mtr
Ekipa Włodzimierza Gąsiora nie wygrała w lidze od 25 sierpnia.
Ekipa Włodzimierza Gąsiora nie wygrała w lidze od 25 sierpnia. Marcin Radzimowski
"Jak nie teraz to kiedy?" Takie pytanie zadawali sobie wszyscy kibice Siarki Tarnobrzeg przed sobotnim meczem z beniaminkiem z Częstochowy.

Skra fatalnie rozpoczęła bieżący sezon. Swoje pierwsze punkty zdobyła dopiero w 7. kolejce. Z każdym kolejnym tygodniem gra beniaminka wyglądała coraz lepiej. Podopieczni Pawła Ściebury wygrali dwa ostatnie mecze, dzięki czemu wydostali się ze strefy spadkowej. Siarka z kolei przystępowała do sobotniego starcia po serii pięciu porażek z rzędu.

Spotkanie w Częstochowie toczyło się w niezłym tempie, ale na gola kibice musieli czekać do samego końca. W pierwszej połowie dwukrotnie Krystiana Krupę próbował zaskoczyć Damian Nowak, jednak bramkarz Siarki zachowywał czujność. Gospodarzy mógł ukarać w 19. minucie Grzegorz Płatek, jednak piłka po jego strzale z dystansu poszybowała minimalnie nad bramką Skry.

Po zmianie stron znów na boisku brylował Nowak, jednak napastnika gospodarzy zawodziła skuteczność, a na dodatek świetnie w bramce spisywał się Krupa. 20-letni golkiper skapitulował jednak w doliczonym czasie gry.

Dla Siarki Tarnobrzeg to szósta porażka z rzędu. Na domiar złego, ze sztucznego boiska w Częstochowie z urazami schodzili Kamil Radulj oraz Mateusz Janeczko.

Skra Częstochowa – Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Nowak 90+3.

Skra: Krzczuk – Jurek, Błaszkiewicz, Holik, Obuchowski, Napora (88 Niedbała), Zalewski, Olejnik, Nocoń, Kieca (78 Buławski), Nowak. Trener Paweł Ściebura.

Siarka: Krupa 7 – Kubowicz 4, Bierzało 4, Duda 4 (69 Maik Ż), Nadolski 4, Janeczko 4 (90+3 Głaz), Drobot 4, Płatek 5, Radulj 4 (66 Sitek 4), Ropski 5, Gębalski 4. Trener Włodzimierz Gąsior.

Sędziował Lis (Katowice).

Stal Rzeszów pokonała w sobotę w meczu 3 ligi z Wisłę Sandomierz 3:0.Stal Rzeszów - Wisła Sandomierz 3:0 (1:0) Bramki: 1:0 Kostkowski 28, 2:0 Reiman 53, 3:0 Ceglarz 67.W 40. minucie Bażant (Wisła) otrzymał drugą żółta kartkę. W 89. minucie Chromiński (Stal) nie wykorzystał karnego.

3 liga. Stal Rzeszów zwycięska w pojedynku z Wisłą Sandomier...

Wielkie widowisko w Gdyni. Pogoń pokonała Arkę i awansowała do czołowej ósemki

Materiał oryginalny: 2 liga. Czarna seria trwa. Siarka Tarnobrzeg przegrała w Częstochowie po golu w doliczonym czasie gry - Nowiny