3 liga. Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 2:3! Siarka awansowała do drugiej ligi (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W meczu 33. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg wygrała 3:2 na wyjeździe z Cracovią II i zapewniła sobie awans do drugiej ligi.

Cracovia II – Siarka Tarnobrzeg 2:3 (2:1)
Bramki:
Michał Stachera 26, Krzysztof Bociek 45 - Krzysztof Zawiślak 8, Szymon Kaliniec 51, Paweł Mróz 84.
Żółte kartki: Zawiślak, Tyl, Rogala, Kaliniec.
Cracovia II: Wilk – Stachera, Pieńczak, Ziemnik, Urban – Nowicki (81 J. Mróz), Ożóg (76 Krystian Bociek), Kanach, Jodłowski, Wiśniewski - Krzysztof Bociek (71 Bała).
Siarka: Kowal – Stefanik, Duda, Józefiak – Tyl (61 P. Mróz), Sulkowski, Kaliniec, Kwaśniewski – Martinez (61 Rogala), Zawiślak (67 Yatsenko), Adamek (90+4 Bieniarz).
Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy).
Widzów: 100.

Spotkanie doskonale zaczęło się dla drużyny z Tarnobrzega, która już w ósmej minucie gry objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę do bramki gospodarzy wpakował Krzysztof Zawiślak.

W miarę trwania pierwszej części spotkania mecz albo się wyrównywał, albo przewagę w nim osiągali piłkarze z Krakowa. W 26. minucie gry wyrównującym trafieniem popisał się Michał Stachera, a tuż przed przerwą gola na 2:1 dla gospodarzy strzelił Krzysztof Bociek.

Obie drużyny miały po jeszcze jednej doskonałej okazji do zdobycia bramki. W pewnym momencie pierwszej połowy Maciej Kowal zbił jednak piłkę na poprzeczkę po strzale z dystansu, a Kamil Adamek trafił w słupek bramki gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Na drugą połowę Siarka wyszła zdeterminowana, by jak najszybciej wyrównać. Udało się jej to już sześć minut po wznowieniu gry, kiedy sprytnym strzałem goalkeepera zaskoczył Szymon Kaliniec.

Później, około 65. minuty gry, arbiter podyktował słuszny rzut karny po faulu bramkarza Cracovii na Kamilu Adamku. Piłkę na jedenastym metrze ustawił już wprowadzony z ławki rezerwowych Oleksandr Yatsenko, ale sędzia meczu po kilku minutach i konsultacji z arbitrem bocznym wycofał się ze swojej decyzji i odwołał rzut karny.

Ostatecznie Siarka i tak jednak zdołała zwyciężyć, ponieważ w 84. minucie gry po dośrodkowaniu Piotra Kwaśniewskiego piłkę do bramki wpakował Paweł Mróz.

Ta wygrana zapewniła tarnobrzeżanom awans do drugiej ligi mimo tego, że do końca sezonu pozostała jeszcze jedna kolejka.