Dorota Kułaga
Rafał Mamla, bramkarz Korony II Kielce, był bohaterem meczu z Wieczystą Kraków. Obronił dwa rzuty karne. Kamil Bielaszewski
W emocjonującym i pełnym kontrowersji meczu 3. ligi Korona II Kielce przegrała z Wieczystą Kraków 0:1.

Kontrowersje, czerwona kartka, dwa karne obronione przez Mamlę!

Korona II Kielce - Wieczysta Kraków 0:1 (0:1)
Bramka:
Radosław Majewski 6.
Korona II: Mamla - Zwoźny (88 Bielka), Kiercz, Seweryś, D. Lisowski - Konstantyn (65 Shinonaga), Więckowski, P. Lisowski (71 Strzeboński), Turek, Nojszewski (46 Mucha) - Szulc (46 Rybus).
Wieczysta: Krawczyk - Faworow, Kołodziej, Hoyo-Kowalski, Kumah (43 Frańczak) - Torres (81 Bąk), Pietras, Moulin, Majewski, Mak - Hebel.
Sędziował: Michał Wasil (Lublin).
Żółte kartki: Więckowski dwie, Szulc, D. Lisowski - Moulin, Majewski, Frańczak, Faworow.
Czerwona kartka: Więckowski (Korona II, 37 minuta).

Emocji, ale również kontrowersji w tym spotkaniu nie brakowało. Wieczysta w 6 minucie objęła prowadzenie - Mak zacentrował do Hebla, ten głową zagrał przed bramkę, a Majewski na 4. metrze uprzedził bramkarza i strzałem z woleja pokonał Rafała Mamlę. W 22. minucie Hebla w polu karnym zatrzymał Turek, zdaniem sędziego zrobił to nieprzepisowo i goście wykonywali rzut karny. Świetnie spisał się Rafał Mamla, który obronił karnego wykonywanego przez Maka. Później bramkarz Korony II jeszcze kilka razy ratował swój zespół od utraty gola, wygrywając między innymi pojedynek sam na sam z Radosławem Majewskim. Tuż przed końcem spotkania sędzia ponownie podyktował rzut karny dla Wieczystej, dopatrując się faulu Dawida Lisowskiego na Bąku. Do piłki podszedł Majewski, ale ponownie góra był Rafał Mamla, bohater kieleckiego zespołu.

Korona II kończyła ten mecz w dziesiątkę - w 37. minucie czerwoną kartkę (za dwie żółte) dostał Dawid Więckowski. Kielecki zespół też zagrażał bramce Wieczystej, ale zabrakło precyzji i trzy punkty wywalczyli goście.