3 liga. Grająca w eksperymentalnym składzie Korona II Kielce przegrała z Podhalem Nowy Targ 0:3

Dorota Kułaga
Korona II Kielce przegrała w trzecioligowym meczu z Podhalem Nowy Targ 0:3.
Korona II Kielce przegrała w trzecioligowym meczu z Podhalem Nowy Targ 0:3. Fot. Dorota Kułaga
Odmłodzona i grająca w eksperymentalnym składzie Korona II Kielce przegrała na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 0:3.

Podhale Nowy Targ - Korona II Kielce 3:0 (2:0)
Bramki: Damian Lepiarz 26, Michał Nawrot 38, 55.
Podhale: Styrczula – Smoleń, Lewiński, Wajsak, Potoniec (65. Gill) – Mizia (57. Tonia), Mianowany (80. Janiczak), Dynarek, Molis, Nawrot (57. Grunt)– Lepiarz (80. Burnat).
Korona II: Sandach 5 – Malec 4, Kośmicki 5, Bujak 4 (67. Płocica 2), Więckowski 5 (60. Przybysławski 3) – Słabosz 6, Cukrowski 4, Strzeboński 3 (60. Majewski 3), Dziubek 4, R. Turek 4 (74. Kralka nie klas.) – D. Lisowski 5 (74. Grabarczyk nie klas.).
Żółte kartki: Wajsak, Mizia, Mianowany, Nawrot - Słabosz, D. Lisowski.

- W pierwszej połowie przed utratą bramki graliśmy dobrze, ale pierwsza akcja przeciwnika zakończyła się strzeleniem gola. W pierwszej połowie Podhale przeprowadziło dwie akcje i zdobyło dwie bramki - mówił nam Sławomir Grzesik, trener Korony II.
-Do przerwy graliśmy w miarę dobrze, mimo że przegrywaliśmy, ale dało się zauważyć to, że występujemy w całkiem nowym składzie. Dużo było debiutów, choćby Strzebońskiego, Majewskiego, Płocicy, Kralki, w pierwszym składzie po raz pierwszy grał Radek Turek. Mieliśmy taką a nie inną sytuację kadrową, musieliśmy wziąć bardzo młodych zawodników. Po przewie grało 4 zawodników z rocznika 2004 i było widoczne, że nie trenują ze sobą. Zapłaciliśmy bardzo duże frycowe w trzeciej lidze. Z drużyny z poprzedniego sezonu wystąpili tylko Dziubek i Więckowski. Nasz lider Piotrek Lisowski rozchorował się, Piróg, Sowiński, Prętnik, Długosz są w kadrze pierwszej drużyny, a Kaczmarski jest na kadrze - dodał trener Sławomir Grzesik.
Dodajmy, że w zespole Podhala od 65 minuty grał Anglik Johnny Spike Gill, były zawodnik Korony.