Portugalia U-20 6 - 2 Bośnia i Hercegowina

6

Bośnia i Hercegowina

2

• Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE w EKSTRAKLASA.NET!

• Koniec meczu! Portugalia wygrywa z Bośnią i Hercegowiną 6:2 po fantastycznym meczu! No i Portugalczycy zagrają na Euro 2012!

• Dośrodkowanie Coentrao tym razem zatrzymane przez Bośniaków, a konkretnie przez Spahicia

• Carlos Martins w miejsce Heldera Postigi

• Ricardo Quaresma za Naniego

• Postiga wykorzystał dogranie Coentrao i strzałem głową pod poprzeczkę nie dał szans bośniackiemu bramkarzowi

• Goooooooool! Gol numer sześć dla Portugalii! Coś niesamowitego! Helder Postiga strzelił bramkę na 6:2!

• Veloso kapitalnie uderzył z rzutu wolnego, przy słupku. A Begović nawet nie próbował interweniować

• Gooooool! Miguel Veloso! To jest wielki mecz Portugalii!

• Lulić wyleciał, bo za dużo powiedział sędziemu. Musiał mu nagadać konkretnie, bo najpierw sędzia pokazał mu tylko żółtą kartkę, ale za chwilę wyciągnął od razu czerwoną...

• Rajd C. Ronaldo zakończony zablokowanym strzałem

• Ruben Micael - za faul na Dżeko

• Fatalne dośrodkowanie Joao Pereiry z lewej strony boiska, piłka wyleciała na aut po przeciwnej stronie

• To była piękna, zespołowa akcja gospodarzy. Helder Postiga wykorzystał podanie Rubena Micaela i pokonał pewnym strzałem Begovicia

• Gooool! Helder Postiga! Portugalia prowadzi 4:2!

• Edin Dżeko - za gesty w stronę portugalskich kibiców

• Muhamed Besić za Miralema Pjanicia

• Był na spalonym Spahić, ale to już nie ma znaczenia

• Spahić wykorzystał zamieszanie pod bramką Portugalii i fakt, że piłka trafiła prosto pod jego nogi po nieudanym zagraniu Maleticia. W tej sytuacji nie pozostało nic jak trafić do pustej bramki

• Gol! Bośnia walczy! Emir Spahić strzel na 2:3!

• C. Ronaldo wyszedł sam na sam z Begoviciem, minął bośniackiego bramkarza i trafił do pustej bramki

• Gooool! Cristiano Ronaldo strzela swojego drugiego gola, a Portugalia wygrywa 3:1!

• Herus Mendunjanin - za faul właśnie na Meirelesu

• Faulowany Meireles na środku boiska

• Rahimić nie dał się ograć Veloso i rożny mieli Portugalczycy. Zagrożenia jednak nie stworzyli

• Czas na drugą połowę!

• To jeszcze szybki raport z zakończonych już rewanżowych meczów barażowych: Irlandia - Estonia 1:1, Czarnogóra - Czechy 0:1, Chorwacja - Turcja 0:0. Tak więc Irlandia, Irlandia i Chorwacją zagrają na Euro 2012!

• Elvir Rahimić

• Fabio Coentrao

• Emir Spahić

• Z tych emocji nie podaliśmy trzech żółtych kartek. Ale już nadrabiamy braki:

• Kapitalny mecz w Lizbonie! Na pewno godny uczestników Euro 2012. Ale z tych dwóch świetnych ekip tylko jedna może awansować. Zobaczymy co wydarzy się w drugiej połowie!

• Koniec pierwszej połowy. Portugalia prowadzi 2:1, ale Bośnia po przerwie zrobi wszystko, aby awansować

• Cristiano Ronaldo tym razem z rzutu wolnego nie trafił w bramkę

• Misimović zmylił Rui Patricio i pewnie pokonał portugalskiego bramkarza, płaskim strzałem

• Gol! Zvejzdan Misimović zdobył kontaktowego gola

• Karny dla Bośni i Hercegowiny po zagraniu ręką Coentrao

• Misimović uderzył mocno i Rui Patricio odbił piłkę z trudem

• Kolejna świetna okazja dla Portugalii. Moutinho minął Begovicia, ale piłka uciekła mu nieco od bramki i zdecydował się podawać do C. Ronaldo. Ale Jahić przeciął to podanie

• Helder Postiga - za wymuszenie rzutu karnego. Chyba jednak mógł sędzia darować tę karę, a nawet odgwizdać "jedenastkę"

• Poprzeczka uratowała Portugalię! Głową strzelał Dżeko i miał masę szczęścia Rui Patricio. Ale sędzia i tak odgwizdał spalonego

• Strzelał głową Bruno Alves, ale nad bramką

• Moutinho najpierw dośrodkowywał w pole karne, gości, ale Ci wybili piłkę, a pomocnik portugalskiej kadry próbował jeszcze strzelać. Bardzo niecelnie

• Nani zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów, piłka leciała niczym pocisk i zatrzepotała z ogromną siła w bramce Begovicia. Piękna bramka

• Goool! To już 2:0 dla Portugalii! Nani strzela pięknego gola!

• Dobre wyjście Begovicia, który złapał piłkę, zagrywaną z narożnika boiska

• Potężnie uderzył z rzutu wolnego i z wielkim trudem sparował futbolówkę Begović

• Dżeko był przekonany, że wywalczył rzut rożny, ale sędzia był innego zdania

• Zderzyli się Coentrao i Pjanić,. Obijaj zwijają się z bólu

• Ruszyli Portugalczycy bardzo mocno do przodu i stłamsili wręcz Bośniaków, którzy dodatkowo po ciosie z ósmej minuty starają się wrócić do gry. Ciężkie zadanie przed przyjezdnymi, ale na pewno są z góry przegrani. Jeden gol i zrobi się 1:1, a więc wynik korzystny dla podopiecznych Safeta Susicia

• Begović złapał piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo po tym jak nie do końca zrozumieli się Papac i Spahić

• Cieszył się jak szalony CR7, a razem z nim cały stadion Estadio da Luz

• Piękny strzał z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo daje Portugalczykom prowadzenie. Lepiej chyba w tej sytuacji mógł się ustawić Begović

• Gooool! Cristiano Ronaldo! Portugalia bliżej Euro 2012!

• Ale szansa dla Portugalii! Tuż zza pola karnego uderzył Cristiano Ronaldo, a Begović z trudem odbił piłkę przed siebie. Jeszcze dopadł do niej Meireles, ale nie trafił w bramkę. Ale nawet jakby zdobył gola, to był na spalonym

• Spahić nie pozwolił, by Nani zagrał piłkę z prawego skrzydła w pole karne Bośniaków i od bramki grę wznowił Begović

• Moutinho do Ronaldo, który chciał odegrać koledze, ale dobrze ustawieni w obronie goście

• Początek meczu w Lizbonie. Kto ostatnim uczestnikiem Euro 2012? Przekonajmy się...!

• Możemy już śmiało powiedzieć, że znamy piętnastu finalistów przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Bo w trzech pozostałych parach barażowych nic nie powinno się zmienić. Czarnogóra przegrywa u siebie z Czechami (0:1), Irlandia wygrywa z Estonią (1:0), a Chorwacja remisuje bezbramkowo z Turcją

• Może Portugalczycy myślą, że na lepszym boisku będziemy dla nich łatwym rywalem, ale... są w błędzie. My też z niecierpliwością czekamy na mecz na dobrej murawie - to z kolei słowa gwiazdora kadry Bośni i Hercegowiny, Edina Dżeko

• Safet Susić z kolei zamiast Sejada Salihovicia desygnował do gry od pierwszej minuty Sasę Papaca

• Na tym boisku nie dało się normalnie grać w piłkę. Tam nie było trawy, tylko jakieś "roślinne łaty". Mimo to zagraliśmy dobrze i stworzyliśmy dogodne okazje - mówił przed tym meczem Cristiano Ronaldo

• W porównaniu z pierwszym meczem Paulo Bento nie dokonał żadnej zmiany w podstawowym składzie Portugalii. Gospodarze liczą, że na lepszej murawie zdołają wykorzystać swoje atuty i ograją Bośniaków. Bo w piątek na stadionie w Zenicy boisko wyglądało fatalnie

• Bośnia i Hercegowina – rezerwowi: Avdukić, Besić, Padża, Ibrcić, Muslimović, Ibisević, Maletić

• Portugalia-rezerwowi: Eduardo, Rolando, Ruben Amorin, Ruben Micael, Quaresma, Carlos Martins, Hugo Almeida

• Na pewno będzie ciekawie, bo w pierwszym spotkaniu zabrakło goli i sprawa awansu jest otwarta i obie drużyny zagrają dziś o wszystko. Nikt nie będzie kalkulował