3. liga lubelsko-podkarpacka: Avia Świdnik skromnie pokonała Resovię

Marcin Trzyna
Resovia przegrała z Avią Świdnik
Resovia przegrała z Avią Świdnik nowiny
14. kolejkę 3. ligi lubelsko-podkarpackiej zainaugurowało spotkanie pomiędzy Avią Świdnik a CWKS Resovią. Avia wygrała 1:0, a zwycięską bramkę w 90. minucie spotkania zdobył Michał Maciejewski.

Przed rozpoczęciem 14. kolejki, Avia Świdnik z dorobkiem 16 punktów zajmowała 10. pozycję, natomiast CWKS Resovia z 24 punktami na koncie plasowała się na 4. miejscu w ligowej tabeli.

W pierwszej części spotkania obie drużyny miały dobre sytuacje, po których mogły paść bramki. W 11. minucie blisko strzelenia gola byli gospodarze. Piłka po dośrodkowaniu Kamila Oziemczuka trafiła do Mouhamadou Sadio. Senegalczyk uderzył na bramkę Resovii, jednak dobrą interwencją popisał się golkiper rzeszowian, Marcin Pietryka.

Pod koniec pierwszej połowy dwie dobre sytuacje miała CWKS Resovia, jednak obie akcje zmarnował 16-letni Karol Skuba, który nieczysto trafiał w piłkę.

W 63. minucie "Pasiaków" znów uratował Marcin Pietryka, który wybronił piłkę w sytuacji sam na sam z Kamilem Oziemczukiem. W 90. minucie piłkarze Avii Świdnik w końcu dopięli swego i zdobyli bramkę na 1:0. Dośrodkowana piłka z prawego skrzydła spadła pod nogi Maciejewskiego, a ten bez problemu wpakował piłkę do bramki rzeszowian. Avia Świdnik dzięki zdobyciu 3 punktów awansowała na 8. miejsce w ligowej tabeli.

Avia Świdnik - CWKS Resovia 1:0

Gol: 90' Michał Maciejewski