Marcin Trzyna
Stal Rzeszów w swoim drugim sobotnim sparingu wygrała z Texom Sokołem Sieniawa 3:2. To był trzeci sparing Stali Rzeszów w 2021 roku - dla Sokoła zaś pierwszy.

W bramce Stali Rzeszów zagrał 18-letni Przemysław Pęksa, który późną jesienią został wypożyczony do Wólczanki. Znów w zespole Daniela Myśliwca wystąpił Grzegorz Goncerz. Popularny "Gonzo" zakończył mecz z asystą przy golu Dawida Olejarki na 1:0.

Ostatecznie Stal wygrała z Sokołem 3:2, debiut w biało-niebieskich barwach zanotował 16-letni Michał Musik.

Dla 3-ligowca z Sieniawy był to pierwszy sparing tej zimy. - Drużyna dobrze reagowała na boiskowe wydarzenia - oceniał na gorąco Ryszard Kuźma, trener Sokoła. - Pojawiały się pewne mankamenty w grze, ale dopiero się rozkręcamy - dodawał doświadczony coach.

W zespole z Sieniawy zagrało trzech piłkarzy testowanych. Jeden z nich strzelił gola. Pozostałych dwóch to Jakub Więcek i Dawid Celmer.

Stal Rzeszów - Texom Sokół Sieniawa 3:2 (2:0)

Bramki: Olejarka, Mustafaev, Góra - testowany, Majda.

W meczu sparingowym, Radomiak Radom pokonał 3:1 Stal Rzeszów. Bramki: Mateusz Radecki 11, 37, Mateusz Bodzioch 68 karny - samobójcza 72 (Mateusz Bodzioch)Radomiak Radom (I połowa): Jan Szpaderski - Patryk Wołczyński, Łukasz Wiech, Maciej Świdzikowski, Adam Banasiak - Morimakan Diané, Athanasios Scheidt, Meik Karwot, Mateusz Radecki, Miłosz Kozak - Karol Podliński.Radomiak (II połowa): Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Łukasz Wiech, Mateusz Bodzioch, Artur Bogusz - Dominik Sokół, Michał Kaput, Dominik Stępień, Damian Gąska, Dominik Banach - Marcel Szymański (70 Kacper Pankowski).Stal: Wiktor Kaczorowski (80 Radosław Dąbrowski) - Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Jarosław Fojut, Piotr Głowacki, Damian Michalik, Bartosz Wolski, Błażej Szczepanek (58 Dominik Marczuk), Rafał Maciejewski (58 Piotr Łazarz), Wiktor Kłos (58 Jakub Szczypek), Mariusz Sławek. Od 60. minuty grali także: Błażej Szczepanek, Rafał Maciejewski.Radomiak wygrał pierwszy swój mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Stal jednak w Radomiu, mimo porażki pokazała się w dobrej strony, szczególnie w pierwszej połowie. Na przeszkodzie, do zdobycia bramki stanął testowany bramkarz Radomiaka, Jan Szpaderski (ostatnio Miedź Legnica). Podopieczni trenera Dariusza Banasika szybko objęli prowadzenie, po zagraniu Miłosza Kozaka, bramkarza Stali strzałem głową pokonał Mateusz Radecki. Na 2:0 podwyższył także Mateusz Radecki, po zagraniu piłki przez Adama Banasiaka. Na 3:0 podwyższył z rzutu karnego, Mateusz Bodzioch. Jedenastkę sędzia podyktował za faul na Dominiku Sokole. W Radomiaku z różnych przyczyn nie zagrali, Leandro Rossi, Karol Angielski, Mateusz Cichocki (drobne urazy), Mateusz Lewandowski (w trakcie rozwiązywania kontraktu), Mateusz Kochalski, Mateusz Kryczka (bramkarze, dostali wolne).- Na zakończenie tego mikrocyklu graliśmy z przeciwnikiem bardzo wymagającym. Wynik na pewno cieszy, ale uważam, że za mało utrzymywaliśmy się przy piłce. Za mało było w naszym wykonaniu gry, o której mówiliśmy sobie w szatni. Momentami przeciwnik dominował nad nami, jeżeli chodzi o posiadanie piłki. Zagraliśmy na dwie jedenastki. Pokazali się testowani bramkarze, pokazali się młodzi piłkarze z Akademii Radomiaka. Kilku podstawowych piłkarzy nie zagrało. W najbliższą środę zagramy dwa sparingi z Motorem Lublin i Orlętami Radzyń Podlaski. W Motorem zagramy mocniejszym składem, takim jak może zagramy w meczu Pucharu Polski z Lechem Poznań. W przyszłym tygodniu powinni też pokazać się nowi piłkarze - mówił po meczu Dariusz Banasik, trener Radomiaka. Zobacz zdjęcia z tego meczu>>>

Radomiak Radom pokonał 3:1 Stal Rzeszów w meczu kontrolnym (ZDJĘCIA)