mtr
Stal Stalowa Wola
Piłkarze ze Stalowej Woli ambitnie walczą o zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu w 3. lidze gr. IV. W sobotę Stal ograła na własnym obiekcie ŁKS Probudex Łagów 3:2.

Stal Stalowa Wola - ŁKS Probudex Łagów 3:2 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Pierwsza część spotkania obfitowała w wiele sytuacji. Gospodarze świetnie weszli w mecz; w 5. minucie po rzucie rożnym, piłkę do bramki Łagowa skierował Adam Waszkiewicz. Na 2:0 podwyższył Maciej Wojtak, który popisał się pięknym uderzeniem lewą nogą z woleja.

Piłkarze beniaminka odpowiedzieli w 27. minucie, gdy strzał z dystansu oddał Mydlarz. Piłka po rykoszecie zmyliła Tomasza Wietechę i wpadła do siatki. To był niezły okres gości, którzy po chwili mogli wyrównać, ale dobrze interweniował doświadczony golkiper "Stalówki". Jeszcze w pierwszej odsłonie dorobek bramkowy mógł powiększyć Wojtak - tym razem na posterunku był bramkarz ŁKS-u.

Goście wyrównali po przerwie - rzut karny (sprokurowany przez Mateusza Hudzika) na gola zamienił Rogala. Stal po straconej bramce ruszyła do ataków. Najpierw z dystansu przymierzył Wojtak, ale ekipę z Łagowa uratowała poprzeczka. Kilka minut później uderzył Hudzik, po interwencji bramkarza piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Szałas.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie - Stal będzie walczyć do końca rozgrywek o zajęcie drugiego miejsca w ligowej tabeli.

Kibicowałeś "Stalówce" na meczu z ŁKS Łagów? Poszukaj siebie...

Stal Stalowa Wola - ŁKS Probudex Łagów 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Waszkiewicz 5, 2:0 Wojtak 20, 2:1 Mydlarz 27, 2:2 Rogala 53, 3:2 Szałas 68-samobójcza.

Stal: Wietecha – Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik (78 Pietrzyk), Mistrzyk, Drobot ż (78 Stępniowski), Stelmach, Wojtak (90+2 Zięba), Jopek ż, Mroziński, Grabarz (69 Płonka). Trener Damian Skakuj.

Łagów: Michalski – Wilk, Szałas, Krzeszowski (69 Mójta), Ślefarski, Kolasa (46 Grzela), Mydlarz, Gierczak (46 Styczyński, Baran (45+1 Kapsa), Rogala ż, Szymański ż. Trener Ireneusz Pietrzykowski.