2. liga. Kolejna porażka Stali Stalowa Wola. Tym razem ograł ją Znicz Pruszków

Damian Wiśniewski
Wacław Nowacki
Stal prowadziła do przerwy 1:0, ale ostatecznie musiała przełknąć gorycz porażki. Rywal z Pruszkowa był dziś zdecydowanie lepszy.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych duetu Czesław Palik - Paweł Wtorek była całkiem niezła. Stalowowolanie potrafili operować piłką na połowie rywala, stwarzać sobie sytuacje podbramkowe i optycznie ich gra była zdecydowanie lepsza, aniżeli w spotkaniu z Resovią Rzeszów przed tygodniem.

Efektem tej poprawy był gol, jakiego zdobył w 37. minucie gry Patryk Mroziński.

Stal schodziła na przerwę z prowadzeniem i nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się w drugiej połowie.

Znicz zaczął tę część spotkania od ataków, od razu chciał odrobić straty i potem jak najszybciej później samemu objąć prowadzenie.

Pruszkowianie jedno i drugie zrobili błyskawicznie. Najpierw w 47. minucie spotkania do remisu doprowadził Paweł Moskwik, a Karol Mojszewski strzelił na 2:1 sześć minut potem.

Po drugiej bramce dla przeciwnika gra Stali kompletnie się posypała. W jej poczynaniach widzieliśmy dobrze znany wszystkim chaos ze spotkania z Resovią. Znów były problemy z przedostaniem się pod bramkę przeciwnika, znów były proste błędy w defensywie.

Tym razem niewiele, albo nawet i nic nie dały tej drużynie zmiany. Na boisko wchodzili Łukasz Zjawiński i Filip Wójcik, ale efekt był żaden.

Znicz dołożył jeszcze dwa gole i całkowicie zasłużenie wygrał ten mecz. Stal po dwóch meczach na koncie ma zero punktów, dwa gole strzelone i aż siedem straconych.

Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 4:1 (0:1)