3 liga. ŁKS Łomża bliżej utrzymania, Tur Bielsk Podlaski już bez szans

lis, ma, mark
Mecz III ligi ŁKS 1926 Łomża - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Mecz III ligi ŁKS 1926 Łomża - Świt Nowy Dwór Mazowiecki Paweł Lisiecki
W środowej kolejce spotkań ŁKS 1926 Łomża wygrał 2:1 u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i oddalił się od strefy spadkowej.

Mecz dla ŁKS-u Łomża zaczął się wyśmienicie. Już w 2 minucie Marcin Świderski popisał się doskonałym strzałem z rzutu wolnego z 17 metrów wyprowadzając Biało-Czerwonch na prowadzenie. Faulowany był Rafał Maćkowski.

Niestety, radość łomżan nie trwała długo. W 14 minucie goście odpowiedzieli golem zdobytym także po rzucie wolnym. Marcin Kozłowski krótko rozegrał piłkę z Michała Steciem, który popisał się równie pięknym uderzeniem co Świderski.

Gospodarze odzyskali prowadzenie, po tym, jak w 58 minucie płaskim strzałem w długi róg bramkarza Świtu pokonał Damian Gałązka. Do końca wynik już się nie zmienił.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Natomiast Tur Bielsk Podlaski zremisował 2:2 przed własną publicznością z rezerwami Legii Warszawa. W doliczonym czasie gry Karol Kosiński z Tura nie wykorzystał rzutu karnego. Oznacza to, że bielszczanie stracili już nawet matematyczne szanse na utrzymanie.

Z kolei trzy punkty na wyjeździe zainkasowała Olimpia Zambrów, która wygrała z Finishparkietem Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.
– Wygraliśmy zasłużenie, przeważaliśmy przez całe spotkanie – twierdzi Zbigniew Stanczyk. – Tylko na początku drugiej połowy rywale próbowali nieporadnie atakować, ale zagrożenia pod naszą bramką nie było.

Natomiast w weekend już kolejna seria gier, w której dojdzie do derbów województwa podlaskiego. W sobotę (godz. 17) Olimpia podejmie Tura. ŁKS również w sobotę zagra na wyjeździe z Wartą Sieradz.

Tur Bielsk Podlaski – Legia II Warszawa
Bramki:
1:0 Rafał Babul 17, 1:1 Bartczak 36, 1:2 Wełniak 74, 2:2 Popiołek 86.
Tur: Dziedzic -Radecki, Porębski (66. Zawadzki), P. Kosiński - Kulikowski, Łochnicki, A. Kosiński, Niemczynowicz (76. Zieniewicz), Ostaszewski (66. Pęza)- K. Kosiński, Babul (82. Popiołek).

ŁKS 1926 Łomża - Świt Nowy Dwór Maz. 2:1 (1:1)
Bramki:
1:0 Marcin Świderski 2, 1:1 Michał Steć 14, 2:1 Damian Gałązka 58.
ŁKS: Lipiec – Gałązka, Melao, Wasiulewski, Cychol (72 Mocarski), Grabowski (90. Choiński), Kaput, Tarnowski, Rakowski, Maćkowski (78 Cendrowski), Świderski (75 Kasprzyk).

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Olimpia Zambrów 0:2 (0:1)
: 0:1 Łupiński, 0:2 Koncewicz 72.
Olimpia: Czapliński – P. Jastrzębski, Kuczałek, Łupiński, Szymorek, Domański (46. Hryszko), Malinowski, Koncewicz (75. Jastrzębski), Ostaszewski, Zalewski (65. Jakubowski).

Inne wyniki 30. kolejki
Sokół Aleksandrów Łódzki – Sokół Ostróda 5:2, Lechia Tomaszów Mazowiecki – Victoria Sulejówek 5:0, Ursus Warszawa – Huragan Morąg 1:3, GKS Wikielec – MKS Ełk 1:1, Pelikan Łowicz – Widzew Łódź 1:4.