ZAPIS RELACJI LIVE. 2 liga. Stal Stalowa Wola zremisowała z Olimpią Elbląg (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Rozgrywki drugiej ligi wracają do przerwy spowodowanej obostrzeniami polskiego rządu w związku z epidemią koronawirusa. Walcząca o utrzymanie Stal Stalowa Wola na początek podejmie w środę trzeciego czerwca na własnym boisku Olimpię Elbląg. Początek meczu o godzinie 17. Od około godziny 16:30 zaczniemy tutaj relację LIVE.

ZAPIS RELACJI LIVE

Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 2:2 (0:1)
Bramki:
Kacper Śpiewak 89, 90+2 - Cezary Demianiuk 24, 68.
Żółte kartki: Michał Płonka 21, Piotr Mroziński 47, Szymon Szydełko 50, Domik Chromiński 75, Wiktor Stępniowski 90 - Klaudiusz Krasa 73, Tomasz Sedlewski 90+3.
Stal: Pietrzkiewicz - Mroziński, Kiercz, Witasik, Sobotka (62. Zmorzyński) - Michał Płonka (88. Stępniowski), Stelmach (61. Waszkiewicz), Szifer, Chromiński - Szczutowski (69. Śpiewak), Fidziukiewicz.
Trener Szymon Szydełko
Olimpia: Madejski - Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski - Kiełtyka, Kuczałek, Krasa, Demianiuk - Prytuliak (76. Jabłoński) - Brychlik. Trener Adam Nocoń
Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)
Widzowie: mecz bez udziału publiczności.

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

90+5'

KONIEC MECZU. Stal zremisowała z Olimpią.

90+4'

Kapitalna kontra Olimpii! Pietrzkiewicz wybronił sytuację sam na sam z Demianiukiem!

90+3'

Żółta kartka dla Tomasza Sedlewskiego z Olimpii.

90+2'

GOOOL DLA STALI! Dośrodkowanie Michała Fidziukiewicza w pole karne i gol numer 2 Kacpra Śpiewaka!

90'

Żółta kartka dla Wiktora Stępniowskiego ze Stali.

89'

GOL DLA STALI. Kacper Śpiewak wykorzystał dobre podanie Dominika Chromińskiego!

88'

Wiktor Stępniowski wchodzi za Michała Płonkę.

88'

Nieudany strzał na bramkę Olimpii.

84'

Demianiuk lobuje Pietrzkiewicza, ale piłkę z linii bramkowej Stali wybija Kiercz.

82'

Bramkarz Olimpii broni strzał głową Fidziukiewicza.

78'

Zakotłowało się pod bramką Olimpii po rzucie rożnym. Ostatecznie piłka po strzale Fidziukiewicza wpadła w boczną siatkę. Od bramki grę wznowią goście.

76'

Jabłonski wchodzi za Prytliuka w zespole Olimpii.

75'

Żółta kartka dla Dominika Chromińskiego ze Stali.

73'

Żółta kartka dla Klaudiasza Krasy z Olimpii.

70'

Było blisko gola dla Stali! Bardzo ładnie z woleja sprzed pola karnego uderzył Chromiński, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką bramki gości.

69'

Kacper Śpiewak zmienia w zespole Stali Adriana Szczutowskiego.

68'

GOL DLA OLIMPII. Cezary Demianiuk strzelił swojego drugiego gola. Po podaniu z prawej strony od Walewskiego, będąc kompletnie niepilnowanym, pokonał bramkarza Stali. Wcześniej Kiełtyka z łatwością oszukał trzech obrońców w zielono-czarnych barwach.

64'

Strzał Walewskiego sprzed pola karnego na bramkę Pietrzkiewicza, ale ten łapie piłkę.

62'

Zmiany w zespole Stali. Waszkiewicz za Stelmacha i Zmorzyński za Sobotkę.

60'

Bardzo niecelny strzał Mrozińskiego sprzed pola karnego na bramkę gości.

57'

Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Olimpii, ale jej obrońca, Lewandowski, wybił piłkę

55'

Seria rzutów rożnych dla Olimpii. Wywołały one nieco zamieszania, ale nie przyniosły choćby strzału na bramkę Stali.

52'

Żółta kartka dla Szymona Szydełki, trenera Stali, za dyskusje z arbitrem.

50'

Demianiuk zaatakował indywidualnie w polu karnym Stali, powstrzymał go Michał Płonka

47'

Żółta kartka dla Piotra Mrozińskiego za faul na Brychliku w bocznej strefie boiska

46'

Gospodarze zaczynają drugą połowę

45'

Koniec pierwszej połowy meczu.

44'

Blisko gola dla Olimpii! Po szybkiej kontrze Cezary Demianiuk oddał niezły strzał sprzed pola karnego, ale Pietrzkiewicz zatrzymał go skuteczną interwencją.

41'

Zachęcamy do przeglądania zdjęć na żywo z tego meczu!

40'

Sobotka dośrodkował z lewej strony w pole karne Olimpii, ale obrońcy tego zespołu przechwycili piłkę

38'

Groźna akcja gości! Brychlik indywidualnie poradził sobie z Piotrem Mrozińskim w polu karnym Stali, ale następnie oddał niecelny strzał z ostrego kąta.

37'

Sobotka dośrodkował z lewej strony w pole karne gości, ale ci wybili z niego piłkę.

36'

Zagranie w pole karne Olimpii, ale tam niedokładnie odgrywał piłkę Szczutowski.

33'

Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego w wykonaniu gospodarzy, które zakończyło się bardzo niedokładnym dośrodkowaniem. Od bramki grę wznowi Olimpia.

30'

Stal co rusz posyła długie podania w pole karne przeciwnika, ale za każdym razem piłka pada łupem obrońców gości.

27'

Dośrodkowanie z autu z prawej strony boiska w pole karne Olimpii, ale goście wybili piłkę.

24

GOL DLA OLIMPII. Cezary Demianiuk oddał precyzyjny strzał z okolic 20 metra i zaskoczył tym Dawida Pietrzkiewicza.

23'

Blisko gola dla Stali! Po zgraniu Dominika Chromińskiego groźny strzał tuż sprzed pola karnego oddał Michał Fidziukiewicz, ale piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki.

21.

_Żółta kartka _dla Michała Płonki ze Stali Stalowa Wola za atak łokciem na głowę Przemysława Brychlika w środkowej strefie boiska.

20'

Po okresie przewagi Stali w ostatnich kilku minutach bardziej do głosu dochodzą goście. Kolejna wrzutka w szesnastkę Stali, ale jej bramkarz złapał spokojnie piłkę.

18'

Dośrodkowanie w pole karne Stali z rzutu rożnego, Pietrzkiewicz skutecznie wypiąstkował futoblówkę.

15'

Mroziński dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gości, ale obrońcy Olimpii spokojnie poradzili sobie z tym zagrożeniem.

14'

Po wyrzucie piłki z autu z prawej strony boiska lekki strzał głową na bramkę Stali oddał Demianiuk. Pietrzkiewicz nie miał problemów z interwencją.

12'

Szifer zagrał piłkę z prawej strony w pole karne Olimpii, ale zrobił to za głęboko i Madejski złapał spokojnie piłkę.

11'

Prytuliak faulowany na wysokości pola karnego Stali. Zielono-czarni poradzili sobie jednak z zagrożeniem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piotr Mroziński wybił piłkę głową z własnej szesnastki.

9'

Sobotka dośrodkował z lewej strony w pole karne Olimpii, ale bramkarz gości pewnie złapał piłkę.

7'

Olimpia wyraźnie cofnięta, czeka na to, co zrobi Stal. Podopieczni Szymona Szydełki jednak na razie nie potrafią zaskoczyć rywala.

5'

Stal przeważa, dłużej utrzymuje się przy piłce, ale rozgrywa ją daleko od bramki Olimpii.

4'

2'

Dośrodkowanie w pole karne Olimpii, ale Fidziukiewicz przegrał rywalizację o górną piłkę.

1'

Zaczęli!

16:55

Skład Olimpii: 15. Madejski - Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski - Kiełtyka, Kuczałek, Krasa, Demianiuk - Prytuliak - Brychlik.

Rezerwowi: Rutkowski – Rozumowski, Morys, Bednarski, Ryk, Jabłoński, Branecki.

16:40

Skład Stali: Pietrzkiewicz - Mroziński, Kiercz, Witasik, Sobotka - Michał Płonka, Stelmach, Szifer, Chromiński - Szczutowski, Fidziukiewicz.

Na ławce rezerwowych zasiądą: Korziewicz, Waszkiewczi, Stępniowski, Zmorzyński, Hudzik, Śpiewak, Tomasz Płonka, Jarosz, Tłuczek

16:35
Dzisiejszego spotkania nie mogą na żywo oglądać kibice na trybunach. Powodem jest oczywiście sytuacja epidemiczna. Zmieni się to jednak od 19 czerwca. Wtedy na stadiony w Polsce będą mogły być zapełniane w 25%.

16:30
Piłka nożna odmrożona! Zapraszamy na relację live z pierwszego po przerwie spowodowanej koronawirusa meczu Stali Stalowa Wola w drugiej lidze. Jej rywalem będzie Olimpia Elbląg.

***

Sytuacja Stali Stalowa Wola w tabeli drugiej ligi wskazuje jasno - margines błędu jest bardzo niewielki. Klub ma na swoim koncie 24 punkty i zajmuje 16. lokatę, która oznacza spadek do trzeciej ligi. Przed nim jest jeszcze mająca jeden punkt więcej Skra Częstochowa i dopiero potem znajdująca się na pierwszej bezpiecznej lokacie Pogoń Siedlce z 27 punktami na swoim koncie.

Strata nie jest więc duża, ale Stal powinna jak najszybciej zacząć gromadzić sobie kolejne punkty. Tomasz Solecki, nowy prezes piłkarskiej Stali Stalowa Wola, na swojej pierwszej konferencji prasowej w klubie powiedział, iż obliczył że Stali potrzeba będzie 40 punktów, by zapewnić sobie byt w drugiej lidze na kolejny sezon. Na to, aby zgarnąć te 16 oczek, zielono-czarni mają jeszcze 12 meczów, a aż dziesięć z nich rozegrają na własnym stadionie przy ulicy Hutniczej 15.

Optymistą jest nowy prezes, który podkreślał wiarę w swój zespół, a pełen nadziei jest również trener stalowowolskiego klubu, Szymon Szydełko. W rozmowie z nami żartobliwie nawet powiedział, że Stal na koniec rozgrywek zajmie... szóste miejsce w klasyfikacji ligowej. Oznacza ono nie tylko spokojne utrzymanie, ale udział w barażach o awans do Fortuna I Ligi.

W klubie nie ma większych problemów z urazami. Po powrocie do treningów grupowych po przerwie spowodowanej epidemią pojawiały się mikrourazy, ale według słów trenera, szybko sobie z nimi poradzono.

Stal podejdzie do tego meczu więc w swoim pierwszym garniturze, znanym z dwóch pierwszych meczów rozgrywanych w 2020 roku (dwa remisy po 0:0 z Bytovią Bytów i Błękitnymi Stargard), ale być może w nowym ustawieniu. - Będzie bardzo dużo nowości w taktyce. Troszkę przemeblowaliśmy naszą grę w ataku i fazę przejścia z ataku do obrony. Za dużo jednak też nie mogę o tym opowiadać, ponieważ jest to jednak wewnętrzna sprawa naszego klubu. Poszliśmy jednak bardzo daleko jeśli chodzi o zaawansowane możliwości tworzenia przewag w ofensywie - mówił nam również trener.

Piłkarze mieli w mig chwytać na treningach nowości w taktyce i w środę przekonamy się, jakie będzie przełożenie tego na boiskową rywalizację z innym zespołem. Od starcia z Błękitnymi Stal bowiem rozgrywała jedynie gierki sparingowe we własnym zakresie, a zespoły składały się z jej piłkarzy.

- Myślę, że przepracowaliśmy dobrze ten okres. Chłopaki i ja daliśmy wszystko z siebie na treningach, czekamy na ten mecz i mamy nadzieję, że trzy punkty zostaną w Stalowej Woli. Chcemy udowodnić swoją wartość na boisku. W zespole panuje bardzo dobra atmosfera - powiedział Dawid Pietrzkiewicz w rozmowie z mediami klubowymi Stali.

Jest on stosunkowo nowym piłkarzem podkarpackiego klubu. Trafił do niego podczas zimowej przerwy w sezonie, zastępując Krystiana Kalinowskiego, który odszedł do Motoru Lublin. Bardzo dobrze wkomponował się w nowy zespół, z miejsca wskoczył do pierwszego składu, a trener Szydełko powierzył mu nawet rolę kapitana.

W pierwszych dwóch meczach w barwach nowego zespołu Pietrzkiewicz mógł być zadowolony ze swojej postawy - zachował w każdym z nich czyste konto.

- Bardzo chciałbym zagrać po raz trzeci z rzędu na zero z tyłu. Z chłopakami rozmawiamy o tym, żebyśmy przede wszystkim zagrali na zero z tyłu, a z przodu na pewno uda się coś strzelić. Mam nadzieję, że uda nam się w końcu rozwiązać worek z bramkami - dodał były goalkeeper między innymi Rakowa Częstochowa.

Podczas pierwszej rundy sezonu 2019/2020 Stal już raz oczywiście mierzyła się z Olimipią. Wtedy, w Elblągu, była górą i wygrała 1:0. Jedynego gola strzelił wówczas Michał Fidziukiewicz, a była to jednocześnie pierwsza wygrana Stali w bieżących rozgrywkach i ostatni mecz w roli jej trenera dla Czesława Palika. Potem zespół przejął Szymon Szydełko.

Teraz elblążanie (piąta lokata w tabeli, 36 punktów) spróbują się zrewanżować na naszej stronie internetowej, www.echodnia.eu, będą państwo mogli śledzić relację live z tego wydarzenia. Początek około godziny 16:30.