3. liga dolnośląsko-lubuska. Kolejka bez niespodzianek, najsilniejsi nie zawiedli

Kamil Ptaszkiewicz
Górnik Wałbrzych jest na szczycie tabeli 3. ligi
Górnik Wałbrzych jest na szczycie tabeli 3. ligi Barbara Kubica/Polska Press
Miniony weekend przyniósł nam osiem spotkań, które odbyły się w ramach 12. kolejki. Śmiało można powiedzieć, że seria ta była najbardziej spokojną w tym sezonie. Nie doszło do wielkich pogromów, a faworyci pewnie wygrali swoje spotkania.

Najwięcej bramek padło w spotkaniu KP Brzeg Dolny - Formacja Port 2000 Mostki. Goście w 75. minucie mieli już dwie bramki różnicy i wydawało się, że pewnie wygrają to spotkanie, ale w 86. minucie Karol Wojtyło zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. Na cztery minuty przed końcem na tablicy wyników widniał wynik 2:3 i zawodnicy Brzegu Dolnego mogli to spotkanie jeszcze zremisować, ale nie wykorzystywali swoich szans i trzy punkty zabrali goście.

To była zdecydowanie kolejka faworytów. Rezerwy legnickiej Miedzi, wrocławskiego Śląska, Ślęza Wrocław, a także Górnik Wałbrzych wygrały swoje spotkania i powiększyły swój dorobek punktowy. Teoretycznie najtrudniejszy orzech do zgryzienia miał Górnik, który podejmował KS Polkowice na ich własnym stadionie. Przyjezdni z Wałbrzycha pokazali jednak, że są w świetnej formie i odnieśli przekonywujące zwycięstwo.

Spotkanie Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Foto-Higiena Gać zostało przeniesione na 21 października z powodu meczu towarzyskiego Foto-Higiena - Górnik Zabrze.