3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Siarka Tarnobrzeg 4:1 w sparingu

Damian Wiśniewski
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
W sobotę 20 lutego w meczu sparingowym naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły z grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi, a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał Siarkę Tarnobrzeg różnicą trzech goli.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Siarka Tarnobrzeg 4:1 (2:0)
Bramki:
Adam Nowak 10, Michał Paluch 43, Jakub Chrzanowski 65, Bartłomiej Smuczyński 90 - Paweł Szołtys 75.
KSZO: Smyłek (85. Rybiński), Kraśniewski, Mężyk, Dwórzyński, M. Kaczmarek, Nowak, Partyka, Zaklika, Paluch, Chrzanowski, Stanisławski. Od 60. minuty na boisko weszli: Głaz, Dereń, Imiołek, Majewski, Ziółkowski, P. Kaczmarek, Smuczyński, Szymański, Szydłowski.
Siarka: Kowal – Skrzypek, Duda, Józefiak, Kowalik (23. Bury, 80.Głowa) – Tabor (76. Paczocha), Zmarzlik (66. Bieniarz), D’Apollonio (46. Orzechowski), Janeczko (46. Szołtys) – Rogala (73. Krempa), Bałdyga (46. Gajewski).

Dla obu zespołów był to ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej w rozgrywkach trzecioligowych. Próba generalna wypadła zdecydowanie na korzyść ekipy z województwa świętokrzyskiego.

KSZO 1929 szybko, bo już w dziesiątej minucie gry, objął prowadzenie. Gola dla drużyny Tadeusza Krawca strzelił wówczas Adam Nowak, który pokonał bramkarza Siarki strzałem głową. Na 2:0 tuż przed przerwą podwyższył Michał Paluch. W drugiej połowie Jakub Chrzanowski strzelił gola na 3:0, a dopiero później jedynego gola dla Siarki strzelił jej nowy zawodnik, Paweł Szołtys.

Wynik w końcówce meczu ustalił Bartłomiej Smuczyński.

W przyszły weekend jedni i drudzy wrócą do rywalizacji ligowej. Swoje mecze zagrają w sobotę 27 lutego: KSZO zagra na własnym boisku ze Stalą Kraśnik (początek o godzinie 13) Siarka zmierzy się na wyjeździe z Wisłoką Dębica (początek o 14:30).