3. liga lubelsko-podkarpacka: Resovia - Hetman Żółkiewka 3:1

Marcin Trzyna
Resovia pokonała Hetmana 3:1
Resovia pokonała Hetmana 3:1 Filip Trubalski
CWKS Resovia udanie zainaugurowała rundę wiosenną. Podopieczni Macieja Huzarskiego pokonali na własnym obiekcie Hetmana Żółkiewkę 3:1. Dzięki zdobytym 3 punktom, Resovia awansowała na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Resovia niezbyt dobrze radziła sobie w zimowych sparingach, w których odniosła tylko dwa zwycięstwa (Kolbuszowianka i Wolania Wola Rzędzińska). Rzeszowianie odnieśli ponadto dwa remisy i aż pięć porażek. Trzeba jednak zaznaczyć, że Resovia w okresie przygotowawczym musiała stawić czoła sporym problemom kadrowym. Z przeziębieniami i chorobami walczyli m.in. Kacper Rop czy Marcin Pietryka, a kontuzjowani byli Sebastian Fedan (uraz cewki moczowej), Łukasz Sękowski, Piotr Szkolnik czy Adrian Mołdoch. 17-letni napastnik „Pasiaków” doznał złamania obojczyka z przemieszczeniem i niestety będzie musiał pauzować przez minimum dwa miesiące.

W przerwie zimowej z Resovii odeszli Piotr Krawczyk oraz Jakub Ząbkiewicz, który trafił do Orła Przeworsk. Z kolei nowymi piłkarzami Resovii zostali zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali już barwy klubu z ul. Wyspiańskiego, a ostatnio grali w II-ligowej Siarce Tarnobrzeg. 26-letni Tomasz Ciećko i 29-letni Mirosław Baran podpisali z rzeszowskim klubem półtoraroczne kontrakty.

To właśnie Mirosław Baran w 40. minucie zdobył gola na 1:0 w inauguracyjnym rundę wiosenną meczu z Hetmanem Żółkiewka. Tuż przed przerwą gola na 2:0 zdobył Konrad Domoń, który ubiegł bramkarza gości i wpakował piłkę do bramki po strzale głową. Również gol na 3:0 padł po uderzeniu z główki. Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Hetmana, do piłki wyskoczył Przemysław Pyrdek, który mocnym strzałem pokonał bramkarza gości.

W 78. minucie padła bramka honorowa dla zespołu z Żółkiewki. Rafał Bielak wykorzystał zbyt słabe zagranie Konrada Domonia do własnego bramkarza i bez problemów umieścił piłkę w bramce rzeszowian.

CWKS Resovia - Hetman Żółkiewka 3:1
40' Mirosław Baran, 45' Konrad Domoń, 62' Przemysław Pyrdek - 78' Rafał Bielak

Resovia: Pietryka - Adamski (75' Dziedzic), M.Baran, Domoń, Kaliniec, Makowski, Pyrdek (83' Bieniasz), Rop (56' Skuba), Szkolnik, Wilk, Ciećko (90' Sadecki)

Hetman: Gwardyński- Skrzypczyński, Świderski, Nogas, Krupski, Wójcik (73' Baran), Kosiarczyk, Kasperek, Bogusz, Rutkowski (46' Banaszak), Bielak