1

• Starał się Liverpool, walczył do samego końca, ale to nie wystarczyło. Zespół z Bazylei zagrał bardzo mądrze i nie dał sobie wydrzeć tego awansu. The Reds pozostaje już tylko gra w Lidze Europy. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• KONIEC! BASEL W FAZIE PUCHAROWEJ!

• Vaclik! Fantastycznie broni strzał Hendersona sprzed pola karnego!

• Sterling! Był blisko trafienia po dośrodkowaniu Sterlinga z lewego skrzydła, ale nie trafił w bramkę!

• Było groźnie pod bramką gospodarzy! Safari świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a z piłką minął się Gonzalez

• Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy!

• Gerrard zebrał piłkę wybitą z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zdecydował się na strzał, ale wyraźnie się pomylił

• Obaj piłkarze już wyglądają w porządku, wracamy do gry

• Sterling wyszedł teraz sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu od Gerrarda, ale przegrał ten pojedynek. Tymczasem Vaclik zderzył się z jednym ze swoich obrońców i obaj leżą na boisku

• Zuffi schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Walter Samuel

• Ależ było blisko gola! Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska strzał głową oddał Henderson. Piłka odbiła się jeszcze od pleców rywala i o mało zaskoczyłaby bramkarza. Ten jednak zdołał złapać ją tuż przed linią bramkową!

• Xhaka! Miał dobrą okazję, gdy otrzymał piłkę w polu karnym rywala, ale wyraźnie przestrzelił

• Mignolet! Zuffi oddał świetny strzał sprzed pola karnego, ale Belg interweniował bardzo pewnie!

• Gerrard dośrodkował z rzutu rożnego, ale bramkarz spokojnie złapał piłkę

• Elneny schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Diaza

• A teraz Gashi oddał strzał z rzutu wolnego, ale Mignolet spokojnie złapał piłkę

• Fantastyczny strzał z rzutu wolnego Stevena Gerrarda, piłkarz Liverpoolu nie dał szans bramkarzowi! Liverpool stać jeszcze na awans?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! GEEEEEEEERRARD! LIVERPOOL WRACA DO GRY!

• Xhaka już melduje się z powrotem na boisku

• Skrtel! Dobry strzał z dystansu, piłka minimalnie mija bramkę!

• Długie podanie od Allena do Sterlinga, ale ten będąc już w polu karnym gości nie potrafił opanować piłki

• Było blisko gola! Xhaka zszedł z piłką z prawej strony do środka, oddał strzał na bramkę sprzed pola karnego, a piłka minimalnie minęła słupek!

• Liverpool - FC BaselLiverpool - FC Basel

• Pierwsza połowa do zapomnienia dla gospodarzy. Liverpool nie potrafił stworzyć sobie choćby pół sytuacji do zdobycia gola, a Basel spokojnie kontroluje przebieg spotkania. Jeśli Brendan Rodgers nie wpłynie na swoich piłkarzy w szatni, to czeka ich bolesne pożegnanie z Ligą Mistrzów

• Gerrard starał się dośrodkować w pole karne, a Suchy wybił piłkę na aut

• Frei zagrał ładną dwójkową akcję z Zuffim i zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka poleciała płasko w długi róg, a Mignolet nie miał szans na skuteczną interwencję. Liverpool w bardzo trudnej sytuacji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Fabian Frei, 1:0 dla gości!

• Gerrard dośrodkował z prawej strony boiska, a Vaclik spokojnie złapał piłkę

• Tymczasem na boisku troszkę dłużej teraz wymieniają podania goście, ale poza tym, że nabijają sobie posiadanie piłki, niewiele z tego wynika.

• Bardzo głośni są dzisiaj kibice z Bazylei, których cały czas doskonale słychać. W przeciwieństwie do fanów Liverpoolu

• Pierwsza próba ataku w wykonaniu gości, ale ręką pomagał sobie Marco Streller. Rzut wolny dla The Reds

• Gerrard dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrońcy gości spokojnie wybili piłkę

• Po dośrodkowaniu z lewej strony i zgraniu piłki przez kolegę strzał oddal Lambert, ale piłka poleciała daleko od bramki

• Steven Gerrard oddał strzał sprzed pola karnego, ale bramkarz spokojnie złapał piłkę

• Arbiter daje znak, od środka zaczynają gospodarze!

• "You'll Never Walk Alone" niesie się po stadionie, za chwilę zaczynamy!

• Basel pokazało się z bardzo dobrej strony w poprzedniej kolejce, kiedy świetnie walczyło z Realem i mimo porażki pozostawiło po sobie bardzo dobre wrażenie. W pierwszym meczu z Liverpoolem zwyciężyło 1:0. A jak będzie dzisiaj? Czy będzie w stanie zapewnić sobie awans do fazy pucharowej?

• Liverpool w tej edycji Ligi Mistrzów zwyciężył tylko raz i za wpadkę w poprzedniej kolejce w meczu z Łudogorce płaci dzisiaj. Dwa punkty The Reds zgubili w tamtym spotkaniu i dwa punkty tracą do drużyny z Bazylei

• Od kiedy pracuje w tym klubie, już nie raz rozgrywaliśmy mecze z kategorii "must win". Częściej udawało nam się wtedy wygrywać - powiedział przed tym spotkaniem Brendan Rodgers

• Liverpool ma dzisiaj okazje sprawić, aby kibice choćby na chwilę zapomnieli o kiepskim sezonie. Jeśli The Reds uda się wygrać i awansować do kolejnej rundy, to humory ich fanów będą wyśmienite. A przynajmniej do kolejnego starcia w lidze.

• 10 lat lat temu Liverpool również był pod ścianą w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów i dał sobie radę. Jak będzie dzisiaj?

• Ławka gospodarzy: Jones, Sakho, Moreno, Coutinho, Lallana, Can, Marković

• Ławka gości: Vailati, Degen, Samuel, Delgado, Díaz, Hamoudi, Embolo

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

• Witamy! Już tylko około godzina została do rozpoczęcia arcyważnego spotkania grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów. W meczu o awans zmierzą się Liverpool i FC Basel, a my zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!