2 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola przegrała z Garbarnią Kraków

Damian Wiśniewski
Poprzedni mecz z Garbarnią Kraków Stal Stalowa Wola wygrała 3:1. Jednego z goli dla niej strzelił Bartłomiej Ciepiela (z prawej) Andrzej Wiśniewski
W najbliższą sobotę, 27 czerwca, Stal Stalową Wolę czeka kolejne bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie w drugiej lidze. Podopieczni trenera Szymona Szydełki podejmą na stadionie przy ulicy Hutniczej 15 będącą w strefie spadkowej Garbarnię Kraków. Początek meczu o godzinie 17. Około godziny 16:40 rozpoczniemy tutaj relację live z tego spotkania.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Stal Stalowa Wola - Garbarnia Kraków 0:2 (0:2)
Bramki:
Karol Kosturbała 19, Kamil Kuczak 45
Żółte kartki: Kacper Śpiewak 54, Bartłomiej Ciepiela 71 - Michał Feliks 42.
Stal: Pietrzkiewicz - Jarosz, Witasik, Mroziński - Sobotka (56. Zmorzyński), Jopek, Stelmach (46. Chromiński), Waszkiewicz (56. Szifer), Michał Płonka - Śpiewak (56. Ciepiela), Fidziukiewicz
Garbarnia: Kozioł – Mruk, Masiuda, Kuczak, Marszalik (80. Górecki), Kostrubała, Kołbon, Nakrosius, Szewczyk (90+2. Radwanek), Kowalski, Feliks (86. Wyjadłowski).
Sędzia: Marcin Bielawski (Katowice).

18:54
Po dość bezbarwnym meczu Stal Stalowa Wola przegrała przed własną publicznością arcyważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Za chwilkę na naszym portalu pojawi się więcej materiałów z tego meczu: relacja pomeczowa, zdjęcia oraz wypowiedzi trenerów. Zapraszamy!

90+5'
Koniec meczu, Stal Stalowa Wola przegrała z Garbarnią Kraków.

90+5'
Chromiński zagrał piłkę w pole karne rywala, ale niedokładnie i wyszła ona na aut bramkowy.

90+3'
Dobra kontra Garbarni. Wyjadłowski wpadł z piłką w pole karne, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w boczną siatkę.

90+2'
Zmiana w Garbarni. Błażej Radwanek pojawia się na boisku w miejsce Krzysztofa Szewczyka.

90+1'
Pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy.

90'
Wracamy do gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Garbarni, ale tam goście świetnie sobie poradzili.

89'
Mała przerwa w grze, Kozioł interweniując uderzył plecami o słupek i potrzebuje pomocy medycznej.

89'
Ładna akcja Stali! Gospodarze długo rozgrywali akcję, wymieniali podania na wysokości pola karnego Garbarni, aż Fidziukiewicz zagrał miękką górną piłkę w kierunku Chromińskiego. Ten uderzył głową, ale świetnie interweniował bramkarz!

87'
Próba strzału sprzed pola karnego w wykonaniu Michała Płonki, ale piłka prześlizgnęła się tylko po jego stopie i poleciała w bok. Kolejny kiks kolejnego zawodnika Stali.

86'
Zmiana w krakowskim zespole. Mateusz Wyjadłowski zmienia Michała Feliksa.

85'
Fidziukiewicz oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka poleciała wysoko ponad poprzeczkę/

84'
Fatalny kiks Fidziukiewicza. Mroziński świetnie dośrodkował w pole karne Garbarni, tam piłka spadła pod nogi Fidziukiewicza, ale ten nie trafił w nią czysto i wyszła daleko poza pole karne. To była bardzo dobra okazja dla gospodarzy.

82'
Szybka kontra Stali. Chromiński pociągnął pod pole karne rywali, zagrał na prawo do Ciepieli, ale piłka po jego dośrodkowaniu wyszła za linię końcową.

80'
Zmiana w Garbarni. Rafał Górecki wchodzi za Grzegorza Marszalika.

79'
Fidziukiewicz zaatakował indywidualnie lewą stroną boiska, dośrodkował, ale piłka ostatecznie wpadła w ręce Kozioła.

78'
Krótko rozegrany rzut wolny przez gości, ale ostatecznie Kuczak niedokładnie dośrodkował z prawej strony boiska

76'
Marszalik faulowany na połowie Stali.

Mądrze gra Garbarnia, potrafi zabezpieczać tyły nie pozwalając gospodarzom na wejście w pole karne.

71'
Bartłomiej Ciepiela dostał żółtą kartkę

68'
Niezły strzał Kowalskiego, ale i dobra interwencja Pietrzkiewicza

67'
Feliks faulowany przed polem karnym Stali

62'
Szybka kontra w wykonaniu gospodarzy, ale Kozioł ostatecznie przechwycił piłkę.

60'
Zderzenie głową zawodników Stali i Garbarni w środkowej strefie boiska

58'
Fidziukiewicz oddał strzał głową, ale piłka minęła bramkę.

56'
Trzy zmiany w Stali. Za Śpiewaka, Sobotkę i Waszkiewicza weszli Cepiela, Zmorzyński oraz Szifer.

56'
Dobra szansa dla Stali. W dobrej pozycji do strzału w szesnastce gości znalazł się Fidziukiewicz, ale piłkę spod nóg wybił mu Mruk.

54'
Żółta kartka dla Kacpra Śpiewaka

50'
Niezły strzał sprzed pola karnego w wykonaniu Płonki, ale bramkarz gości nie dał się pokonać.

47'
Stal Stalowa Wola szuka okazji do ataku. Na drugą połowę wyszła z jedną zmianą. Dominik Chromiński wszedł za Przemysława Stelmacha.

46'
Zaczynamy drugą połowę

45'
Koniec pierwszej połowy

45'
GOOOL! Kamil Kuczak i 2:0 dla Garbarni! Zawodnik krakowskiego zespołu oddał dobry strzał sprzed pola karnego i zaskoczył Pietrzkiewicza. Ładna kontra gości, Kuczak uderzył po zgraniu na ścianę od Feliksa.

44'
Feliks dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne gospodarzy, ale Witasik wybił piłkę z własnej szesnastki.

42'
Żółta kartka dla Michała Feliksa za faul na obrońcy Stali w polu karnym gospodarzy.

40'
Atak Garbarni prawą stroną boiska, powstrzymany przez Sobotkę.

38'
Kołbon był faulowany w środkowej strefie boiska.

36'
Okres gry w środkowej strefie boiska, Garbarnia mądrze trzyma rywala daleko od bramki.

34'
Sobotka oddał strzał z około 25 metrów z rzutu wolnego, ale wyraźnie przestrzelił.

32'
Marszalik dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne Stali, ale piłka wyszła na aut bramkowy.

30'
Stal próbuje przejąć inicjatywę, ale rywale potrafią trzymać ją daleko od własnej bramki.

28'
Mogło być groźnie pod bramką gości. Fidziukiewicz już wychodził sam na sam z bramkarzem, ale arbiter, Marcin Bielawski, dopatrzył się u niego pozycji spalonej.

26'
Fidziukiewicz faulował w ataku Masiudę.

25'
Kowalski dośrodkował w pole karne Stali, ale tam dobrze interweniował Pietrzkiewicz.

24'
Sobotka zagrał długą piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale jeden z zawodników Stali faulował Marszalika.

23'
Piotr Mroziński był faulowany w środkowej strefie boiska.

21'
Stal stara się przenieść grą na połowę rywala, ale ten mądrze się broni.

19'
GOOOL! Karol Koturbała trafił do bramki Dawida Pietrzkiewicza i Garbarnia prowadzi 1:0! Jakub Kowalski zaatakował prawą stroną boiska, a po jego dośrodkowaniu obrońcy Stali niepewnie wybijali piłkę. Ta w końcu spadła pod nogi Kosturbały, który umieścił ją w bramce.

16'
Kacper Śpiewak został faulowany w środkowej strefie boiska.

14'
Kowalski zaatakował prawą stroną boiska, ale obrońcy Stali odebrali mu piłkę.

12'
Było blisko gola dla Stali! Fidziukiewicz oddał bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, ale bramkarz Garbarni odbił piłkę! O dziwo jednak nie ma rzutu rożnego, a Aleksander Kozioł wznowi grę od bramki.

11'
Próba ataku lewą stroną na bramkę gości, ale ci poradzili sobie z tym zagrożeniem.

9'
Stal dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie wynikają z tego na razie konkretne sytuacje podbramkowe.

7'
Fidziukiewicz zagrał prostopadłą piłkę do Michała Płonki, ale ten wychodząc na czysta pozycję był jednak na spalonym.

5'
Fidziukiewicz zaatakował lewą stroną boiska, ale poradzili sobie z tym zagrożeniem goście.

3'
Kuczak oddał strzał na bramkę Stali. Piłka poleciała w prawy dolny róg bramki Pietrzkiewicza, ale ten zdołał ją odbić.

1'
Zaczęli!

***

Wszystkie pięć meczów rozegranych przez Stal Stalową Wolę po restarcie ligowych rozgrywek przerwanych przez epidemię koronawirusa mogą napawać kibiców tego zespołu optymizmem. Trzykrotnie zielono-czarni wygrywali, raz przegrali i raz zremisowali.

Te dwa komplety punktów "Stalówka" osiągała w dwóch ostatnich swoich meczów. Najpierw ograła w derbach Podkarpacia Stal Rzeszów 3:0, a następnie 2:0 pokonała jedną z rewelacji wznowienia rozgrywek, Legionovię Legionowo. Wcześniej ograła jeszcze walczącego o awans Górnika Łęczna 2:1, zremisowała 2:2 z Olimpią Elbląg i przegrała jedynie ze Skrą Częstochowa 1:2.

Ta solidna zdobycz punktowa pozwoliła podopiecznym trenera Szymona Szydełki na to, by wyrwać się ze strefy spadkowej i awansować po raz pierwszy w tym sezonie na bezpieczną lokatę w tabeli. Stal jest w tej chwili 14. i ma zdobytych 34 punkty po 27 spotkaniach. To jednak dokładnie tyle samo co 13. Znicz Pruszków, ale i... otwierający strefę spadkową Lech II Poznań. To także o ledwie o jeden punkt mniej od jedenastej Stali Rzeszów i trzy od ósmego Górnika Polkowice. To doskonale pokazuje, jak bardzo spłaszczona jest tabela rozgrywek drugiej ligi.

Garbarnia Kraków natomiast jest na miejscu 16. i także traci do Stali Stalowa Wola bardzo niewiele, ledwie dwa oczka. W trakcie jednej kolejki zielono-czarni mogą więc albo awansować bardzo wysoko, albo ponownie znaleźć się w strefie spadkowej.

Forma Garbarni po powrocie do rywalizacji ligowej nie jest jednak tak dobra, jak w przypadku klubu z Podkarpacia. Podopieczni byłego reprezentanta Polski i zawodnika takich klubów jak między innymi Legia Warszawa, Wisła Kraków, czy Ruch Chorzów, Łukasza Surmy, w tym samym czasie co Stal zdobyli aż o sześć punktów mniej.

Zaczęli od remisu 2:2 z Lechem II Poznań. Następnie pokonali 4:0 Górnika Polkowice, ale potem już tylko przegrywali. Było to kolejno: 0:1 z Elaną Toruń, 1:3 z Widzewem Łódź oraz 0:2 z GKS Katowice w ostatniej kolejce. Ogółem Garbarnia zanotowała ostatnio trzy porażki z rzędu i przed klubem, który jest aktualnym spadkowiczem z pierwszej ligi pojawiła się wizja drugiego z rzędu spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

W pierwszym meczu w tym sezonie pomiędzy tymi dwoma zespołami górą byli stalowowolanie, którzy wygrali wówczas 3:1. Bramki dla Stali strzelali wówczas: Bartosz Sobotka, Bartłomiej Ciepiela, i Adam Waszkiewicz, a dla krakowian strzelił Krzysztof Szewczyk.

Trener Szydełko pamięta dobrze tamto spotkanie i ceni sobie swojego najbliższego rywala. - Garbarnia jest ogólnie zespołem bardzo niebezpiecznym, co pamiętamy z jesieni. Potrafi otrzymywać się przy piłce i stwarzać sobie okazje bramkowe. Czujemy więc respekt do przeciwnika i szanujemy umiejętności indywidualne piłkarzy - powiedział przed tym meczem w rozmowie z mediami klubowymi Stali.

- Potrzebujemy konkretów z przodu, bo bez tego nie będziemy punktować i zdobywać bramek. Czeka nas teraz kolejny bardzo ważny mecz. Stal Stalowa Wola jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, także każdy chyba zdaje sobie sprawę z wagi tego spotkania. Będziemy chcieli zrobić wszystko, aby ten mecz wygrać - mówił z kolei przed tym meczem Marek Masiuda, kapitan Garbarni Kraków dla oficjalnej strony internetowej klubu.

Wspomniany wcześniej Krzysztof Szewczyk wespół z trzema innymi kolegami z zespołu, Michałem Feliksem i Kamilem Kuczakiem, to najlepsi strzelcy Garbarni w tym sezonie. Zdobyli oni po pięć goli. W Stali najlepszy pod tym względem jest Michał Fidziukiewicz, autor ośmiu trafień.

Początek rozgrywanego w sobotę 27 czerwca meczu o godzinie 17. Transmisję z niego przeprowadzi platforma tvcom.pl, a naszym portalu: www.echodnia.eu/sport będziecie państwo mogli śledzić relację live z tego pojedynku.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani