3. liga piłkarska. Agroplon Głuszyna - Foto - Higiena Gać 2-0

Łukasz Baliński
Bramkarz Damian Rozmus i pomocnik Marcel Surowiak mocno zapracowali na upragniony triumf beniaminka z Głuszyny. Oliwer Kubus
Po 13. meczach bez zwycięstwa nasz beniaminek wreszcie wywalczył pełną pulę i pokonał najlepszą do tej pory ekipę wiosny w grupie 3!

Mecz mógł się jednak fatalnie rozpocząć dla miejscowych, albowiem już w pierwszej akcji uratowało ich tylko to, że Michał Gałaszewskiego stojąc na siódmym metrze źle trafił w piłkę!

Z biegiem czasu gospodarze budzili się coraz bardziej, a ich grę próbował rozruszać Radosław Mikulski, który choćby w połowie tej odsłony oddał bardzo kąśliwy strzał z bocznej strefy boiska, który ledwo na rzut rożny wybił golkiper gości.

Zresztą największe zagrożenie Marcin Gąsiorowski mógł czuć po strzałach z dystansu, choć z reguły kończyło się na strachu, tak jak choćby po próbach Patryka Słupianka i Baloguna Kayode.

W przerwie dość niespodziewanie trzeba było za to zmienić bramkarza Agroplonu, w związku z czym Damiana Cybulkę zastąpił jego imiennik Rozmus. I ten już po kilku chwilach popisał się kapitalną obroną strzału Michała Gałaszewskiego z 16 metrów. Gdy wydawało się więc, że w szatni przyjezdni otrzymali solidną burę i zaraz ruszą do ataku ich zapędy stonowali nasi piłkarze.

Po jednym z wypadów w ich „szesnastkę” sędzia wskazał na rzut karny, a ten na gola zamienił Marcel Surowiak. Na tym nie koniec bo niebawem Gąsiorowski musiał mocno wysilić się przy próbie Mikulskiego. Przyjezdni też mogli odpowiedzieć, jednak stojący tuż za „piątką” Filip Barski fatalnie przymierzył po centrze jednego z kolegów.

Znacznie bliżej gola był jednak filigranowy skrzydłowy z Głuszyny, który w 83. minucie znowu próbował sprytnie uderzyć z boku boiska i tym razem obił słupek. Gości jednak w doliczonym czasie gry dobił Surowiak ponownie pewnie egzekwując „jedenastkę”!

Agroplon Głuszyna - Foto - Higiena Gać 2-0 (0-0)