3 liga. Górnik Łęczna był od Stali Stalowa Wola lepszy

Damian Wiśniewski
Szymon Jopek (na biało) i jego koledzy przegrali 0:3
Szymon Jopek (na biało) i jego koledzy przegrali 0:3 Wojciech Szubartowski / Kurier Lubelski
W spotkaniu dwóch zielono-czarnych (taki przydomek mają jedni i drudzy) zespołów Górnik Łęczna z Fortuna 1Ligi zdecydowanie ograł trzecioligową Stal Stalową Wolę. Zrewanżował się jej tym samym za spotkanie z poprzedniego sezonu drugiej ligi.

Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0)
Bramki:
Bartosz Śpiączka 39, 65, Sergiy Krykun 57.
Górnik (I połowa): Gostomski - Orłowski, Baranowski, Pajnowski, Leandro - Goliński, Cierpka, Kalinkowski, Stasiak - Śpiączka, Wojciechowski
Górnik (II połowa): Kostrzewski - Matei, Midzierski, Pajnowski (Duda), Rozmus - Kukułowicz (Tkacz), Tymosiak, Stromecki, Krykun - Śpiączka (Jagiełło), Banaszak.
Stal: Siudak – Zięba, Pietrzyk, Khorolskyi, Drobot – Szifer, Conde, Jopek, Mistrzyk, Mroziński, Płonka
Zagrali również: K.Moskal, Stępniowski, Hudzik, Wojtak, Waszkiewicz, Tłuczek, Hascak, zawodnik testowany.

W poprzednim sezonie obie drużyny rywalizowały jeszcze ze sobą w rozgrywkach drugoligowych. W pierwszym ich meczu Stal, w roli gospodarza, przegrała 1:3. W rewanżu to ona z kolei była górą i zwyciężyła 2:1. Po zakończeniu rozgrywek spadła jednak do trzeciej ligi, a Górnik awansował na zaplecze PKO BP Ekstraklasy.

W rozgrywanym podczas wczesnego niedzielnego popołudnia lepsza była jednak ekipa z województwa lubelskiego. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dał jej Bartosz Śpiączka, a w drugiej połowie strzelił on kolejnego gola. W ustaleniu wyniku na 3:0 pomógł Sergiy Krykun, były zawodnik między innymi Resovii Rzeszów.

Dzień wcześniej, w sobotę, Stal Stalowa Wola dokonała natomiast kolejnego transferu w trakcie zimowej przerwy w sezonie. Do klubu trafił Słowak, David Hascak, który występuje nominalnie na pozycji ofensywnego pomocnika. Ma 22 lata i ostatnio reprezentował barwy LZS Starowice Dolne, klubu z opolskiej czwartej ligi - podczas rundy jesiennej trwającego sezonu zdobył 17 bramek. Oprócz tego grał w klubach słowackiej pierwszej i drugiej ligi.