2. Liga. Fornalak przeprowadził w Ruchu rewolucję kadrową. Podziałała! Niebiescy gromią Resovię!

Joanna Sobczykiewicz
06.10.2018  chorzowruch chorzow - resovia rzeszow lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press
06.10.2018 chorzowruch chorzow - resovia rzeszow lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press Lucyna Nenow / Polska Press
2. Liga. Trener Dariusz Fornalak po zupełnie nieudanym meczu z ROW-em Rybnik przeprowadził w niebieskiej drużynie rewolucję. Jak okazało się po ostatnim gwizdku arbitra, miał rację. Niebiescy pokonali Resovię aż 5:1! Dwa gole strzelił Mateusz Bogusz, a po jednym trafieniu dorzucili Lukas Duriska, Mateusz Bartolewski oraz Tomasz Podgórski z rzutu karnego. Honorową bramkę dla rzeszowian zdobył Szymon Feret.

Przed meczem z Resovią trener Dariusz Fornalak postawił wszystko na jedną kartę. Na ławce rezerwowych usiedli m.in. Maciej Urbańczyk, Wojciech Kędziora, Artur Balicki i Jakub Kowalski. Zmiany podyktowane były fatalnym występem w Rybniku, gdzie Ruch mierzył się z miejscowym ROW-em i ogromną krytyką, jaka spadła zarówna na szkoleniowca, jak i zespół. Z pewnością tuż po ogłoszeniu wyjściowej jedenastki, wielu kibiców Niebieskich sceptycznie podchodziło do pomysłu trenera, jednak jak okazało się po ostatnim gwizdku arbitra, miał rację, wybierając na sobotni mecz taki, a nie inny skład personalny. Dodajmy, że poza kadrą znaleźli się Gracjan Komarnicki, Mateusz Majewski, czy nowy nabytek Pawło Miahkow. Brak tego ostatniego nie powinien dziwić, ponieważ w Chorzowie nadal pracują nad pozyskaniem odpowiednich dokumentów dla Ukraińca.

Po spokojnym początku w wykonaniu obu drużyn chorzowianie zaczęli pokazywać, że w tym meczu zadowoli ich tylko komplet punktów. W 13. minucie Niebieskim został przyznany rzut rożny. Piłkę w rogu ustawił Tomasz Podgórski i dośrodkował wprost na skaczącego Mateusza Bartolewskiego. Obrońca wyprowadził Ruch na prowadzenie, z którego jednak nie mogli zbyt długo się cieszyć. Zaledwie 60 sekund później goście za sprawą Szymona Fereta doprowadzili do remisu.

10 minut później Niebieskim z pomocą przyszedł kolejny rzut rożny. I tym razem piłkę wrzucał kapitan, a najlepiej w polu karnym zachował się Lukas Duriska, który trafił wprost w okienko bramki. Na tym nie zakończyło się strzelanie w pierwszej połowie. W 33. minucie bardzo ładnym strzałem sprzed pola karnego popisał się 17-letni Mateusz Bogusz. Na przerwę chorzowianie schodzili z wynikiem 3:1, a na tym nie poprzestali.

W drugiej połowie znów dał o sobie znać Bogusz, który nie bał się uderzać sprzed szesnastki. Technicznym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi Resovii na obronę. Kilka minut później, goście pogubili się i nieprzepisowo zatrzymali Roberta Obsta, a arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Podszedł do niego Podgórski. Kapitan Niebieskich pewnie wykorzystał jedenastkę, a kibice w Chorzowie mogli cieszyć się z wysokiego prowadzenia 5:1. Co prawda mogło być ono jeszcze wyższe, bo na 12 minut przed końcem spotkania sędzia znów wskazał na jedenasty metr. Po raz drugi golkipera chciał zaskoczyć Podgórski, ale tym razem jego zamiary wyczuł Wojciech Daniel i obronił rzut karny.

Dzięki zwycięstwu nad Resovią Ruch przesunął się na 10. lokatę w drugoligowej tabeli. Za tydzień podopieczni trenera Fornalaka pojadą do Torunia, gdzie w ramach 14. kolejki zmierzą się z Elaną. Pomimo powołania Bogusza i Bartosza Mrozka (Elana) do młodzieżowej reprezentacji, spotkanie nie zostało przełożone. Odbędzie się jednak bez udziału publiczności. Resovia natomiast podejmie u siebie GKS Bełchatów.

Ruch Chorzów – Resovia Rzeszów 5:1 (3:1)