mtr, Marcin Radzimowski
Derbowe starcie pomiędzy Wisłą Sandomierz i Siarką Tarnobrzeg zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z miasta "Ojca Mateusza". Tym samym Wisła zrewanżowała się ekipie z Podkarpacia za porażkę z 1. kolejki obecnego sezonu.
Napastnik Siarki Tarnobrzeg zdobył 16 goli

Przedłużona runda jesienna IV grupy 3. ligi dobiegła końca. ...

Pierwsza odsłona gry należała do gospodarzy, którzy trzy razy zagrozili bramce „Siarkowców”.

Spore zagrożenie stwarzał Jarosław Piątkowski (w latach 1999-2004 i 2012-2013 zawodnik Siarki). Po dośrodkowaniach 37-latka precyzyjnie główkowali piłkarze pochodzący z Podkarpacia: Jakub Konefał (w przeszłości Stal Rzeszów, Resovia czy JKS Jarosław) oraz Mirosław Kmiotek, który przygodę z piłką rozpoczynał w Pogórzu Dubiecko, a następnie grał w Resovii i Wisłoce Dębica. Na posterumku stawali jednak Mateusz Wawrylak i Hieronim Zoch. Tuż przed przerwą Siarkę po rzucie rożnym uratował słupek, a dobitkę zmarnował Piątkowski.

Wisła objęła prowadzenie w drugiej połowie. Wybiła 67. minuta gry, gdy Krzysztof Zawiślak przymierzył z 16. metrów i piłka zatrzepotała w siatce. Na 2:0 podwyższył Dariusz Brągiel po asyście Zawiślaka.

Drużynę z Tarnobrzega „załatwili” więc piłkarze z Podkarpacia, bowiem Zawiślak urodził się w Rzeszowie, a Brągiel w Jaśle.

- Niestety, ale koniec rundy jest słaby w naszym wykonaniu. Przegraliśmy ostatni mecz, który na pewno rzutuje na obraz całej rundy. Wisła wygrała wolą walki i determinacją. W końcówce pierwszej połowy nie mogliśmy wręcz wybić piłki z naszego pola karnego - mówił po meczu Grzegorz Opaliński.

Coach Siarki nie jest zadowolony z obecnej sytuacji klubu, o czym poinformował na konferencji prasowej.

- Rozczarowania są w stosunku do wszystkich. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność. Ja przede wszystkim, zawodnicy w następnej kolejności. Nie chcę się tłumaczyć, że budowa drużyny to proces, ale rozegraliśmy 18 meczów i po prostu tych punktów powinno być więcej. Musimy zadać sobie pytanie, w którą stronę mamy pójść.

Wisła Sandomierz – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Zawiślak 67, 2:0 Brągiel 84.

Wisła: Pietras – Wojsa, Konefał, Wojcinowicz ż, Chorab (60 Franczak), Brągiel (89 Charszla), Siedlecki (68 Jeziorski), Tyl ż, Kmiotek ż, Piątkowski ż (90 Kuśmierczyk), Zawiślak (90 Tenderenda). Trener Rafał Wójcik.

Siarka: Zoch 6 – Głaz 5, Jozefiak ż 5, Wawrylak 6, Sulkowski 5, Lenartowski 5, Wiktor 5 (77 D'Apollonio), Janeczko ż 5, Mróz 5, Kargulewicz 5, Ropski 5. Trener Grzegorz Opaliński ż.

Sędziował Pachołek (Lubaczów). Widzów 350.

Przyjrzeliśmy się popularności podkarpackich klubów piłkarskich w mediach społecznościowych. Pod uwagę wzięliśmy oficjalne i aktywne konta klubów na Facebooku (stan polubień na 15.11.2019). Niektóre wyniki mogą zaskakiwać.

TOP 10 najpopularniejszych klubów piłkarskich na Podkarpaciu...