Górnik Zabrze

5

Zagłębie Lubin

1

• Arbiter z Płocka zakończył to spotkanie. Zabójczo skuteczny Górnik nie dał szans Zagłębiu.

• Niesamowite ! Kolejna fenomenalna bramka! Robert Jeż 'rogalem' ponad Isialoviciem! Futbolówka od odbija się od słupka i ląduje w siatce! Pogorom !

• Strzelec trzeciej, pięknej bramki opuścił już boisko.

• Bemben bardzo niecelnie z większej odległości...

• Gasparik fatalnie przestrzelił będąc w sytuacji sam na sam.

• Ależ było groźnie ! Niewiele pomylił się główkujący Plizga.

• Robert Jeż zmienia strzelca pierwszej bramki - Aleksandra Kwieka.

• Plizga - panu Bogu w okno...

• Hanzel zablokowany przez Zahorskiego. Rzut rożny po którym uderzył głową ten sam zawodnik, lecz dobrze ustawiony był bramkarz gospodarzy.

• Doświadczony Bemben pojawia się na placu gry.

• Fatalnie gra Lubin w obronie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Jop dogrywa do Gasparika, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki.

• Gasparik dośrodkowuje i Stasiak bliski bramki samobójczej, Isialović na rzut rożny.

• Słaby mecz Łotysza. Może Traore da impuls drużynie.

• Czwarta bramka w tym spotkaniu! Stachowiak zbyt krótko wypiąstkował piłkę, przejął ją Pawłowski i skierował spokojnie do siatki! Mecz jeszcze się nie skończył!

• Wilczek, z dystansu, po koźle - zbyt słabo by zaskoczyć golkipera.

• Na boisku pojawił się strzelec bramki z meczu w Lubinie - Kamil Wilczek.

• Mecz pięknych bramek! Bonin dośrodkowuje do Sikorskiego, a ten z półobrotu zza pola karnego podwyższa wynik spotkania, strzałem w prawy dolny róg bramki!

• Długie podanie do Sikorskiego, napastnik ładnie poradził sobie z Horvathem urwał się i uderzył z dużego konta. Interweniować musiał Isailović.

• Ładna akcja Kocota, Pawłowski otrzymał piłkę i strzelił z półwoleja. Stachowiak na rzut rożny. Po chwili bramkarz miejscowych wyłapuje dośrodkowanie.

• Od początku Górnik przejął inicjatywę i spokojnie rozgrywa piłkę.

• Faulowany Bonin.

• Stały fragment gry został zmarnowany przez gości.

• Dobra sytuacja dla Zagłębia. Rzut wolny z około 20 - 25 metrów.

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Zaczynamy drugą część meczu.

• Po strzelonej drugiej bramce, sędzia kończy pierwszą część meczu. Przez większą część spotkania przeważali goście, jednak 10 ostatnich minut pierwszej połowy należało do gospodarzy, którzy wypracowali sobie dobre okazje i prowadzą 2:0.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, dośrodkowanie Kwieka, głową Banaś, bramkarz Zagłębia odbija piłkę, ale sędzia uznaję, że piłka przekroczyła całym obwodem linie bramkową. Kontrowersyjna sytuacja.

• Z dośrodkowaniem Gasparika z rzutu wolnego z łatwością poradzili sobie obrońcy przyjezdnych.

• Pazdan do Sikorskiego i Isailović musiał się mocno nagimnastykować by zapobiec utracie kolejnego gola.

• Plizga stara się odpowiedzieć. Jego silne uderzenie z dystansu z trudem odbił Stachowiak.

• Kapitalne uderzenie Kwieka z ponad 20 metrów! Piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki! Był to pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, ale za to jaki!

• Piękna wymiana piłek pomiędzy Pawłowskim a Hanzelem, i ten drugi niewiele się pomylił.

• Fatalny błąd Csaby Horvatha i Zahorski nie wykorzystał dobrej okazji!

• Plizga ładnie chciał zagrać do Rakelsa, ale jego intencje znakomicie przeczytał Banaś.

• Marciniak z dość dużej odległości.... Chyba troszeczkę za wcześnie na strzały rozpaczy...

• Dąbrowski w pole karne - wprost to Stachowiaka.

• Aktywny jest dziś Abwo. Póki co za dużo jednak z tego nie wynika.

• Górnik gra dziś bardzo niedokładnie. Zagłębie stara się nie odstawać...

• Plizga uderzył z około 18 metrów - obok bramki.

• Hanzel z dystansu - nie można powiedzieć by był blisko.

• Dośrodkowanie Rymaniaka okazuje się zbyt głębokie.

• Strzał Sikorskiego z narożnika pola karnego - niewiarygodnie niecelny.

• Plizga wrzucał piłkę z narożnika boiska . Rymaniak uderzył niewiele nad poprzeczka.

• Rakels zderzył się z... Horvathem. Sędzia gwizdnął rzut wolny dla... Zagłębia.

• Dośrodkowanie Abwo wybija środkowy obrońca miejscowych na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry do piłki doszedł Stasiak, ale nie zdołał oddać strzału.

• Głupia strata Banasia w środku pola nie zostaje wykorzystana przez gości.

• Wciąż dość leniwe tempo spotkania. Miejmy nadzieję, że piłkarze będą się rozkręcać z minuty na minutę.

• Środkiem przedzierał się Szymon Pawłowski, w porę powstrzymali go defensorzy Górnika.

• Zamieszanie w polu karnym Górnika - piłka trafia przypadkowo do Adama Banasia, którego strzał minimalnie mija bramkę Isailovicia !

• Pierwsze minuty dość spokojne - obie drużyny badają swoje możliwości.

• Szymon Marciniak gwizdnął po raz pierwszy w tym spotkaniu. Zaczynamy walkę o ligowe punkty!

• Michał Stasiak rozegra dziś swój dwusetny mecz w Ekstraklasie.

• W pierwszej rundzie w Lubinie padł wynik 2:1 dla Górnika. Bramki zdobywali wtedy: Kamil Wilczek - dla Miedziowych; Tomasz Zahorski, Adrian Świątek - dla zabrzan.

• W zespole gości debiutuje dziś Łotysz Deniss Rakels. Osiemnastolatek to były król strzelców ligi swojego ojczystego kraju. Na Łotwie występował w takich klubach jak: Jekabpils SC i Matalurgs Lipawa.

• Znamy składy obu drużyn. Z przyczyn technicznych póki co w lewym okienku nie może pojawić się skład Zagłębia. Prezentujemy go więc w tym miejscu: Isailović - Rymaniak, Stasiak, Horvath, Kocot - Hanzel, Dąbrowski - Pawłowski, Plizga, Abwo - Rakels.

• Już za około 20 minut rozpocznie się spotkanie w Zabrzu. Mecz poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka.