Wiktor Gumiński
Jakub Czajkowski zdobył jedną z bramek dla Stali.
Jakub Czajkowski zdobył jedną z bramek dla Stali. Wiktor Gumiński
Niesamowite spotkanie na inaugurację rundy wiosennej zafundowali swoim kibicom piłkarze 3-ligowej Stali Brzeg. Po pełnym zwrotów akcji meczu, ostatecznie wygrali na wyjeździe z rezerwami Chrobrego Głogów 5:4.

Brzeżanie przystępowali do tego starcia jako ostatni zespół w tabeli grupy 3. I początek spotkania zdecydowanie nie zwiastował tego, że po końcowym gwizdku zmienią swoje położenie (finalnie podskoczyli na 17. miejsce). Po 20 minutach rywalizacji było już bowiem 2:0 dla Chrobrego II, któremu taką zaliczkę zapewniły trafienia Patryka Muchy i Mateusza Ozimka.

Na te bramki brzeżanie zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Uczynili to raz, w 39. minucie, za sprawą najbardziej aktywnego w ich szeregach duetu Bostan Amani - Dominik Bronisławski. Ten pierwszy był wtedy faulowany w polu karnym, a drugi zamienił „jedenastkę” na gola.

Tuż po przerwie znów jednak cieszył się zespół z Głogowa, kiedy w 47. minucie do siatki trafił Adrian Marciniak.

I to jednak nie załamało piłkarzy Stali, którzy szybko odpowiedzieli kontaktowym golem Jakuba Czajkowskiego, a w 65. minucie cieszyli się z wyrównania. Karnego znów wykorzystał wówczas Bronisławski.

Kwadrans później Marciniak dał co prawda rezerwom Chrobrego prowadzenie 4:3, ale w 88. minucie na 4:4 trafił Marcin Wdowiak, a już w doliczonym czasie gry trzy punkty zapewnił brzeskiej ekipie Maksymilian Podgórski.

Chrobry II Głogów – Stal Brzeg 4:5 (2:1)
Bramki: 1:0 Mucha - 7. (karny), 2:0 Ozimek - 20., 2:1 Bronisławski - 39. (karny), 3:1 Marciniak - 47., 3:2 Czajkowski - 53., 3:3 Bronisławski - 65. (karny), 4:3 Marciniak - 80., 4:4 Wdowiak - 88., 4:5 Podgórski - 90 +3.
Stal: Brzozowski – Maj, Kulejewski, Wdowiak, Ślesicki (46. Bąk) - Czajkowski, Piontek (70. Podgórski), Sypek (46. Szela), Bronisławski, Ochwat (46. Morys) - Amani (70.Celuch).
Żółte kartki (Stal): Czajkowski, Amani, Kulejewski, Podgórski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0