1/32 Pucharu Polski. Pewna wygrana Zagłębia Lubin z Nadwiślanem

Piotr Janas/Gazeta Wrocławska, mgs
Zagłębie Lubin pokonało Nadwiślana w meczu 1/32 Pucharu Polski
Zagłębie Lubin pokonało Nadwiślana w meczu 1/32 Pucharu Polski PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS
W meczu 1/32 Pucharu Polski beniaminek Ekstraklasy, Zagłębie Lubin pokonało drugoligowego Nadwiślana Góra 3:0.

Podopieczni Piotra Stokowca zapewnili sobie awans do 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Lubinianie byli murowanym faworytem i nie zawiedli, choć nie zagrali w optymalnym składzie. W kadrze na to spotkanie zabrakło takich zawodników jak Michal Papadopulos, Aleksandar Todorovski, Arkadiusz Woźniak, czy narzekający na uraz po ostatnim meczu z Koroną Kielce w Ekstraklasie - Jan Vlasko.

Piłkarze z Lubina dominowali od pierwszych minut. Prowadzenie dał im napastnik Krzysztof Piątek, który w 7. minucie odebrał futbolówkę rywalowi, wbiegł z nią w pole karne i strzałem przy słupku pokonał Tomasza Loskę. W tej części gry, poza popularnym Banią, wyróżniali się jeszcze Krzysztof Janus i kapitan - Łukasz Piątek. Do przerwy jednak wynik już się nie zmienił.

Po zmianie stron obraz gry był dokładnie taki sam. Goście z Lubina w dalszym ciągu nacierali na bramkę Nadwiślana, a efekt bramkowy przyszedł w 66. min. Mocny strzał Adriana Rakowskiego przełamał ręce golkipera gospodarzy i było 2:0. Rozstrzygająca bramka padła w 81. min, kiedy to Eryk Sobków wykorzystał bardzo dobrą wrzutkę Janusa.

Warto podkreślić, że oficjalne debiuty w brawach Zagłębia zaliczyli słowacki bramkarz Martin Polacek, oraz boczny obrońca Damian Zbozień. Zbozień zaprezentował się nieźle, a Polacek nie miał zbyt wiele pracy. Trudno jednak oceniać zawodników po jednym meczu i to z rywalem gorszym o dwie klasy.

Podopieczni Piotra Stokowca w kolejnej rundzie rozgrywek zagrają ze zwycięzcą meczu Błękitni Stargard Szczeciński - Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Nadwiślan Góra - Zagłębie Lubin 0:3

Bramki: 6' K. Piątek, 65' Rakowski, 80' Sobków

Kartki: 14' Cotra, 26' Ł. Piątek, 32' Tosik, 60' Janoszka, 84' Jagiełło

Nadwiślan Góra: Loska – Holik, Portasiński (46' Musiolik), Pluta, Wójcik, Kaszok, Ogrocki (61' Skrobol), Ziętarski, Piwowarczyk, Matysek (74' Kowalczyk), Pląskowski.

Zagłębie Lubin: Polacek – Cotra, Jach, Guldan, Zbozień – Ł. Piątek, Tosik – Rakowski (79' Jagiełło), Janoszka (75' Żmijewski), Janus – K. Piątek (71' Sobków).