3. liga dolnośląsko-lubuska. Miedź wygrywa rzutem na taśmę, Mostki w czołówce

Kamil Ptaszkiewicz
Górnik Wałbrzych pozostaje liderem 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej
Górnik Wałbrzych pozostaje liderem 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej Patryk Trybulec / Polska Press Grupa
W sobotę (30 października) odbyły się wszystkie spotkania 15. kolejki 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Najbardziej emocjonującym, a zarazem najciekawszym spotkaniem 15. kolejki był pojedynek w podgorzowskim Karninie, gdzie tamtejszy Piast podejmował rezerwy Miedzi Legnica. Drużyna gospodarzy nie raz udowadniała, że potrafi stawiać opór mocniejszym rywalom i zdobywać punkty w takich spotkaniach. Przykładem może być chociażby rozgromienie Stilonu Gorzów (4:0) czy remis ze Ślęzą Wrocław. Sobotni mecz przyniósł nam bardzo wiele emocji. Do 83. minuty na tablicy wyników było 2:1 dla Piasta. Minutę później Tomasz Wojciechowski zdołał wyrównać i mieliśmy remis. Obie drużyny nie odpuszczały i w końcówce dawały z siebie maksimum, ale to zawodnicy Miedzi wyszli zwycięsko z tej batalii. W 90. minucie Bartosz Światły umieścił piłkę w siatce, a "Miedziowi" mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów na bardzo trudnym terenie.

Formacja Port 2000 Mostki wygrała u siebie z Polonią Stal Świdnica i dopisała kolejne trzy punkty do swojego dorobku. Zawodnicy Rafała Wojewódka w ostatnich 10 spotkaniach zanotowali na swoim koncie tylko jedną porażkę (w 14. kolejce ze Stilonem Gorzów). Utrzymywanie tak dobrej formy pozwoliło tej drużynie usadowić się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.