3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Siarka Tarnobrzeg 1:0. Gol z końcówki pierwszej połowy zadecydował (ZDJĘCIA Z MECZU)

Damian Wiśniewski
W meczu 37. kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski podejmował na własnym boisku Siarkę Tarnobrzeg. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)
Bramka:
Szymon Stanisławski 45.
Żółte kartki: Lipiec - Sulkowski, Józefiak
KSZO 1929: Lipiec - Głaz, Zając, Majewski, Persona - Szydłowski (69. Zalewski), Partyka, Mężyk, Paweł Kaczmarek (64. Smuczyński), Paluch - Stanisławski.
Siarka: Kowal - Bierzało, Józefiak, Duda - D'Apollonio (70. Kowalik), Tabor, Rogala (86. Krempa), Skrzypek (70. Szołtys), Janeczko, Sulkowski - Bałdyga (46. Gajewski).
Sędziował Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).
Widzów: około 400.

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego podszedł do tego spotkania po remisie 1:1, jaki zanotował w poprzedniej kolejce mierząc się z Lewartem Lubartów. Wówczas podopieczni trenera Tadeusz Krawca mogli nawet przegrać, ale Paweł Lipiec obronił rzut karny wykonywany przez jednego z przeciwników. Maciej Kowal, bramkarz Siarki Tarnobrzeg, w ostatnim meczu swojej drużyny także miał pełne ręce roboty, ale wraz z kolegami zwyciężył 3:2 z Podlasiem Biała Podlaska.

W sobotę 22 maja z spośród tych dwóch goalkeeperów więcej pracy do wykonania miał Paweł Lipiec. Gospodarze bowiem wyszli na to spotkanie cofnięci i zdecydowani na grę z kontry, co po końcowym gwizdku trener Krawiec tłumaczył absencją dwóch ważnych zawodników, Konrada Zakliki i Fauda Bayramova.

Siarka prowadziła grę, dłużej utrzymywała się przy piłce i co jakiś czas stwarzała sobie niezłe szanse do strzelenia gola. Za każdym razem brakowało jej dokładności w kluczowych elementach akcji, choć czasami, jak przy strzale Mateusza Janeczki z dalszej odległości, gościom brakowało naprawdę niewiele, by objąć prowadzenie.

Pod koniec pierwszej połowy dość niespodziewanie bramkę zdobyli jednak gospodarze, a Macieja Kowala pokonał Szymon Stanisławki, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego od Tomasza Persony. Wcześniej blisko strzelenia gola dla Siarki byli Sulkowski i Janeczko, ale żaden z nich nie zdołał tego zrobić.

W drugiej części meczu Siarka wciąż przeważała, choć najczęściej starała się zagrozić gospodarzom po strzałach z dalszej odległości. Szczęścia próbowali wspomniany Bartosz Sulkowski i Jakub Tabor, ale nie trafiali w światło bramki. Wcześniej KSZO 1929 ustrzegł się straceniu gola dzięki świetnym interwencjom Lipca i Persony.

Gospodarze skupiali się w tym meczu głównie na tym, żeby gola nie stracić i im się to udało. W drugiej połowie oddali ledwie jeden celny strzał, ale zanotowali ważne zwycięstwo. Siarka z kolei przegrała swój czwarty z rzędu ligowy mecz na wyjeździe. W Ostrowcu Świętokrzyskim zrobili to przy akompaniamencie głośno dopingujących ich fanów z Tarnobrzega, którzy stawili się na trybunach.