3. liga lubelsko-podkarpacka: Karpaty Krosno pokonały Resovię 2:1 w hicie kolejki

Marcin Trzyna
Piłkarze Resovii przegrali w hicie kolejki
Piłkarze Resovii przegrali w hicie kolejki Filip Trubalski
Niewątpliwie hitem 11. kolejki 3. ligi lubelsko-podkarpackiej było spotkanie pomiędzy Karpatami Krosno, a CWKS Resovią. Wicelider z Krosna podejmował na własnym stadionie zajmujących 5. miejsce w tabeli rzeszowian. Karpaty wygrały 2:1 i wciąż zajmują 2. pozycję w tabeli.

Karpaty Krosno przystępowały do hitowego spotkania z pozycji wicelidera 3. ligi lubelsko-podkarpackiej. Drużyna z Krosna miała 5 punktów przewagi nad CWKS Resovią, która plasowała się na 5. pozycji.

Krośnianie sobotnie spotkanie rozpoczęli z bojowym nastawieniem, które szybko dało swoje efekty. Już w 17. minucie Kamil Walaszczyk pokonał Marcina Pietrykę, będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem Resovii. Co ciekawe, 31-letni Walaszczyk w latach 2007-2011 reprezentował barwy Resovii. Minęły zaledwie trzy minuty, a arbiter z Mielca podyktował rzut karny dla gospodarzy. Bartłomiej Buczek został sfaulowany przez Marcina Pietrykę, za co golkiper rzeszowian obejrzał żółtą kartkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bartosz Madeja, który zdobył gola na 2:0.

Świetna gra gospodarzy powodowała kolejne zagrożenia pod bramką Resovii. Swoje sytuacje mieli m.in. Buczek i Sikorski, lecz strzał pierwszego wybronił Pietryka, a piłka po uderzeniu Sikorskiego przeleciała nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej części spotkania kolejną szansę mieli gospodarze, jednak piłka po strzale Madeji trafiła w słupek bramki Resovii.

W drugiej części spotkania niewiele działo się pod obiema bramkami. W 81. minucie gościom udało się jednak strzelić bramkę. Szymon Kaliniec podał piłkę do Radosława Adamskiego, a ten pokonał golkipera Karpat. Dla byłego piłkarza Wisłoki Strzyżów to pierwszy gol w obecnym sezonie ligowym.

Dla CWKS Resovii jest to pierwsza porażka w obecnym sezonie, jednak piłkarze z Rzeszowa są w wyraźnym dołku. Natomiast Karpaty idą za ciosem i z dorobkiem 26 punktów zajmują 2. pozycję w ligowej tabeli.

Karpaty Krosno - CWKS Resovia 2:1

Gole: Kamil Walaszczyk17', Bartłomiej Buczek 21' (karny) - Radosław Adamski 81'

źródło: karpatykrosno.net / własne