3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał Stal Kraśnik w zaległym meczu

Damian Wiśniewski
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (na pomarańczowo) pokonał na własnym boisku Stal Kraśnik różnicą jednej bramki Stal Kraśnik
W środę 25 listopada rozegrano zaległy mecz grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Mierzyły się w nim zespoły KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski oraz Stali Kraśnik. W roli gospodarza jednym golem wygrała pierwsza z tych ekip.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Stal Kraśnik 1:0 (1:0)
Bramka:
Michał Paluch 69.
KSZO 1929: Lipiec - Kraśniewski, Majewski, Dwórzyński, Persona - Szydłowski (61. Chudyba), Mężyk (57. Paluch), Zaklika, Chrzanowski – Trochim, Stanisławski.
Stal: Borusiński - Bartoś (76. Nastałek), Dyszy, Tadrowski, Michalak – Czelej (Romera), Gajewski, Cygan, Zawierucha (76. Popiołek) - Cybula (72. Skrzyński), Wolski.
Sędzia: Konrad Tomczyk (Jarosław).

Piłkarz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski bardzo dobrze zakończyli swoje zmagania w meczach o stawkę w 2020 roku. W dwóch ostatnich pojedynkach podopieczni trenera Tadeusza Krawca ogrywali na własnym boisku rywali z województwa lubelskiego - najpierw pokonali 1:0 lidera, Wisłę Puławy, a teraz w takim samym stosunku bramkowym poradzili sobie z zespołem Stali Kraśnik. W obu tych spotkaniach do bramki rywali trafiał Michał Paluch.

Ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego od samego początku starała się narzucić swoje warunki gry, jednak goście z Kraśnika stosunkowo szybko mogli objąć prowadzenie - piłka odbiła się jednak od słupka bramki Lipca. Później niezłe okazje do objęcia prowadzenia dla KSZO mieli Jakub Chrzanowski i Bartosz Szydłowski, ale żaden z nich nie dał rady umieścić futbolówki w bramce gości.

W pierwszej części gry obu zespołom sytuacji do otworzenia wyniku nie brakowało. Raz Lipiec świetnie interweniował po strzale Cygana, a potem swoich sił znów próbowali kolejni zawodnicy zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego. Piłkę w siatce drużyny z Kraśnika próbowali umieścić Zaklika i Szydłowski, a następnie także Trochim - wszystkim im jednak brakowało dokładnego wykończenia akcji. Dlatego wynik do przerwy był bezbramkowy.

Na początku drugiej połowy meczu goalkeepera Stali Kraśnik zaskoczyć starał się Zaklika, a ze strony gości uderzeniem przewrotkę Lipca próbował zaskoczyć Tadrowski. Żaden nie zrobił tego skutecznie, a ostatecznie gola strzelił Michał Paluch, który w 69 minucie spotkania przełamał niemoc strzelecką.

Więcej bramek w tym meczu już nie padło i zakończył się on triumfem drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego. Co ciekawe, zespół z Kraśnika jako trener poprowadził Marcin Wróbel, były zawodnik i szkoleniowiec KSZO 1929.