Damian Wiśniewski
Tomasz Ryzner
Siarka po raz drugi w tym sezonie przegrała z Chełmianką 0:1
Siarka po raz drugi w tym sezonie przegrała z Chełmianką 0:1 Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg przegrała z Chełmianką Chełm na wyjeździe w meczu 31. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi.

Chełmianka Chełm - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)
Bramka:
Patryk Czułowski 87.
Chełmianka: Długosz – Mazurek, Budzyński, Kanarek, Wiatrak – Brzozowski, Piekarski, Bonin, Dziubiński (90. Bednara) – Skoczylas (74. Czułowski), Kahsay (82. Myśliwiecki). Trener Tomasz Złomańczuk.
Siarka: Kowal – Bierzało, Stefanik, Józefiak, Kwaśniewski – Tyl, Kaliniec (78. Rogala), Sulkowski, Jacenko (53. Janeczko) – Agudo (75. Mróz), Adamek.

Tarnobrzeżanie podeszli do tego spotkania z nadzieją na kolejną skuteczną obronę pozycji lidera tabeli. Z jej przeciwnikiem, Chełmianką Chełm, już raz jednak w tym sezonie przegrała - w rundzie jesiennej na własnym boisku uległa mu 0:1.

Sam mecz wielkim widowiskiem nie był, ale w pierwszej połowie lepiej prezentowali się piłkarze z Tarnobrzegu, którzy kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwalali rywalom na stwarzanie groźnych sytuacji.

Po przerwie gra się wyrównała, a gospodarze zaczynali sobie coraz odważniej poczynać. W 50. minucie strzału z woleja spróbował Dziubiński. Po chwili z dystansu celował Piekarski, ale został zablokowany. Siarka mogła pokusić się o trafienie w 80. minucie, gdy wyszła z kontrą. Dobrą zmianę dał Mateusz Janeczko, który centrował ze skrzydła na długi słupek. Piekarski znalazł się w opałach, ale nogą wybił piłkę poza linię końcową boiska.

Kilka chwil później Janeczko znów się pokazał, poszedł na przebój, padł w polu karnym gospodarzy, domagał się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia miał inny pogląd na sprawę. W rewanżu szarżował Paweł Myśliwiecki. Na koniec wyłożył piłkę przed pole karne do Piekarskiego, ale ten huknął panu Bogu w okno.

Na parę minut przed końcem spotkania Patryk Czułowski przedarł się pod pole karne, wymienił podania z kolegą i za moment uderzył po ziemi przy słupku. Maciej Kowal nie sięgnął piłki.

Po opisanym wyżej golu Czułowskiego trochę się na murawie jeszcze podziało. W kolejnej akcji strzelec bramki wślizgiem zagrał do Myśliwieckiego, ten starał się zaliczyć asystę, ale podawał minimalnie niecelne.

W doliczonym czasie gry gospodarze mieli okazję, by zamknąć mecz za sprawą Jakuba Bednary, który strzelił jednak nad bramką. Siarkowcy mogli uratować punkt. Paweł Mróz uderzał głową, jednak piłka poleciała prosto do Jakuba Długosza i druga w sezonie porażka tarnobrzeżan z Chełmianką stała się faktem.

Dla Siarki był to drugi z czterech meczów z rywalami z ligowej czołówki. W poprzedniej kolejce pokonała 2:0 Podhale Nowy Targ, a w następnych dwóch zagra kolejno z: ŁKS Probudex Łagów (u siebie) i Cracovią II (na wyjeździe).

Kluczowy w kontekście awansu może być mecz z ŁKS, ponieważ jeśli w niedzielę zespół ten pokona Orlęta Radzyń Podlaski, to zrówna się punktami z tarnobrzeżanami.