3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał na wyjeździe ze Stalą Kraśnik, drużyną swojego byłego trenera

Damian Wiśniewski
W meczu 40. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał na wyjeździe Stal Kraśnik 2:1. Ten drugi zespół jest trenowany przez byłego szkoleniowca KSZO, Marcina Wróbla.

Stal Kraśnik - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (0:2)
Bramki:
Jakub Mażysz 48 - Paweł Kaczmarek 16, Dawid Zalewski 29.
Żółte kartki: Bayramov, Zaklika, Chrzanowski
KSZO 1929: Korziewicz 6 - Kraśniewski 6, Zając 6, Dwórzyński 6, Ziółkowski 6 - M. Kaczmarek 6, Bayramov 6 (69. Zaklika 3), P. Kaczmarek 7 (69. Paluch 3), Smuczyński 6 (59. Głaz 3), Zalewski 7 (59. Szymański 3) - Chrzanowski 6.

W poprzedniej serii spotkań KSZO 1929 dość niespodziewanie przegrał na własnym boisku z KS Wiązownica i trener Tadeusz Krawiec na pomeczowej konferencji prasowej wspominał o chęci pokazania się z lepszej strony w meczu ze Stalą Kraśnik.

Jego podopieczni prowadzenie w niedzielnym spotkaniu objęli już w 16. minucie gry, a bramkarza gospodarzy po podaniu od Kacpra Ziółkowskiego pokonał Paweł Kaczmarek. 13 minut potem ostrowiecka drużyna prowadziła już 2:0, a gola po asyście od Marcina Kaczmarka strzelił Dawid Zalewski.

Do przerwy wynik meczu już się nie zmienił, a w drugiej połowie szybko gola kontaktowego dla gospodarzy strzelił Jakub Mażysz. Później Stal jeszcze raz wpakowała piłkę do bramki KSZO, ale gol nie został uznany. Goście również starali się o kolejne bramki, a Michał Paluch trafił nawet w poprzeczkę. Wynik meczu już nie uległ zmianie.

- Pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrze, mieliśmy bardzo dużą przewagę. Po straconej bramce na początku drugiej części Stal Kraśnik doszła bardziej do głosu i stwarzała sobie więcej sytuacji, jednak dobrze bronił Matthew Korziewicz. Raz mieliśmy trochę szczęścia, bo piłka minimalnie minęła bramkę, ale z drugiej strony Paluch trafił w poprzeczkę. Pod koniec meczu jeszcze raz zakotłowało się pod naszą bramką, ale wynik już się nie zmienił - powiedział nam po spotkaniu trener Krawiec.

W tym meczu nie zagrało dwóch podstawowych piłkarzy z poprzedniego spotkania, bramkarz Paweł Lipiec oraz napastnik Szymon Stanisławski. Ten drugi nabawił się lekkiego urazu kolana w starciu z KS Wiązownica, ale być może będzie do dyspozycji szkoleniowca już w kolejnym meczu KSZO 1929.