3 liga grupa IV. Wólczanka Wólka Pełkińska wyszarpała punkt w Tomaszowie

Michał Czajka
Artur Bżdżoła
Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska nie poddali się po pierwszej połowie i zostali nagrodzeni.

Mecz w Tomaszowie Lubelskim był dla Wólczanki okazją na pierwszą wygraną w tym sezonie, bo Tomasovia też radzi sobie, jak na razie, niezbyt szczególnie. Wprawdzie zgromadziła trochę więcej punktów niż ekipa trenera Marcina Wołowca, ale na pewno był to rywal w zasięgu drużyny z Podkarpacia.

Już jednak pierwsza połowa pokazała, że o wygraną (a może i o jakiekolwiek punkty) będzie znowu bardzo ciężko... W 19. minucie na prowadzenie miejscowych wyprowadził Damian Szuta. To nie było koniec ciosów, które w pierwszych 45 minutach zadał zespół gospodarzy. 16 minut po bramce Szuty do siatki bramki strzeżonej przez Dutkę trafił Patryk Słotwiński.

Więcej bramek w pierwszej połowie już nie padło, a więc miejscowi byli w bardzo dobrej sytuacji, by wygrać niedzielne spotkanie.

Jednak piłkarze z Wólki Pełkińskiej ani myśleli się poddawać i w drugiej części gry to oni zaczęli robić swoje. W 60. minucie meczu kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Podstolak, ale na tym podopieczni trenera Wołowca nie poprzestali. 12 minut później wyrównującego gola zdobył Lorek. Na tym strzelanie się zakończyło i mecz zakończył się podziałem punktów.

- Na początku meczu mogliśmy objąć prowadzenie, ale brakowało skuteczności - przyznał Mariusz Olejarka, prezes Wólczanki. - Potem straciliśmy dwa gole po juniorskich błędach. Trener Wołowiec dokonał szybko bardzo dobrych zmian i drużyna chciała jeszcze ten mecz wygrać. Udało się zremisować i musimy ten punkt szanować - dodał.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 D. Szuta 19, 2:0 Słotwiński 35, 1:2 Podstolak 60-karny, 2:2 Lorek 72.

Tomasovia: Bartoszyk - Chodziutko, Chmura, Słotwiński, J. Szuta, Dorosz, Skiba, Zozulia, Kucko, Pleskacz, D. Szuta. Trener Paweł Babiarz.

Wólczanka: Dutka - Wach, Marushka (55 Markiewicz ż), Pawłowski (39 Skrzyniak), Łazarz, Kyciński (39 Lorek), Podstolak ż, Baran (39 Soboń), Kowal, Czop ż (68 Dusiło), Pietluch. Trener Marcin Wołowiec.