mtr
Stal w Elblągu strzeliła dwa gole, ale do Stalowej Woli wróciła bez punktów.
Stal w Elblągu strzeliła dwa gole, ale do Stalowej Woli wróciła bez punktów. Krzysztof Łokaj
Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Olimpią Elbląg 2:3 w meczu 13. kolejki drugiej ligi. "Stalówka" spadła na 11. miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze wyszli na spotkanie ze Stalą z nowym bramkarzem, który kontrakt z klubem podpisał... dzień przed meczem. - To było ryzyko, by wystawić do pierwszego składu Sebastiana Madejskiego, ale należy pochwalić go za dzisiejsze spotkanie. Zaufałem mu i to się opłacało – mówił po meczu Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg.

Jego zespół musiał odrabiać straty od 19. minuty, gdy bramkę z rzutu karnego zdobył Adrian Dziubiński. Wystarczyło niespełna dziesięć minut, by to gospodarze prowadzili w tym spotkaniu. Najpierw skuteczną główką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego popisał się Tomasz Lewandowski (dzięki czemu zrehabilitował się za sprokurowanie karnego), a chwilę później Tomasz Sedlewski zdobył gola na 2:1. Spory udział przy tej bramce miał niestety Dorian Frątczak, golkiper „Stalówki”.

Po zmianie stron na boisku przeważali podopieczni Wojciecha Fabianowskiego. „Olimpijczyków” w 64. minucie uratowała poprzeczka, którą obił Piotr Mroziński.

W końcu jednak udało się doprowadzić do wyrównania, a na listę strzelców, po asyście Dziubińskiego, wpisał się Szymon Jopek. 19-latek popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego. Jednak ostatni cios w tym spotkaniu należał do elblążan. Z dystansu huknął wprowadzony kilka minut wcześniej Kuczałek i piłka zatrzepotała w siatce.

- Takie porażki bardzo bolą. Niestety, piłka nożna to gra błędów – podsumował sobotnie starcie trener Stali.

Olimpia Elbląg – Stal Stalowa Wola 3:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Dziubiński 19-rzut karny, 1:1 Lewandowski 22, 2:1 Sedlewski 28, 2:2 Jopek 70, 3:2 Kuczałek 81.

Olimpia: Madejski – Sedlewski ż, Lewandowski ż, Wenger, Bogdanowicz, Nowicki (62 Balewski), Korkliniewski, Ressel (75 Kuczałek), Bojas, Szmydt (66 Eduardo), Fidziukiewicz. Trener Adam Nocoń.

Stal: Frątczak 3 – Waszkiewicz 3, Czajkowski ż 3, Janiszewski 3, Sobotka 3, Jopek 4 (76 Żyliński), Mroziński 3, Stelmach 3 (69 Dadok 3), Dziubiński 5, Trąbka ż 3, Łętocha 3 (80 Kitliński). Trener Wojciech Fabianowski.

Sędziował Karski (Słupsk).

Prezes żużlowców Stali Rzeszów Ireneusz Nawrocki po awansie do 1 ligi

Materiał oryginalny: 2 liga. Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Olimpią Elbląg. - Takie porażki bardzo bolą - podsumował Wojciech Fabianowski - Nowiny