Waldemar Mazgaj
Po prawie 3 miesiącach przerwy wracają do gry piłkarze 2 ligi. Walcząca o awans ekipa Apklan Resovii w środę podejmować będzie Błękitnych Stargard. Trener Szymon Grabowski zmuszony jest dokonać kilku korekt w zestawieniu w porównaniu do ostatniego meczu przed przerwą. Zobaczcie, jakim składem może i powinien zagrać - naszym zdaniem. Archiwum Polskapress

Resovia, która w tej chwili jest 3. w tabeli, chce wywalczyć minimum 2. miejsce, dające bezpośredni awans na zaplecze ekstraklasy. Trenerzy „pasiaków” zdejmują jednak presje z drużyny i mówią, że liczy się tylko najbliższy mecz. Tym bardziej, że problemów im nie brakuje.

- Nasz skład na pewno będzie się różnił od tego sprzed przerwy, bo niektórzy gracze, jak np. Geniec czy Zapytowski, wrócili do treningów – mówi Szymon Grabowski, trener „pasiaków”.

Wiemy na pewno, że za żółte kartki pauzuje Sebastian Zalepa, a kilku innych piłkarzy "pasiaków" narzeka na mniej lub bardziej poważne urazy.

W sobotę pierwsze zwycięstwo w 2 lidze odnotowała Resovia Rzeszów. Nasz zespół skromnie pokonał Błękitnych Stargard 1:0, dzięki bramce samobójczej w 38. min spotkania.Czytaj więcej: Chichot losu w Rzeszowie. Apklan Resovia zmarnowała kilka setek, ale pierwszy raz wygrała po golu samobójczym [RELACJA, WIDEO]Zobacz także: Grupy Ligi Europy rozlosowane. Prezydent UEFA: Ten turniej staje się coraz ważniejszy i cieszy się coraz większym uznaniem

2 liga. Pierwsze zwycięstwo Resovii. Rzeszowianie pokonali B...

- Temu meczowi towarzyszą podobne emocje, jakbyśmy zaczynali nowy sezon. Wszyscy są po specyficznym okresie i do końca nie wiemy, czego się spodziewać po nas, ale i po rywalu

- dodaje Szymon Grabowski.

- Dotychczas Błękitni grali agresywnie i zawsze trzeba było uważać na tego rywala. Za przykład niech służy mecz w Katowicach, gdzie w pewnym momencie Błękitni byli bliscy wygrania. Każdy ma swoje ambicje i chce udanie wznowić ligę, nie inaczej jest w naszym wypadku - dodaje.

Biało-czerwoni zaczynają w środę na Wyspiańskiego z Błękitnymi Stargard. Początek meczu o 17, ale rozegrany zostanie bez udziału kibiców.