Michał Nowak
Radomiak Radom pokonał u siebie Górnika Łęczna aż 5:1! Meik Karwot zanotował w tym spotkaniu hat-tricka. Michał Nowak
W meczu 17. kolejki drugiej ligi Radomiak Radom pokonał u siebie Górnika Łęczna aż 5:1. To czwarte zwycięstwo z rzędu piłkarzy zielonych w rozgrywkach! Hat-tricka na swoim koncie zanotował Meik Karwot, a pozostałe gole dołożyli Rafał Makowski i Leandro Rossi. Dzięki temu zwycięstwu Radomiak awansował na pozycję wicelidera drugiej ligi!

Radomiak Radom - Górnik Łęczna 5:1 (2:0)
Bramki: Makowski 14, Karwot 24, 68 i 74, Leandro 62 z karnego - Midzierski 79.
Radomiak: Kochalski - Jakubik, Grudniewski, Klabnik, Świdzikowski, Luz, Filipowicz (71 Winsztal), Karwot, Makowski, Leandro (78 Wawszczyk), Sokół (59 Rolinc).
Górnik: Rojek - Midzierski, Pajnowski, Tymosiak, Markowski, Zagórski, Pisarczuk (82 Dzięgielewski), Wojciechowski, Essam, Korczakowski (66 Szysz), Bętkowski (46 Sosnowski).
Żółte kartki: Pisarczuk, Zagórski, Sosnowski - Świdzikowski.

Zieloni bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Kontrolowali przebieg gry i nie dopuszczali rywali pod własne pole karne. W 14 minucie wynik otworzył Rafał Makowski, który pewnym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza rywali. W 24 minucie było już 2:0. Po dośrodkowaniu Macieja Filipowicza z rzutu rożnego do siatki trafił Meik Karwot. Był to jednak początek popisu tego zawodnika w niedzielne popołudnie. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej połowy obraz gry się nie zmienił. Górnik miał problemy ze stworzeniem zagrożenia. W 55 minucie goście trafili w poprzeczkę, ale kilka chwil później po rzucie karnym Leandro Rossi podwyższył na 3:0. W 68 minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się wspomniany już Karwot i piłka wylądowała w siatce. Ten sam zawodnik sześć minut później dołożył swoje trzecie trafienie tego dnia. Po dośrodkowaniu Leandro Karwot skierował piłkę do bramki głową. W 79 minucie honorowe trafienie dla Górnika zanotował Tomasz Midzierski i ostatecznie Radomiak zwyciężył bardzo wysoko z będącym w ostatnich tygodniach w dobrej formie Górnikiem Łęczna aż 5:1. Dzięki tej wygranej zieloni awansowali na pozycję wicelidera drugiej ligi!

Materiał oryginalny: 2. liga. Radomiak Radom wypunktował Górnika Łęczna! Kolejny popis zielonych i awans na pozycję wicelidera tabeli! - Echo Dnia Radomskie