3. liga lubelsko-podkarpacka: Resovia pokonała Chełmiankę 2:1

Marcin Trzyna
Resovia pokonała Chełmiankę 2:1
Resovia pokonała Chełmiankę 2:1 Filip Trubalski
W meczu 15. kolejki 3. ligi lubelsko-podkarpackiej, CWKS Resovia wygrała na własnym obiekcie z Chełmianką Chełm 2:1. Bramki dla rzeszowskiej drużyny zdobyli Szymon Kaliniec oraz Bartłomiej Makowski, natomiast gola dla Chełmianki zdobył z rzutu karnego Damian Rusiecki.

Przed rozpoczęciem 15. kolejki 3. ligi lubelsko-podkarpackiej, Chełmianka zajmowała 4. miejsce z dorobkiem 24 punktów. Tyle samo "oczek" zdobyli rzeszowianie, jednak znajdowali się na niższej pozycji ze względu na gorszy stosunek bramkowy.

W niedzielne spotkanie lepiej weszli piłkarze gospodarzy, którzy często atakowali Chełmiankę skrzydłami, jednak dośrodkowania skutecznie wybijali defensorzy gości. W 24. minucie spotkania w polu karnym Chełmianki piłkę stracił Kacper Rop, jednak obrońcy źle wybili piłkę i Szymon Kaliniec uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza gości.

Resoviacy podwyższyli prowadzenie w 41. minucie. Kacper Rop dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Chełmianki, tam świetnie znalazł się Bartłomiej Makowski, który oddał strzał z główki. Piłka najpierw odbiła się od słupka, ale 25-letni obrońca był na tyle czujny, że bez problemu poradził sobie z dobiciem futbolówki do bramki Chełmianki.

Goście jeszcze przed przerwą mogli zdobyć kontaktowego gola, ale świetną interwencją popisał się golkiper CWKS Resovii, Marcin Pietryka. Tuż po zmianie stron Bartłomiej Makowski dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla Chełmianki. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Damian Rusiecki i mocnym strzałem pokonał bramkarza rzeszowskiej drużyny.

W kolejnych fragmentach spotkania gra była szarpana, oba zespoły potrafiły zagrozić bramce rywala. W 78. minucie Damian Rusiecki pokonał bramkarza Resovii, lecz sędzia dopatrzył się spalonego i bramka na 2:2 nie została uznana. Chwilę później zaatakowała Resovia, jednak najpierw Karol Skuba minimalnie chybił, a dwa strzały Radosława Adamskiego świetnie wybronił Kijańczuk.

Resoviacy utrzymali prowadzenie 2:1 do końca spotkania i zdobyli ważne 3 punkty w kontekście walki o czołowe lokaty w 3. lidze lubelsko-podkarpackiej. Podopieczni Macieja Huzarskiego z dorobkiem 27 punktów awansowali na 4. pozycję w tabeli i do liderujących Karpat Krosno tracą 8 "oczek".

CWKS Resovia - Chełmianka Chełm 2:1
24' Szymon Kaliniec, 41' Bartłomiej Makowski - 49' Damian Rusiecki (rzut karny)