MTR
archiwum
"Stalówka" chciała w sobotę wygrać z Pogonią Siedlce, tym samym zapewniając sobie utrzymanie w drugiej lidze, bez oglądania się na mecze pozostałych zainteresowanych. Zakończyło się wysoką porażką i... spadkiem do 3. ligi.

Stal ofensywnie rozpoczęła spotkanie, notując w pierwszych fragmentach kilka stałych fragmentów gry. Groźnie było w 7. minucie, gdy niepilnowany Krzysztof Kiercz uderzał głową, ale piłkę zablokował jeden z defensorów gości.

Po kwadransie powinno być 1:0 dla Stali, ale Dominik Chromiński, który przebojem wdarł się w pole karne, uderzył minimalnie niecelnie i piłka jedynie otarła się o poprzeczkę.

W 36. minucie doszło do zabawnej sytuacji, choć na początku wydawało się, że Pogoń wyprowadza bardzo groźną akcję. Maciej Firlej miał już uderzać na bramkę, lecz kopnął w powietrze i efektownie... przewrócił się. Kibice Stali mocno odetchnęli z ulgą, przy okazji śmiejąc się pod nosem.

Gdy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowo, Pogoń wyszła z szybką kontrą - jak się okazało, również skuteczną. Prostopadłą piłkę w pole karne otrzymał Kozłowski, który sprytną podcinką pokonał Dawida Pietrzkiewicza.

Dziewięć minut po zmianie stron przyjezdni zdobyli bramkę na 2:0 - kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się 23-letni Maciej Firlej.

Szymon Szydełko po drugiej bramce zdecydował się na trzy szybkie zmiany, jednak obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń w końcówce zdobyła trzecią bramkę, prawdziwe wejście smoka zanotował Kamil Walków, który wykorzystał dośrodkowanie Adama Mójty. Część kibiców po tej bramce zaczęła opuszczać stadion, pozostali czekali na końcowy wynik, by "porozmawiać" z piłkarzami i sztabem szkoleniowym.

"Stalówka" mogła w tej sytuacji liczyć na remis Lecha II Poznań z Błękitnymi, jednak drużyna ze Stargardu wygrała we Wronkach 3:0 (wszystkie gole padły i kosztem Stali Stalowa Wola utrzymała się na poziomie 2. ligi.

Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Kozłowski 45, 0:2 Firlej 54, 0:3 Walków 83

Stal: Pietrzkiewicz 5 - Jarosz 5, Kiercz 4 (59 Stelmach 5 ż), Witasik 5 ż, Sobotka 5 (59 Waszkiewicz 5), Jopek 5 ż, Mroziński 5 ż, Zmorzyński 6 (71 Szifer), Chromiński 5 (59 Szczutowski 5 ż), M. Płonka 5 ż, Śpiewak 5. Trener Szymon Szydełko.

Pogoń: Misztal – Marciniec (89 Barciak), Margol, Wiktoruk ż, Olszewski, Wojtuszek, Ocenas, Firlej (83 Walków), Kozłowski ż (65 Mójta), Brodziński, Repka ż. Trener Bartosz Tarachulski.