Waldemar Mazgaj
W meczu Resovii ze Stalą walki było sporo, ale zabrakło bramek
W meczu Resovii ze Stalą walki było sporo, ale zabrakło bramek Krzysztof Łokaj
Żywe i emocjonujące derby obejrzeli kibice w okropnej duchocie. Apklan Resovia zremisowała ze Stalą Rzeszów 0:0. To „pasiaki” miały lepsze okazje na gole i mogą po meczu odczuwać niedosyt.

Osłabiona Resovia (kontuzje Mikulca, Zalepy, Radulja i Krykuna) nie oddała inicjatywy ustawionej wysoko i próbującej kontrolować mecz Stali, w której zabrakło tylko pauzującego za kartki Pląskowskiego.

Wystawiony tym razem na „10” Dziubiński był bardzo aktywny i już w 6. minucie mógł się wpisać na listę strzelców, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokowali obrońcy. Stal miała w 8. min wolnego z 25 m, jednak Reiman huknął w mur. Kryty indywidualnie przez Kostkowskiego Świderski też próbował i nawet oddał dwa groźne strzały, oba niecelne.

Po kwadransie mecz rozhulał się na całego. Pierwszą bramkową akcję zmarnował Reiman, który z 17 m uderzył zbyt słabo i Zapytowski pokazał klasę.

W odpowiedzi zaatakowała Resovia i gracze „pasiaków” w 18. min domagali się karnego po tym, jak centrował Dziubiński, a piłka trafiła w rękę Górę. Nawet powtórki w TVP Sport nie rozstrzygnęły, czy powinien być karny, bo obrońca Stali stał dość blisko i to jeszcze obrócony plecami.

Inna sprawa, że bardzo drobiazgowo prowadzący ten mecz pan Kochanek nie dał piłkarzom za dużo twardo pograć.

Chwilę później po solowej akcji Płatek, zastępujący Krykuna na lewym skrzydle, popędził sam i uderzył pod poprzeczkę, ale górą był Bieszczad.

Po słabszym występie Kaczorowskiego w Stalowej Woli tym razem to on stanął między słupkami Stali i dodał drużynie pewności. Refleksem popisał się m.in. po główce Kalińca. Po drugiej stronie uderzał zaś Pieczara, ale 356 kibiców, którzy w wymogach sanitarnych zajęli tylko co czwarte krzesełko na głównej trybunie stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22, ostrzyło sobie apetyty na II połowę, ale długo – poza walką – nic się nie działo.

Ataki „pasiaków” rozruszał wprowadzony Hebel, ale jego podania nie sięgnął blokowany Świderski, odważnie w pole karne wbiegł Adamski, jednak znów nikt nie sięgnął centry najlepszego gracza biało-czerwonych.

Resovia przejęła całkowicie inicjatywę, Stal ograniczała się do kontr. Gdy w 63. minucie ostro zza pola karnego uderzał Wasiluk - połowa trybun widziała już piłkę w bramce, ale Bieszczad doskonale palcami wybił piłkę na róg. Później po wrzucie z autu groźnie, ale za lekko, strzelał Hebel, umożliwiając interwencję Bieszczadowi.

W szarży stalowców pokazał się Głowacki, ale został wyblokowany. W 77. minucie, po kolejnym aucie Domonia, piłkę na głowie miał Kaliniec, jednak uderzył niecelnie.

Stal zagęściła środek i w ostatnich 10 minutach Resovia takich szans już nie miała. Zza pola karnego ostro uderzył Kantor, dobrą okazję po kontrze miał Hebel, lecz spudłował.

W 90. min Adamski niemal przy linii końcowej z boku pola karnego wywalczył wolnego, choć po zagraniu ręką Trznadla trybuny domagały się drugiego już w tym dniu "wapna". Hebel długo się sposobił do strzału, aż w końcu ostemplował poprzeczkę. W odpowiedzi Reiman z 25 m z wolnego uderzył pod murem, ale zbyt lekko i Zapytowski był górą.

Resovia poradziła sobie doskonale z organizacją meczu w reżimie sanitarnym. Mecz z dopingiem, nawet takiej niewielkiej liczby fanów, ogląda się zupełnie inaczej.