1. liga. Chrobry rozbił Stomil. Udany rewanż za inaugurację

JCZ
Chrobry wygrał ze Stomilem
Chrobry wygrał ze Stomilem Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
1. liga. Mocne otwarcie 18. kolejki. Chrobry Głogów bez kłopotów uporał się z sąsiadem z tabeli, Stomilem Olsztyn. Wygrał z nim 3:0 (1:0), chociaż w pierwszym bezpośrednim spotkaniu w tym sezonie przegrał 0:3. Zemsta udała się. Przy ostatniej akcji bramkowej pomógł bramkarz Stomilu, Piotr Skiba. Zaliczył tak kiepską interwencję, że piłka spadła pod nogi Łukasza Szczepaniaka, któremu nie pozostało nic innego jak ustalić wynik.

Stomil, chociaż wyszedł z dwoma napastnikami, nie miał w tym meczu argumentów. W pojedynkę próbował zdziałać coś wprawdzie Patryk Kun, ale niewiele mu się udało; jego próby ze stałych fragmentów zostały wybronione przez Karola Szymańskiego.

Chrobry cierpliwie czekał na swoje szanse. Doczekał się w 31. minucie. Wówczas podanie od Pawła Wojciechowskiego wykorzystał Mateusz Machaj. To była jego piąta bramka w sezonie.

Na drugą połowę trener Ireneusz Mamrot wprowadził Karola Danielaka. To był strzał w dziesiątkę. W 57. minucie pomocnik podwyższył na 2:0. W 71. minucie wynik ustalił zaś Łukasz Szczepaniak. Bardzo pomógł mu w tym kiepską obroną Piotr Skiba.