14 godzin na boisku bez gola. Dawid Kownacki wciąż czeka na przełamanie

DW
Dawid Kownacki czeka na przełamanie w Bundeslidze od 14 godzin.
Dawid Kownacki czeka na przełamanie w Bundeslidze od 14 godzin. EASTNEWS
Dawid Kownacki nie strzelił jeszcze w tym sezonie dla Fortuny Duesseldorf. Napastnik czeka na bramkę już ponad 14 godzin, co jest jednym z najgorszych wyników w lidze niemieckiej. Działacze Fortuny zaczynają się niecierpliwić, bo wydali na Polaka dużą sumę, która powinna zacząć się spłacać.

Dawid Kownacki ma problem ze skutecznością

Dawid Kownacki pojawił się w tym sezonie 14 razy na boiskach Bundesligi. Polski napastnik oddał zaledwie kilka celnych strzałów na bramkę rywali i żaden nie zakończył się golem. To jeden z najgorszych wyników w całej lidze niemieckiej. Na premierowe trafienie w Fortunie czeka od 856 minut na boisku - to nieco ponad 14 godzin. Dla Kownackiego jest to spory kryzys, zwłaszcza że tak słabej serii nie zanotował jeszcze nigdy w seniorskiej karierze.

Działacze Fortuny widzieli w nim poważne wzmocnienie, zwłaszcza że sam zawodnik był jokerem w Sampdorii i zdobywał bramki, choć wcale nie potrzebował dużo czasu na boisku. Niemiecki klub zdecydował się latem na rekordowy transfer wart 7,5 miliona euro. Póki co, transakcja nawet nie zaczęła się spłacać - z mocniejszymi zespołami Fortuna przegrywa wysoko, nie strzelając nawet goli honorowych. W ostatnich pięciu spotkaniach drużyna z Duesseldorfu zdobyła zaledwie punkt, strzelająć tylko jednego gola. Pozostałe mecze do wysokie porażki do zera - 0:4 z Bayernem, 0:5 z Borussią, 0:3 z Lipskiem i 0:3 z Augsburgiem.

Dawid Kownacki może liczyć na wsparcie psychologa, trenera oraz dyrektora sportowego klubu. Polak otrzymuje dużo minut od szkoleniowca i zdaje sobie sprawę, że jeśli chce pojechać na Mistrzostwa Europy, musi zaliczyć dobrą wiosnę. Przełamanie może nadejść jeszcze przed przerwą zimową - Fortuna zagra w niedzielę z Unionem Berlin Rafała Gikiewicza. Czy Kownacki przełamie się na rodaku w bramce?

Fortuna Dusseldorf - Union Berlin TRANSMISJA

Mecz Fortuna Dusseldorg - Union Berlin zaplanowano na niedzielę, 22 grudnia o godz. 15:30. Transmisja w Eleven Sports 1.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Leo Messi zdobył swoją szóstą Złotą Piłkę w karierze. Na podium znaleźli się jeszcze Virgil van Dijk i Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski - ku niezadowoleniu polskich kibiców - zajął dopiero ósme miejsce w plebiscycie. Nic dziwnego, że w sieci błyskawicznie pojawiło się mnóstwo memów na temat kompetencji całej kapituły.