Szkocja

1

Szwajcaria

1

• Sędzia zakończył środowe zmagania grupy A. Szkocja remisuje w Kolonii ze Szwajcarią 1:1. Walka o wyjście z grupy nabierze jeszcze rumieńców. Drugie i trzecie miejsca wciąż niepewne! Dziękujemy za miło spędzony czas!

• Ndoye wpadł w pole karne, poszukał swoich partnerów w pole karne. Szkoci ostatecznie wybijają futbolówkę

• Breel Embolo umieścił piłkę w siatce, lecz napastnik został złapany na pozycji spalonej. Minimalny ofsajd i sędzia nie uznał trafienia. Choć klasowe - trzeba przyznać - zakończenie akcji. Lob nad bramkarzem.

• Gilmour schodzi, wchodzi McLean

• Mocna próba Ndoye. Napastnik przesadził z siłą i uderzył nad bramką Szkotów

• I kolejna: Sierro za Freulera

• Zmiany w Szwajcarii: Rieder za Vargasa

• Rzut wolny Szkotów. Dobre dośrodkowanie Robertsona, lecz Sommer łapie piłkę

• Fabian Schar ostro potraktowany przez McGinna. Zasłużony kartonik!

• Dobry atak Szkotów. Wywalczony rzut rożny

• Brutalne wejście Szkota. Wytrącił pomocnika reprezentacji Szwajcara z równowagi. Scott McKenna ukarany kartonikiem!

• Ależ było blisko. Dobre dośrodkowanie Robertsona, Hanley najwyżej wyskoczył, ale trafił tylko w słupek. Schar znowu spóźniony

• Rzut wolny pod polem karnym Szwajcarów. Szkoci poszukają gola

• Gilmour po drugiej stronie spróbował oddać strzał. Zablokowany przez Szwajcarów

• Vargas spróbował swojego szczęścia i oddał mocny strzał. Na szczęście dla Szkotów nie trafił czysto w piłce. Piłka poszybowała w trybuny

• Zmiana w szeregach Szkocji: Tierney pożegnał się z boiskiem

• Schodzi Shaqiri, nie uraczy nas kolejnym pięknym golem. Wchodzi za niego, również dobrze znany kibicom Breel Embolo!

• Zaczynamy drugą połowę. Od środka Szwajcarzy

• Koniec pierwsze połowy. Do przerwy remis 1:1. Czekamy na więcej!

• Trzy minuty doliczone przez sędziego

• Blisko Vargas przejęcia piłki. Szkoci utrzymują się z futbolówką przy nodze

• Dobre dośrodkowanie Szkotów z rzutu rożnego. Adams dopadł do piłki, lecz Sommer pewnie interweniował

• McTominay dośrodkowuje, ale Yann Sommer wyjaśnia sytuacje wyjściem z bramki

• Rzut wolny dla Szkocji. Ostre wejście Szwajcara

• Dan Ndoye umieścił piłkę w siatce, lecz sędzia dopatrzył się ofsajdu. Po konsultacji jeszcze z wozem VAR podjęto jedyną słuszną decyzję: pozycja spalona, nie ma gola!

• Próba Rodrigueza, którą zatrzymał bramkarz Angus Gunn. Świetna interwencja!

• Żółta kartka dla Ricardo Rodrigueza. Nieprzepisowe zagranie

• Shaqiri podjął szybką decyzję. Sfinalizował kontrę Szwajcarów przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego. Finezyjnie, spokojnie i wielką gracją przedstawił się nam Pan Xerdan Shaqiri na kolejnym wielkim turnieju reprezentacyjnym. ON NIE STRZELA BRZYDKICH GOLI!

• GOOOOOOOOOL: SZWAJCARIA WYRÓWNUJE!!!

• McTominay uderzony w głowę. To musiało boleć piłkarza angielskiego Manchesteru United

• Kolejna szansa dla Szwajcarów z rzutu rożnego. Shaqiri z narożnika dośrodkowuje

• Fabian Schar opatrywany przez medyków. Ostatecznie wydaje się, że będzie mógł wrócić do gry. Nos obrońcy wymagał zatamowania krwi

• Niedokładne zagranie Szwajcarów. Od bramki Gunn

• Poszła szybka kontra po dziecinnym rozegraniu rzutu rożnego Szwajcarów. Szkoci zabrali im piłkę i ruszyli. Piłkę otrzymał w polu karnym Scott McTominay, pomocnim Manchesteru United oddał uderzenie, które zostało niefortunnie przecięte przez obrońcę reprezentacji Szwajcarii. Fabian Schar do swojej bramki!

• GOOOOOOOOL DLA SZKOCJI!!!!!

Bramkę samobójczą zdobywa Fabian Schar! Do własnej bramki...

• ZACZYNAMY! Od środka... Szkoci!

• Przed nami jeszcze hymny i startujemy!

• Za dziesięć minut rozpoczęcie. Piłkarze pojawią się na murawie stadionu w Kolonii!

• Sędzią głównym meczu Szkocja - Szwajcaria będzie Ivan Kružliak ze Słowacji. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy Branislav Hancko oraz Jan Pozor, natomiast arbitrem technicznym będzie Irfan Peljto z Bośni i Hercegowiny. System VAR obsługiwać będą Polacy Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski oraz Słoweniec Nejc Kajtazovic.

• Zestawienie Szwajcarów na Szkocję:

• Naprzeciw Szkotów stanie reprezentacja Szwajcarii. Ta przed kilkoma dniami pokonała Węgry, ale wynik ważył się niemal do ostatnich sekund spotkania. Dzisiaj Szwajcarzy będą faworytem, ale ten turniej już w pierwszej kolejce pokazał, że nikt nie może być pewnym zwycięstwa przed wyjściem na zieloną murawę.

• Oto skład reprezentacji Szkocji na Szwajcarię:

• Reprezentacja Szkocji fatalnie rozpoczęła Euro 2024. W swoim pierwszym meczu turnieju została rozbita przez gospodarzy aż 1:5. To najwyższa w historii meczów otwarcia porażka. Rozbita mentalnie drużyna będzie musiała stawić czoło rywalowi, który w pierwszej kolejce zgarnął komplet punktów i jest w zupełnie innych nastrojach.

• ... na relację LIVE zaprasza Państwa Jakub Jabłoński. Kłaniam się nisko na 15 minut przed pierwszym gwizdkiem.

• Zaczynamy ostatni środowy mecz podczas Euro 2024. Szkoci, którzy chcą się zrewanżować za ostatnią porażkę oraz zwycięscy Szwajcarzy w ostatnim meczu z Węgrami. Kto będzie górą? Wyspiarze grają z nożem na gardle. Potrzebują punktów, aby zachować szansę na pozostanie w turnieju!