak nie sięgnął piłki.

• W przerwie Commons zastąpił Kayala.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Celtic wciąż jest bliżej awansu, ale szkoccy kibice nie mogą być zadowoleni z postawy drużyny, która jest słabsza od rywala. W grze Mariboru brakuje jednak ryzyka i takiej pewności, że Celtic jest dzisiaj do ogrania. Może po przerwie się to zmieni.

• Koniec pierwszej części gry.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Bardzo słabo wygląda Celtic, aż dziwne, że Maribor nie chce zaryzykować odważniejszych ataków.

• Berget szukał Kayala w polu karnym rywala, ale zagrał niedokładnie.

• Lepszy okres gry Mariboru. Zdenerwowany jest trener Deila, bo Słoweńcy są lepsi od mistrzów Szkocji.

• Teraz to Mulgrew wybija piłkę na korner po centrze Vrsicia. Piłka zagrana do Mertelja, ale ten z dystansu uderza wprost w ręce Gordona.

• Ostre wstrzelenie piłki przez Vrsicia i po interwencji Ambrose'a jest korner.

• Słoweńcy poczuli teraz szansę! Mendy faulowany w narożniku boiska i rzut wolny.

• Ależ szansa dla Mariboru!!! Viler kapitalnie poradził sobie w polu karnym z Ambrosem, ale strzał zawodnika Mariboru odbija Gordon, ale wprost w Tavaresa, ale ten nie zorientował się w sytuacji i piłka wróciła do bramkarza Celtiku!

• Rzut rożny dla Mariboru nie przyniósł zagrożenia dla bramki Celtiku.

• Dośrodkowanie Vilera w pole karne Celtiku, gdzie Izaguirre zgrał piłkę do Gordona.

• Van Dijk doszedł do dośrodkowania Stokesa z rzutu rożnego, ale nieczysto uderzył głową i piłka minęła bramkę Handanovicia!

• Rzut rożny dla gospodarzy.

• W kontrataku Słoweńców strzał z dystansu Ibraimiego został zablokowany.

• 20 minut gry za nami. Jedno jest pewne - ktokolwiek z tej pary awansuje do Champions League, będzie raczej dostarczycielem punktów.

• Fatalna strata Celtiku! Ibraimi przejął piłkę i wpuścił w pole karne Tavaresa, ale ten fatalnie uderzył i został zablokowany przez Ambrose'a!

• Niezłe kąśliwe uderzenie z dystansu Ibraimiego nieznacznie mija bramkę Gordona!

• Dośrodkowanie Izaguirre pada łupem Handanovicia.

• Van Dijk wyprowadził atak gospodarzy, który zakończył się zablokowanym strzałem z dystansu McGregora.

• Berget próbował teraz w teatralny sposób wymusić rzut karny. Sędziego w ten sposób nie nabrał.

• Lustig przerywa zagranie w pole karne w kierunku Tavaresa.

• Gra przede wszystkim toczy się na połowie gości. Teraz McGregor został zablokowany przy próbie strzału z dystansu.

• Z rzutu rożnego nic nie wynikło, tak samo jak chwilę później z beznadziejnej wrzutki Ambrose'a.

• Berget przedarł się lewym skrzydłem i zagrał przed bramkę, gdzie omal Marko Suler nie zanotował samobója. Korner dla gospodarzy.

• Celtic jednak zmusza swoich gości do gry w ataku pozycyjnym. To Maribor musi zaatakować, aby strzelić gola, bo 0:0 premiuje The Bhoys.

• Izaguirre dośrodkował w pole karne, gdzie z piłką minął się Stokes.

• Pierwszy gwizdek węgierskiego sędziego Viktora Kassai i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Ławki rezerwowych:

• Celtic: Załuska, Matthews, Biton, Boerrigyer, Commons, Denayer, Grifffiths.
    • Maribor: Cotman, Mejac, Sallalich, Zahović, Dervisević, Bohar, Arghus
  • W pierwszym spotkaniu pomiędzy Słoweńcami a Szkotami mieliśmy remis 1:1. Na bramkę McGregora odpowiedział Bohar, co sprawia, że dzisiaj kwestia awansu jest otwarta, choć na pewno to Celtic znajduje się w lepszej sytuacji.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu rewanżowego 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Celtic Glasgow zmierzy się z NK Maribor.