Jaromir Kruk
ŁKS Probudex Łagów przegrał z Wisłą Puławy 1:3.
ŁKS Probudex Łagów przegrał z Wisłą Puławy 1:3. Fot. Mikołaj Opatowski
W ciekawym trzecioligowym meczu ŁKS Probudex Łagów przegrał z Wisłą Puławy 1:3. W roli głównej wystąpił arbiter, do którego pracy gospodarze mieli zastrzeżenia.

ŁKS Probudex Łagów – Wisła Puławy 1:3 (1:0)
Bramki: Adam Imiela 17 – Bartłomiej Bartosiak 51 z karnego, 65, Dariusz Brągiel 86.
ŁKS: Pietras 5 – Ślefarski 5, Czerwiak 6, Kolasa 5 (82 F. Rogoziński) – Borowiak 4 (66 Gierczak), Rogala 5, Uniat 6 (66 Krzeszowski), Mójta 6 (82 Buczek) – Zaręba 5 (46 Amarildo 5), K. Rogoziński 6, Imiela 6.
Wisła: Owczarzak – Cheda, Kiczuk, Cyfert, Skałecki – Pigiel – T. Zając, K. Puton (82 Brągiel), Drozdowicz (90+4 Rutkiewicz), Bartosiak – Paluchowski.
Żółte kartki: Zaręba, Uniat, Mójta, Imiela - K. Puton, Pigiel, Skałecki, Kiczuk
Sędziował: Gerard Gawron (Mielec).
Widzów: 140.

Beniaminek wyszedł na mecz z liderem z bojowym nastawieniem i chciał szybko zdobyć gola. Już w 17 minucie po podaniu Kacpra Rogozińskiego z prawego skrzydła Adam Imiela strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Piotrowi Owczarzakowi. W pierwszej połowie wiele działo się pod obiema bramki, w 23 minucie Bartłomiej Bartosiak z Wisły trafił w poprzeczkę. Znacznie lepszą okazję zmarnował Filip Rogoziński, który z metra, może dwóch także trafił w poprzeczkę, ale bramki lidera. Z Kacprem wielkie problemy mieli zawodnicy gości, bo dużo dryblował i przeprowadzał dynamiczne akcje. Ładne uderzenia oddali także przed przerwą Imiela ze strony Łagowa oraz Emil Drozdowicz z ekipy z Puław.

Kibice oglądali bardzo ciekawe widowisko, a jeszcze ciekawiej było po zmianie stron. Niestety, w głównej roli wystąpił arbiter z Mielca, który nie podyktował ewidentnego karnego dla ŁKS za faul na Kacprze Rogozińskim przy stanie 1:1. Po tej decyzji z zawodników gospodarzy jakby zeszło powietrze, i choć się starali stracili kolejne dwa gole. Ten trzeci padł po rozegraniu autu, który powinien być dla ŁKS, lecz arbiter przyznał go Wiśle. Lider wykorzystał sprzyjające mu okoliczności i wrócił z Łagowa z kompletem punktów. Gospodarzom pozostał niedosyt…

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0