3 liga (grupa 3). Wygrane MKS-u Kluczbork i Stali Brzeg, remis Polonii Nysa

Wiktor Gumiński
MKS Kluczbork i Stal Brzeg cieszyły się w 30. kolejce ze zwycięstwa. Na spokojną końcówkę sezonu może liczyć jednak tylko pierwsza z wymienionych drużyn. Paweł Sładek
Po trzy punkty dopisały do swojego konta w 30. kolejce 3 ligi (grupa 3) MKS Kluczbork i Stal Brzeg. O krok od tego była też Polonia Nysa, ale ...

... po raz kolejny w tym sezonie nysanie stracili większą zdobycz punktową w ostatnich minutach meczu. A właściwie to nawet sekundach, bo Lechia Zielona Góra wyrównującego gola na 1:1 zdobyła dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Wcześniej Polonia prowadziła niemal przez całe spotkanie, a dokładnie od 13. minuty, kiedy to piłkę do swojej bramki posłał Konrad Sitko. Zważywszy na to, ale przede wszystkim na fakt, że zespół z Nysy wciąż jest poważnie zagrożony degradacją do BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej zdobył on więc nie aż, a zaledwie punkt. Gdyby sezon zakończył się teraz, Polonia by spadła, ponieważ w strefie spadkowej eWinner 2 Ligi znajdują się teraz Śląsk II Wrocław i Górnik Polkowice. A przy takim układzie, szeregi 3 ligi (grupy 3) opuści aż pięć ostatnich ekip.

Daleka od zapewnienia sobie dalszego 3-ligowego bytu jest nadal również Stal Brzeg. Po 30. serii gier jej piłkarze mieli jednak dobre humory, ponieważ wygrali u siebie 3:2 z Pniówkiem Pawłowice. Potyczka ta miała różne fazy. Pierwszego gola zdobyli w 13. minucie brzeżanie, ale niedługo po przerwie, dokładnie w 53. minucie, było już 2:1 dla Pniówka. To jednak nie podcięło skrzydeł graczom Stali, którzy szybko zerwali się do odrabiania strat i między 62. a 68. minutą zapewnili sobie zdobycie niezwykle istotnych trzech punktów.

Po pełną pulę sięgnął też mogący już raczej spać spokojnie MKS Kluczbork. Domowa wygrana nad ostatnią w tabeli Miedzią II Legnica wcale jednak nie przyszła mu łatwo. Kluczborczanie musieli odrabiać straty, po tym, jak w 55. minucie rzut karny wykorzystał Michał Pojasek. Wyrównać udało im się w 79. minucie za sprawą Wiktora Nahrebeckiego, ale zwycięskiego gola zdobyli tuż przed końcowym gwizdkiem. O ich triumfie w doliczonym czasie gry przesądził Marcin Przybylski, skutecznie uderzając z 11 metrów.

Stal Brzeg – Pniówek Pawłowice 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Bronisławski – 13. (karny), 1:1 Szatkowski – 45., 1:2 Szatkowski – 53., 2:2 Czajkowski – 62., 3:2 Morys – 68.
Stal: Firek – Kuriata (54. Dychus), Wdowiak, Maj, Ślesicki (80. Ochwat) - Kulejewski, Czajkowski, Morys (85. Sypek), Podgórski (85. Niemczyk), Bronisławski - Celuch (54. Amani).
Żółte kartki (Stal): Ślesicki, Kulejewski, Kuriata, Dychus.

MKS Kluczbork – Miedź II Legnica 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Pojasek – 55. (karny), 1:1 Nahrebecki – 79., 2:1 Przybylski – 90+3. (karny).
MKS: Szpaderski – Błędowski (72. Moś), Chmielowiec, Błaszkiewicz, D. Lewandowski – Napora, Płonka, Nahrebecki, Przybylski, Włodarczyk – Jaworski (46. Zawada).
Żółte kartki (MKS): Błędowski, Moś.

Lechia Zielona Góra – Polonia Nysa 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Sitko – 13. (sam.), 1:1 Kołodenny – 90+2.
Polonia: Marciniak – Leończyk, Redek, Kudra, Sasin – Trochanowski (75. Kwon), Perkowski (90. Demyanenko), Rakoczy, Hreben (75. Zimon), Dudek (46. Sikora) – Pisula.
Żółta kartka (Polonia): Perkowski.