mtr
Siarka Tarnobrzeg po raz ostatni wygrała z GKS-em Bełchatów w ligowych rozgrywkach 27 lat temu. Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg przegrała na własnym obiekcie z GKS-em Bełchatów 0:1 w meczu 19. kolejki drugiej ligi. Sobotnie starcie nie należało do najciekawszych spotkań tego sezonu. O końcowym zwycięstwie gości zadecydował rzut karny.

W pierwszej połowie piłkarze z Bełchatowa kilkukrotnie zmusili bramkarza Siarki Tarnobrzeg do interwencji. Groźnie było w 28. minucie, gdy Krystiana Krupę próbował zaskoczyć Senegalczyk, Emile Thiakane. Trzy minuty wcześniej Mariusz Magiera pomylił się o pół metra po strzale z rzutu wolnego. Gospodarze rewanżowali się niecelnymi uderzeniami Łukasza Nadolskiego, Michała Bierzały i Adriana Gębalskiego.

Druga część gry bardzo dobrze ułożyła się dla przyjezdnych, bo już w 56. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr po faulu Woźniaka na Hubercie Tylcu.

- Dla mnie dyskusyjna sprawa. Daleko siedziałem, ale wiele takich sytuacji zdarza się na boisku - mówił po meczu Włodzimierz Gąsior, trener "Siarkowców".

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Damian Michalski. Lekki strzał po ziemi prawie wybronił Krupa, ale ostatecznie futbolówka wpadła do bramki i goście objęli prowadzenie. Szybko mógł wyrównać Krzysztof Ropski, jednak jego uderzenie instynktownie obronił bramkarz „Brunatnych”.

Siarka do ostatniego gwizdka arbitra walczyła o doprowadzenie do remisu, ale ostatecznie nie potrafiła przebić się przez szczelną obronę wyżej notowanego rywala. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora na ligowe zwycięstwo czekają od 25 sierpnia. - Jesteśmy w trudnej sytuacji. Czekają nas jeszcze dwie kolejki. Chcemy osiągnąć w tych meczach pozytywne rezultaty - dodaje doświadczony coach.

Ze zdobytych trzech punktów cieszył się szkoleniowiec GKS-u Bełchatów, Artur Derbin.

- Byliśmy przekonani o tym, że będziemy mierzyć się z młodą drużyną, ale bardzo ambitną, zaangażowaną w to co robi. To zwycięstwo jest dla nas bardzo radosne. Dziękuję zawodnikom za postawę

- mówił na konferencji.

Siarka Tarnobrzeg – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Michalski 57-karny.

Siarka: Krupa 6 – Głaz 4, Bierzało 4, Duda 4, Woźniak 2, Sitek ż 4, Nadolski 4, Płatek 4, Galara 4 (59 Ropski 5), Świderski 3 (46 Drobot 3), Gębalski ż 3. Trener Włodzimierz Gąsior.

GKS: Lenarcik – Sierczyński, Michalski, Magiera (43 Grolik ż), Szymorek, Tylec (82 Grzelak), Czajkowski, Ryszka, Thiakane ż, Mularczyk, Bartosiak (89 Bociek). Trener Artur Derbin.

Sędziował Szrek (Kielce).

POPULARNE NA NOWINY24.PL/SPORT:

Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:1 [ZDJĘCIA]

Co wiesz o rzeszowskim sporcie? [QUIZ]

Ile zarobią kluby? Pro Junior System od 1 do 4 ligi [WYNIKI]

Kadra Jerzego Brzęczka wciąż bez zwycięstwa. Kamil Grosicki: Nad tym zespołem od pewnego czasu jest jakaś klątwa

Materiał oryginalny: 2 liga. Siarka Tarnobrzeg przegrała ósmy mecz z rzędu i znajduje się w strefie spadkowej - Nowiny