1

Polonia Warszawa

3

3 1 połowa

• Koniec spotkania Polonia zasłużenie wygrywa z będącą w głębokim kryzysie Koroną 1:3. Bramki padły w pierwszych dwudziestu minutach spotkania, którego tempo później wyraźnie spadło. Dziewiąty mecz bez zwycięstwa Korony stał się faktem. Debiut udał się natomiast trenerowi Zielińskiemu, który powinien być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne relacje.

• Arbiter dolicza do drugiej połowy aż 5 dodatkowych minut.

• Ostre wejście zawodnika Polonii

• Smolarek z 3 metra i instynktownie broni Małkowski.

• Ostatnia zmiana w Polonii

• Idealna okazja Mierzejewskiego, centymetry nad bramką Korony

• Najprawdopodobniej rozpoczęło się ostatnie pięć minut Marcina Sasala na ławce trenerskiej Korony. O tym czy trener Zieliński "zwolnił" Sasala przekonamy się być może na pomeczowej konferencji prasowej.

• Sobolewski do Niedzielana i tylko jęk zawodu na trybunach.

• Ostatnie 10 minut spotkania w Kielcach rozpoczęte. Kibice Polonii odliczają minuty do końcowego gwizdka Pawła Gila, aby rozpocząć świętowanie sukcesu swoich ulubieńców

• Strzał Brzyskiego spokojnie łapie Małkowski, mimo korzystnego rezultatu to Polonia stara się atakować i zdobyć kolejną bramkę w Kielcach

• Za opóźnianie gry kartką ukarany bramkarz Polonii.

• Wspaniała oprawa na trybunach kieleckiego stadionu, mimo postawy swoich zawodników kibice bawią się doskonale.

• Groźna akcja Polonii, strzał Bruno wybity na rzut rożny

• Żółta kartka dla Janusza Gancarczyka za faul na Malarczyku

• Ostatnia zmiana w barwach Korony, na boisku pojawia się Tataj w miejsce Dawida Jańczyka

• Strzał Ediego z 40 metra wzbudza tylko uśmiech kibiców

• Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki dla Polonii Artur Sobiech.

• Kolejna kartka dla piłkarza gospodarzy

• Ewidentne zagranie ręką zawodnika Polonii i ewidentny błąd sędziego , który nie widział tego zagrania chyba jako jedyny na boisku...

• Na 30 minut przed końcem Polonia prowadzi z Koroną 1:3 i wydaje się, że prowadzenia utrzyma do końcowego gwizdka. Nie można jednak przesądzać o końcowym rezultacie, gdyż wiadomo, że dopóki piłka w grze... . Po wejściu Sobolewskiego widać wyraźne ożywienie gry gospodarzy, którzy swojej niedokładności "zawdzięczają" to,że dalej przegrywają różnicą dwóch bramek.

• Kolejny raz z dobrej strony zaprezentował się Niedzielan, Korona ruszyła do ataku.

• Fatalne przyjęcia Vukovića i dobrze zapowiadająca się akcja Korony przerwana.

• Dramatyczny debiut Pilarza, trzy stracone bramki i kontuzja to zdecydowanie za dużo jak na niespełna godzinę gry.

• Osamotniony w ataku Niedzielan, strzela z niedogodnej pozycji obok bramki Przyrowskiego.

• Słaby początek drugiej połowy, nie widać zacięcia w poczynaniu obu drużyn, jeśli postawa Polonii jest zrozumiała to dziwić powinna bierność Korony.

• To co zrobił przed chwilą Piątek trudno nazwać strzałem... od bramki Pilarz.

• Paweł Sobolewski zastępuje słabego Jovanovića w zespole Korony. To jedyna zmiana w trakcie przerwy w spotkaniu.

• Rozpoczyna się druga część spotkania. Przy piłce Korona. Zobaczymy czy podopiecznym Sasala starczy umiejętności i ambicji na osiągnięcie w tym meczu korzystnego rezultatu.

• Bramka zdobyta już w drugiej minucie wywołała zbyt duże rozluźnienie w szeregach Korony, która od piątej minuty jest tylko tłem dla dobrze grającej drużyny Polonii. Nowy szkoleniowiec drużyny ze stolicy może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Trener Sasal ma ostatnią szansę na zmotywowanie zawodników Korony do ambitnej postawy w drugiej części meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Polonia prowadzi z Koroną 1:3.

• Kolejny zawodnik Korony ukarany kartką.

• Kontuzjowanego Sadloka zastępuje Kokoszka

• Szybki atak Korony, pierwszy a tym meczu zakończony słabym strzałem Niedzielana.

• Strzał Piątka sprzed pola karnego Korony, obok słupka bramki Pilarza.

• Prosta strata w środku boiska Jovanovića i Polonia rozpoczyna kolejną akcję.

• Pierwsza okazja niewidocznego do tej pory Niedzielana, jednak napastnik gospodarzy traci piłkę w polu karnym Przyrowskiego.

• Mimo prowadzenia Polonia nie zwalnia tempa i konstruuje groźniejsze akcje od Korony. Braki w defensywnie w drużynie Sasala widoczne nawet dla przypadkowych obserwatorów.

• Kolejna kartka dla Korony , tym razem ukarany Jacek Markiewicz

• Dobry strzał Ediego i tylko genialnej interwencji Przyrowskiego Polonia zawdzięcza utrzymanie korzystnego wyniku.

• Bezradność kieleckich zawodników wzbudza coraz większe niezadowolenie miejscowych kibiców. Czyżby rozpoczęło się ostatnie 60 minut Sasala w Koronie?

• Dobra postawa Polonii, która mimo objęcia szybkiego prowadzenia dalej gra swoje i skutecznie powstrzymuje sporadyczne ataki zszokowanej Korony.

• Kolejna strata będącego w beznadziejnej formie Golańskiego i kolejne zagrożenie pod bramką Pilarza. Swoją postawą na boisku Golański, aż prosi się o zmianę, zastanawia tylko na co czeka trener Sasal.

• Smolarek zamienia 11 na gola i Polonia prowadzi już 1:3. Korona zupełnie rozbita.

• Cóż za emocje, rzut karny dla Polonii, żółta kartka dla Pawła Golańskiego Korony. Strzela Ebi Smolarek

• Dobra akcja Korony , jednak podanie do Ediego zbyt mocne , akcję rozpoczyna Polonia

• Nie o takim debiucie w barwach Korony myślał chyba Krzysztof Pilarz, który w przeciągu niespełna dziesięciu minut dwa razy wyjmował piłkę z siatki.

• Tym razem Mierzejewski przymierzył lepiej i Polonia obejmuje prowadzenie. Szybko wznowienie akcji po stracie Jańczyka, podanie do Mierzejewskiego , który bez trudu pokonuje Pilarza.

• Strzał Mierzejewskiego, mija o dobry metr bramkę Pilarza. Póki co goście z Warszawy prezentują się aktywnie w środku boiska i uzyskują optyczną przewagę nad Koroną.

• Emocjonujący początek meczu w Kielcach. Widać, iż obie ekipy walczą o pełną pulę. Dwie bramki strzelone w odstępie pięciu minut na pewno nie będą ostatnimi w tym spotkaniu.

• Błyskawiczne wyrównanie Polonii, kuriozalna sytuacja pod bramką Pilarza , którą najlepiej wykorzystuje Sobiech i na tablicy mamy remis.

• Żółta kartka dla obrońcy Polonii, kolejny rzut wolny dla rozpędzonych gospodarzy

• Fantastyczny początek Korony. Pierwsza akcja meczu , dośrodkowanie Ediego i Pavol Stano z najbliższej odległości pokonuje Sebastiana Przyrowskiego.

• Rozpoczynają goście z Warszawy

• Niespełna pięć minut do rozpoczęcia meczu , już za moment na murawę wybiegną piłkarze obu drużyn i rozpoczną zmagania o poprawę pozycji w ligowej tabeli.

• W drużynie Korony sporo kontuzji a co za tym idzie zmian w składzie. Na ławce rezerwowych Korony zasiadają: Małkowski, Cebula, Sobolewski, Bąk, Lech i Tataj. Do dyspozycji trenera Zielińskiego pozostają Gliwa, Pietrasiak, Cotra, Gancarczyk, Kokoszka, Gołębiewski, Rachwał.

• Za niespełna 30 minut rozpocznie się spotkanie 20 kolejki ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Polonią Warszawa. Drużynę gości poprowadzi nowy trener Jacek Zieliński, natomiast dla szkoleniowca Korony w przypadku porażki mecz z Polonią może okazać się ostatnim, w którym poprowadzi on drużynę z Kielc. Gospodarze nie odnieśli ligowego zwycięstwa od ponad pięciu miesięcy, a goście znajdują się blisko strefy spadkowej. W takim meczu emocji i bramek zabraknąć nie powinno. Zapraszam na relację.