Łukasz Pado
Łukasz Pado
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg po serii trzech meczów bez wygranej pokonali u siebie Cracovię II i wrócili na pozycję lidera 3 ligi, grupy 4. Mecz na szczycie budził duże emocje nie tylko w Tarnobrzegu, ale właśnie na to spotkanie zwrócone były oczy, chyba w całej lidze.

Porażka Cracovii II sprawia bowiem, że sytuacja w czołówce stała się jeszcze ciekawsza, a lidera od szóstego w tabeli ŁKS-u Łagów dzieli zaledwie cztery punkty.

W niedzielę, 7 listopada na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu miejscowa trzecioligowa Siarka zmierzyła się z rezerwami Cracovii Kraków. Na boisku nie brakowało emocji, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Siarki 1:0 po golu zdobytym przez Pawła Mroza. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II Kraków 1:0 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Gospodarze od początku spotkania starali się narzucić swoje warunki. To Siarka była w ofensywie i starała się stwarzać okazje bramkowe. Brakowało jednak celności podań w ostatniej fazie. Na bramkę jednak nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę strącił Kacper Józefiak, a piłkę do bramki przewrotką wpakował Paweł Mróz.
Po tej sytuacji Siarka nieco ostudziła swoje poczynania w ofensywie, oddając inicjatywę gościom. Cracovia nie miała jednak zbyt wielu okazji do wyrównania. Groźnie z wolnego strzelał w 42. minucie Michał Wiśniewski, ale znakomitą paradą popisał się Maciej Kowal.

W drugiej połowie kibice oglądali głównie walkę w środku pola. Dwa strzały na bramkę Siarki oddali goście, ale czy krakowianie uderzali z daleka, czy z bliska świetnie piłki odbijał tarnobrzeski bramkarz.

Gospodarze mogli sobie zapewnić względny spokój już w 67. minucie. Mateusz Pańczak faulował w polu karnym Cracovii Pawła Mroza, a sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Marcin Stefanik nie stanął jednak na wysokości zadania. Jego strzał z 11 metrów odbił , ale jego strzał i dobitkę bramkarz Adam Wilk, który poradził sobie również z dobitką. Kilka chwil później Mróz ponownie mógł pokonać Wilka, lecz nieznacznie się pomylił. W bramkę nie trafił też w doskonałej sytuacji Mateusz Janeczko.

W niedzielnym meczu piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała rezerwy Cracovii 1:0.Kibicowałeś na tym meczu? Zobacz zdjęcia trybun w galerii.

Kibicowałeś Siarce na meczu z Cracovią II? Poszukaj siebie n...

Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Mróz 16

Siarka: Kowal – Mróz (73 Pietryga), Stańczyk (72 Dapollonio), Sułkowski, Bierzało – Tyl, Jacenko, Stefanik, Józefiak, Rogala – Martinez (78 Janeczko). Trener Sławomir Majak.

Cracovia II: Wilk – Stachera, Pieńczak, Ziemnik (70 Góralczyk), Zaucha - Pik (83 Malisz), Supryn (70 Nowicki), Ożog (70 Bociek), Kanach, Wiśniewski – Rubio (90 Bała). Trener Piotr Giza.

Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa). Żółte kartki: Mróz, Stefanik, Józefiak, Bałdyga – Wilk, Rubio. Widzów: 300.