2 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola wygrała u siebie z Legionovią Legionowo

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W sobotę 20 czerwca piłkarze Stali Stalowa Wola zagrają na własnym boisku z Legionovią Legionowo. Będzie to starcie w ramach 27 kolejki drugiej ligi, a jego początek zaplanowany jest na godzinę 17. Około 16:30 rozpoczniemy tutaj relację LIVE z tego widowiska.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 2:0 (0:0)
Bramki:
Michał Fidziukiewicz 51, Kacper Śpiewak 61.
Żółta kartka: Szymon Szydełko.
Stal: Pietrzkiewicz - Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka (69. Zmorzyński) - Jopek (64. Ciepiela), Stelmach, Michał Płonka (73. Chromiński), Waszkiewicz - Śpiewak (90. Tłuczek), Fidziukiewicz.
Legionovia: Podleśny - Walencik, Zembrowski, Weremko, Zaklika - Koprowski (57. Kluska), Podliński, Maślanka (62. Bajdur), Koziara - Małek (72. Trubeha), Bury (82. Kaczorowski).
Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice).

18:53
Wkrótce na naszym portalu pojawią się materiały z tego spotkania - galeria zdjęć, relacja i wypowiedzi trenerów. Zapraszamy!

90+3'
Koniec! Stal Stalowa Wola ogrywa Legionovię Legionowo.

90+3
Strzał Koziary na bramkę Stali, ale wyraźnie niecelny.

90+1'
Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu.

90'
Bartosz Tłuczek wchodzi za Kacpra Śpiewaka.

89'
Po dośrodkowaniu Chromińskiego z prawej strony boiska strzał głową oddał Fidziukiewicz, ale był on niecelny.

89'
Kaczorowski oddał strzał sprzed pola karnego, piłka nieznacznie minęła bramkę Stali

88'
Faul na Kacprze Śpiewaka, ale daleko od bramki Legionovii.

86'
Dużo walki w ostatnich minutach w wykonaniu obu zespołów.

84'
Indywidualna akcja Andrzeja Trubehy. Zszedł z piłką z prawej strony do środka, oddał strzał, ale futbolówka poleciała prosto do Dawida Pietrzkiewicza, który spokojnie ją złapał.

82'
Kolejna zmiana w zespole gości, Kaczorowski wchodzi za Burego

81'
Podliński oddał strzał na bramkę Stali po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale był on wyraźnie niecelny.

79'
Dobra wrzutka Zmorzyńskiego z lewej strony boiska na bliższy słupek bramki Legionovii. Do futbolówki dopadł Fidziukiewicz, ale oddał niecelny strzał.

77'
Było blisko gola na 3:0 dla Stali! Adam Waszkiewicz wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek!

76'
Adam Waszkiewicz oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie minęła bramkę gości.

75'
Legionovia nieco dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi złamać obrony Stali.

73'
Dominik Chromiński zmienia Michała Płonkę w zespole Stali.

73'
Szymon Szydełko, trener Stali Stalowa wola, otrzymał tradycyjną comeczową żółtą kartkę.

72'
Koziara otrzymał niezłe podanie z głębi pola, ale uprzedził go Pietrzkiewicz.

72'
Trzecia zmiana w Legionovii. Były piłkarz Stali, Andrzej Trubeha, wchodzi za Mateusza Małka.

71'
Ciepiela dośrodkował z rzutu wolnego, ale Stelmach przegrał z obrońcą Legionovii pojedynek o górną piłkę.

69'
Druga zmiana w Stali. Piotr Zmorzyński wchodzi za Bartosza Sobotkę.

67'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Stali, ale jej obrońcy wybili piłkę.

66'
Zawodnik Legionovii faulowany na połowie gospodarzy.

64'
Pierwsza zmiana gospodarzy: Bartłomiej Ciepiela wchodzi na boisko za Szymona Jopka.

62'
Druga zmiana w Legionovii, Michał Bajdur wchodzi za Piotra Maślankę.

61'
GOOOL! Kacper Śpiewak podwaja prowadzenie Stali! Kapitalna akcja gospodarzy - Michał Fidziukiewicz zagrał w pole karne do Bartosza Sobotki, ten wzdłuż bramki podał do Kacpra Śpiewaka, a on wpakował piłkę do bramki!

60'
Dobra próba zagrania prostopadłego od Śpiewaka w pole karne do Fidziukiewicza, ale połapali się w tym obrońcy Legionovii.

59'
Podliński oddał strzał głową na bramkę Stali, ale piłka wyraźnie minęła jej lewy słupek.

57'
Schodzi Oskar Koprowski, a w jego miejsce wchodzi Marcin Kluska.

57'
Rzut rożny dla Legionovii. Po wybiciu piłki ta wróciła w pole karne, ale jeden z zawodników drużyny gości był na spalonym

55'
Dawid Pietrzkiewicz wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Stali.

53'
Dośrodkowanie Sobotki z rzutu wolnego, ale znów zabrakło dokładności.

51'
GOOOL! Michał Fidziukiewicz daje prowadzenie Stali! Po dośrodkowaniu Waszkiewicza z lewej strony boiska piłka spadła pod nogi napastnika Stali, a ten nie dał szans bramkarzowi! 1:0!

49'
Długie podanie w kierunku Kacpra Śpiewaka, ale tego uprzedził Podleśny, bramkarz Legionovii.

48'
Długie podanie w kierunku Fidziukiewicza, ale tego powstrzymali obrońcy.

46'
Goście rozpoczęli drugą połowę meczu

45'
Przerwa

45+1'
Blisko gola dla Stali! W końcu jedno z dośrodkowa z rzutu rożnego odnalazło piłkarza w zielono-czarnej koszulce. Michał Płonka oddał strzał głową, a jeden z obrońców wybił piłkę z linii bramkowej.

44'
Kolejna niedokładna wrzutka w pole karne Legionovii.

43'
Michał Płonka faulowany na połowie rywala.

42'
Kolejna piłka dośrodkowana w pole karne Legionovii Legionowo, z którą goście spokojnie sobie poradzili.

40'
Okres spokojnej gry z obu stron.

37'
Fidziukiewicz oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

36'
Nieudane dośrodkowanie Rafała Zembrowskiego mogło przemienić się w strzał zaskakujący Dawida Pietrzkiewicza, ale piłka ostatecznie minęła bramkę Stalówki.

34'
Długie zagranie z głębi pola w kierunku Fidziukiewicza, ale tego uprzedził bramkarz Legionovii.

31'
Mroziński oddał strzał na bramkę rywali, ale Podleśny złapał piłkę.

30'
Kolejna seria dośrodkowań w pole karne Legionovii, z którymi goście spokojnie sobie poradzili.

29'
Lewą stroną zaatakowali goście, ale zielono-czarni poradzili sobie z tym zagrożeniem.

27'
Obie drużyny mają dzisiaj spore problemy z tworzeniem sobie konkretnych okazji podbramkowych. Brakuje im dokładności w momencie ostatniego podania.

25'
Nieudane dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne Legionovii.

23'
Małek z Legionovii zaatakował prawą stroną boiska, ale faulował przy tym Przemysława Stelmacha.

21'
Szymon Jopek faulowany w środkowej strefie boiska.

19'
Okres dłuższego posiadania piłki w wykonaniu zespołu z Legionowa, ale niewiele z tego wynika. Bramka Stali jest niezagrożona.

17'
Weremko dośrodkował z lewej strony w pole karne Stali, ale tam obrońcy uprzedzili Podlińskiego.

16'
Płaskie dośrodkowanie Mrozińskiego, ale nikt po drodze nie przeciął tej piłki i złapał ją Podleśny.

15'
Kacper Śpiewak został faulowany na połowie Legionovii.

13'
Pewna interwencja Podleśnego, bramkarza Legionovii, po dośrodkowaniu Sobotki.

12'
Niezła akcja Stali, ale obrońcy rywali po dośrodkowaniu Płonki z prawej strony wybili piłkę.

10'
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z piłkarzy Stali faulował w ataku bramkarza Legionovii.

10'
Sobotka dośrodkował z rzutu wolnego, ale Patryk Koziara z Legionovii wybił piłkę poza pole karne.

9'
Kacper Śpiewak był faulowany na połowie gości.

8'
Michał Fidziukiewicz wychodził na czystą pozycję po podaniu z głębi pola, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

7'
Legionovia zaatakowała prawą stroną boiska, a powstrzymujący rywali Bartosz Sobotka został faulowany.

5'
Strzał głową na bramkę Stali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak niedokładne. Grę wznowi Dawid Pietrzkiewicz.

4'
Szymon Jopek dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił włożył w to za dużo siły. Piłka minęła wszystkich w polu karnym Legionovii.

2'
Długie zagranie z głębi pola w kierunku Kacpra Śpiewaka, ale za mocne. Piłkę złapał bramkarz Legionovii.

1'
Arbiter dał znak i goście zaczęli to spotkanie!
***

O swoje trzecie zwycięstwo po restarcie rozgrywek zawalczą z zespołem, który w ostatnich tygodniach pokazał, że potrafi być groźny i urywać punkty teoretycznym faworytom to zwycięstw. 2:1 pokonał on lidera tabeli, Widzew Łódź, a 2:2 zremisował z wiceliderem GKS Katowice.

Teoretycznie te rezultaty nie powinny się były wydarzyć. Legionovia Legionowo podobnie jak Stal zajmuje miejsce w strefie spadkowej - jest o jeden stopień niżej, 17. Na swoim koncie po 26 spotkaniach ma jednak zaledwie 20 punktów, a od zielono-czarnych oddziela ją aż jedenaście oczek. Mimo tego po powrocie do gry po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa Legionovia przegrała tylko raz, 1:2 z Elaną Toruń. Wcześniej ograła jeszcze Górnika Polkowice 2:1, więc zdobyła siedem na 12 możliwych punktów.

Jednym z zawodników tego klubu jest Andrzej Trubeha. Piłkarz ten w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 występował w barwach Stali Stalowa Wola i zagrał dla niej łącznie 43 mecze, strzelił sześć goli i zanotował trzy asysty. To niezłe liczby jak na piłkarza, który częściej meldował się na boisku z ławki rezerwowych (22 razy), niż wychodził w pierwszej jedenastce (21 razy). Trubeha strzelił jednego z goli dla Legionovii w zremisowanym meczu z GKS Katowice.

W pierwszym meczu pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Legionovią Legionowo w tym sezonie padł rezultat 1:0 dla zielono-czarnych, a jedyną bramkę w tamtym spotkaniu w 89. jego minucie strzelił Piotr Witasik.

Poprzednie dwa mecze miały miejsce w sezonie 2017/2018. Stal najpierw wygrała 1:0 po golu Mateusza Stąporskiego w 87. minucie, a następnie 3:0. Dwa gole strzelił dla niej wspomniany Andrzej Trubeha (15, 82), a jednego Adrian Gębalski (30). Ostatnia porażka Stali z Legionovią miała miejsce w październiku 2016 roku. Wówczas uległa jej na wyjeździe 0:1, a jedynego gola strzelił Michał Płonka występujący obecnie w stalowowolskiej drużynie.

Teraz Stal będzie potrzebowała kolejnego triumfu nad tym przeciwnikiem. Po wygranej 3:0 ze Stalą Rzeszów podopieczni trenera Szymona Szydełki zbliżyli się do bezpiecznego miejsca w tabeli drugiej ligi na odległość zaledwie jednego punktu - właśnie tyle tracą do 14. w klasyfikacji ligowej Garbarni Kraków.

Dwa gole rzeszowianom strzelił Michał Fidziukiewicz. - Michał miał już parę sytuacji. Nie można powiedzieć, że go piłka nie szuka. On czasem za bardzo lubi pokombinować, chce zdobywać piękne gole. Przed meczem mówiliśmy mu: stój w świetle bramki, spadnie ci piłka i po prostu wtedy uderz celnie, a zdobędziesz bramkę – każdy z nas będzie się z tego cieszył – tak samo, jakby to był gol strzelony w okienko czy taki, po którym piłka zrobi trzy kozły i wleci. Może ta bramka nie była jakaś piękna, okazała, ale była sprytna. Bramkarz nie miał większych szans. Zdobyliśmy gola na 1:0, co w tej lidze bardzo często ustawia już przebieg spotkania - powiedział o swoim podopiecznym Szymon Szydełko, trener Stali Stalowa Wola, za pośrednictwem mediów klubowych.

Ogółem w czterech rozegranych po powrocie do rywalizacji ligowej meczach "Stalówka" zdobyła dokładnie tyle samo punktów, co jej sobotni rywal. Do wygranych derbów Podkarpacia ze Stalą Rzeszów dołożyła triumf 2:1 nad Górnikiem Łęczna, remis 2:2 z Olimpią Elbląg i porażkę 1:2 ze Skrą Częstochowa.

W sobotnie popołudnie w meczu ze Stalą Stalowa Wola po długim okresie oczekiwania będą mogli pomóc zielono-czarnym kibice. Decyzją polskiego rządu trybuny na stadionach w naszym kraju mogą bowiem od piątku 19 czerwca być zapełniane w 25% i klub ze Stalowej Woli postanowił wpuścić część karnetowiczów na swój świeżo wyremontowany stadion przy ulicy Hutniczej 15.

Ci, którym nie uda się obejrzeć tego meczu na żywo, będą mogli śledzić naszą relację live na stronie internetowej www.echodnia.eu/sport. Transmisję telewizyjną z tego spotkania przeprowadzi natomiast platforma tvcom.pl. Koszt jednej transmisji to 14 złotych.